ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Въпрос за дестинация Варна - Резово
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Велотуризъм Предишната тема
Следващата тема
Въпрос за дестинация Варна - Резово
Автор Съобщение
g00



Регистриран на: 13 Апр 2014
Мнения: 35
Местожителство: sofia

Мнение Отговорете с цитат
не писах доста време, вече имам 1300км. тренировъчно каране, следва вече екипировката, започнах с големите детайки като едноместна палатка с тежина 1кг и воден стълб 2000, спален чувал с температурен дияпазон +10 комфорт +2 екстпийм -12 с тежина пак 1кг. предполагам следва аптечка, гума и нещо в което да си зготвя или ще карам на каквото намеря.
Съб Юни 21, 2014 6:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Vicky



Регистриран на: 09 Ное 2010
Мнения: 127
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Абе Варна-Бургас не е чак такъв зор, колкото си мисли човек. Имам предвид за 2 дни. Ние го минахме по следния начин: От Варна излязохме през Аспарухово, има добър баир докато се излезе пак на главния път малко преди село Приселци. От там има 15км по въпросния главен път, много неприятно, ако можеш го мини през седмицата рано сутрин. После се отклонихме през Шкорпиловци (много хубава цаца на 2те барчета на плажа). От там по 5км черен път, който не е нищо притеснително, стигнахме до Кара дере, а от там и до Бяла. Тази отсечка беше адски красива, много препоръчвам! Излязохме пак на главния път, на там е по-широчко, следва спускане до Обзор и от там бяха няколко км, не помня точно колко, баирче до разклона за Иракли. Ние там спахме на плажа.
На другия ден минахме през с. Емона, това са едни 5-6км по трошляк с лек наклон нагоре, аз бях с гуми 1.5 почти без грайфер и с дисаги с котлони, храна, палатка, чувал..та не бях много стабилна, но се преживява. От Емона пак по черен път високо над брега се стига до Елените, тук беше малко мъка, пак заради дисагите и гумите, доста камъни, стръмно спускане. Но пък от тук като излезеш на Елените, те чака все спускане по асфалт и колите не карат бързо, защото то е един постоянен курорт, един постоянен цирк, шарения, чалгия : ) На 15км от Бургас се излизаше пак на главния път, който е много натоварен, тесен, автобуси, камиони, преди Поморие беше това май. Карахме по него до Сарафово, където има много много приятен гладък и бърз черен път по брега на морето, минава се и през солниците и излизаш точно в морската градина на Бургас : )
Това беше нашият маршрут, предполагам, че ще е много по-бързо по асфалта, но за нас точно тази отсечка беше доста опасна, има завои, пътят е тесен, а карат наистина много бързо и те виждат след последния момент. Ако имаш още въпроси, мога да помогна с удобни места за спане, малко снимки, описание на пътя кое нагоре, кое надолу. Ние го правихме последните 2 години от Дуранкулак до Резово, като 2012 минахме Варна-Бургас с влак, а 2013 вече всичко на колело. Като цяло от Варна до Резово са ти 4 дни, но предполагам, че ще трябва и да се върнеш с колелото до Бургас поне, така че още 2. Smile
Ще си прекараш чудесно!
Нед Юни 22, 2014 12:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gergoff



Регистриран на: 08 Сеп 2013
Мнения: 52

Мнение Отговорете с цитат
От Варна, през Дюлинския проход, до Черноморец, това са 150 км, ги взех за един ден. Като аз съм аматьор, с над 20 кг. багаж. Има изкачвания в началото, после в прохода, но не е нещо страшно, а след това много спускане и равно. Кара се само по асфалт, без черни пътища и е много красиво.

_________________
http://gergoff.blog.bg/
Нед Юни 22, 2014 9:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
g00



Регистриран на: 13 Апр 2014
Мнения: 35
Местожителство: sofia

Мнение Отговорете с цитат
тренирам.. Smile не искам да се проклинам после че не съм успял.. но определно ще заделя 5 6 дена от живота ми за да направя тази разходка. А снимки има ли някой от разходките?
Сря Юни 25, 2014 10:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gergoff



Регистриран на: 08 Сеп 2013
Мнения: 52

Мнение Отговорете с цитат
Виж в блога ми. Утре, сигурно, ще довърша и пътеписа за обиколката на България, която завърших преди дни.

_________________
http://gergoff.blog.bg/
Чет Юни 26, 2014 9:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
g00 написа:
тренирам.. Smile не искам да се проклинам после че не съм успял.. но определно ще заделя 5 6 дена от живота ми за да направя тази разходка. А снимки има ли някой от разходките?

Чети какво е написал Гергов. Ще ти е от полза. Съвсем скоро завърши обиколката на Родината, по нейните граници.
Едно хвала на Гергов обиколил БЪЛГАРИЯ по границите, с пожелание да прочетем пътеписа, със снимков материал.
На вас - успех!

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Чет Юни 26, 2014 10:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Цветан



Регистриран на: 17 Ное 2013
Мнения: 26
Местожителство: Пазарджик

Мнение Отговорете с цитат
За един ден няма ли да успееш? Тъкмо няма да носиш много багаж. Вчера направих маршрута "Варвара - Банско - Разлог - Варвара" - 210 км. за 9 велочаса, 10 астрономически, като се преодолява денивелация от над 1200 м. Успех!
Пон Юли 21, 2014 10:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Велотуризъм Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov