ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
До Руен и обратно в първия нормален ден след потопа

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Предишната тема
Следващата тема
До Руен и обратно в първия нормален ден след потопа
Автор Съобщение
iozkan



Регистриран на: 21 Сеп 2012
Мнения: 296
Местожителство: София

Мнение До Руен и обратно в първия нормален ден след потопа Отговорете с цитат
Преди 3 часа се прибрахме от Осогово и въпреки умората, пускам сега снимките, а и нещо днес май съм улучил ваксата със фотото. Снощи бързо приключихме с кюстендлската сливова, и тръгнахме рано тая сутрин, да откриваме летния сезон. Още в 7.15 бяхме на чешмата на Людмил Янков. Прогноза не особено добра, особено за следобяд, но ни е да си се пробваме, че свободни дни малко. Качихме се за 4ч. 20 мин. до Руен, наред минахме през всички връхчета. Сутринта до Превала беше чудно време, много кал обаче, вода тече навсякъде по пътя, все едно си в Рила. Още на безименната кота времето се развали, лек дъжд и суграшица, няма гледки, пълна скръбSad Около и над Шапка обстановката си беше зимна. Отначало се опитахме да подсечем по лятната пътека Шапка, като мислехме на връщане да минем през върха. Пътеката обаче все още беше зарита от преспи сняг. Минахме внимателно повече от половината разстояние, но последните 20 метра ни хвана шубето, да не се търколим надолу и се върнахме назад. Качихме се по желоните на Шапка и продължихме към Руен. На връщане отново минахме през Шапка, а след това се спуснахме по пътя, без да катерим другите връшки. На заслон Руен влязохме вътре и поседяхме малко, но много влага, сложихме по един автограф в тефтера и тръгнахме надолу. Виж на Превала си поседяхме добре и похапнахме стабилно. Иначе за статистиката, може някой да се интересува, общо изминати 27.2 км, като за изкачването по билото до Руен машинката отчете 13.7 км.
снимките от събитието:

http://iozkan.snimka.bg/mountain/trite-buki-prevala-c-rni-kam-k-bezimenen-shapka-ruen-prevala-trite-buki-18-05-2014.819174.33218509
Нед Май 18, 2014 10:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobitata



Регистриран на: 26 Юли 2012
Мнения: 76
Местожителство: София

Мнение маршрут до връх Руен Отговорете с цитат
Бихте ли ми препоръчали маршрут до връх Руен и възможно ли е изкачването за един ден с много ранно тръгване от София

_________________
Хубавите неща ме научиха да обичам живота. Лошите- как да го живея.
Пет Юни 27, 2014 10:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mitkom



Регистриран на: 14 Сеп 2007
Мнения: 19
Местожителство: Sofia

Мнение Re: маршрут до връх Руен Отговорете с цитат
bobitata написа:
Бихте ли ми препоръчали маршрут до връх Руен и възможно ли е изкачването за един ден с много ранно тръгване от София


Възможно е дори и с не ранно тръгване София-Кюстендил-хТрите буки До вр Руен около 13км денивелация - 700м
Съб Юни 28, 2014 2:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Ей, супер! И аз днес с колелото се качих до Руен - страхотно време беше - нямаше много слънце, не беше пек, а около Шапка какви готини мъгли се стелеха не е истина.
Другата седмица на 6 - пак Smile
Съб Юни 28, 2014 5:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobitata



Регистриран на: 26 Юли 2012
Мнения: 76
Местожителство: София

Мнение Re: маршрут до връх Руен Отговорете с цитат
[quote="mitkom"]
bobitata написа:
Бихте ли ми препоръчали маршрут до връх Руен и възможно ли е изкачването за един ден с много ранно тръгване от София


Възможно е дори и с не ранно тръгване София-Кюстендил-хТрите буки До вр Руен около 13км денивелация - 700м[/quote

А маркиран ли е маршрута и от къде започва маркировката.И още едно питане:до къде се движим с кола?Места за паркиране?

_________________
Хубавите неща ме научиха да обичам живота. Лошите- как да го живея.
Съб Юни 28, 2014 9:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mitkom



Регистриран на: 14 Сеп 2007
Мнения: 19
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
А маркиран ли е маршрута и от къде започва маркировката.И още едно питане:до къде се движим с кола?Места за паркиране?
Да.От чешмата,стотина метра преди "Трите буки",червено-бяла.Колата на паркинга пред "Трите буки".Там продават и карти на Осогово... Cool
Нед Юни 29, 2014 4:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobrifin



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 1037
Местожителство: Рилско

Мнение Отговорете с цитат
Разписах се и аз на Руен , юлски , под жаркото слънце , ето и малко фото:















Съб Юли 12, 2014 6:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov