ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Нова автобусна линия от Лидл
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Нова автобусна линия от Лидл
Автор Съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Хм, пак ли "искахме да е по-добре, а то стана както винаги"? Sad
Не съм се возила на този автобус, но одобрявам, че една фирма се е сетила за такъв социален маркетинг. Дано да има още, макар че който каквото и да направи, недоволните ще бъдат повече от доволните.
Естествено, че два автобуса не стигат, и двайсет да са, пак няма да стигнат. Нито сега, нито преди трийсет години, защото си спомням какви опашки имаше на автогарата в Овча купел, откъдето тръгваха автобусите за Златните. За опашката на Княжевския лифт да не говорим, там чакането понякога беше епично Smile
Всъщност не исках да се отдавам на спомени, исках да кажа, че просто желаещите да се качат на Витоша с транспорт винаги са били много. И по стар български обичай се почват едни списъци, едни караници, обиди.
Съжалявам, драги туристи, но за всичко това не са ни виновни Лидъл, контрольорите, шофьорите и прочие, виновни сме си ние. Даже и бабките - и те са хора и не могат да качат стръмното до Бялата вода, пък искат да видят Златните, от които сигурно имат незабравими младежки спомени.
И шофьорите са прави да не пускат повече от предвидените хора, нали носят отговорност. Много искаме да имаме закони, както в Европата, но ако може иначе да се спазват, ама за нас лично да не важат.
И сме черногледи - ето колоездачите казват - само 19 колела могат да се качат. А можеше да кажат - цели 19 колоездача няма да бутат нагоре. 19 е повече от 0 Smile А ние го правим да изглежда по-малко. Що така?

И накрая един въпрос не само към Красимира Желева, а и към всички, които се качват горе с колите си:
Колко пъти спряхте на спирката на Златните и предложихте на някой да се качи в колата ви, за да го свалите до София?

Апропо, толкова народът е изтрещял, че като се направи такова нещо, хората се стъписват и не искат да се качат. Предпочитат да се наблъскат в маршрутката.
А надолу се движат десетки коли, често пъти с по двама или дори само един човек.
А уж планината прави хората по-добри Не, не, не!

П.П. Не съм служител в Лидъл, даже и не пазарувам от там, изобщо нищо общо нямам с тая верига, така че не ги защитавам користно. Ама като правят нещо хубаво, не мога да си кривя душата. Само ако можеше да не го оплескваме... Sad
Ха, номерца от вестник... Laughing Laughing Laughing

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Вто Юли 22, 2014 9:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stanev



Регистриран на: 02 Апр 2012
Мнения: 174

Мнение Отговорете с цитат
Подкрепям казаното от Мариана. Разбира се, че винаги ще има какво още да се желае, нормално е. Но както казва един известен български социален антрополог - трябва да има представителна извадка, иначе данните са компроментирани. Истината е, че субективното мнение на един или двама, никога не бива да се взима, като чиста монета по даден казус и така да правят генерални изводи, нищо лично към колегата. И на мен ми се е случвало гейзер да ми чупи китки и едвам се въздържах да не го плесна. Нищо против гейовете, лично познавам страшни образи, просто някои от тях са бетер кучки.

_________________
"...Some people have systemathic approach on nothing..."
Вто Юли 22, 2014 10:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Красимира Желева



Регистриран на: 28 Мар 2012
Мнения: 13
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
Мариана, явно не си ме разбрала съвсем, а може би и други, които четат това може да останат с погрешно впечатление. Аз не се оплаквам, просто споделям, за да имат все пак представа тези, които евентуално разчитат на този автобус, че не е много сигурно дали ще могат да се придвижат с него. Освен това не казвам, че идеята на Лидл е лоша. Напротив одобрявам я, защото е по-добре 50 човека да се качат с един автобус отколкото с двайсетина или повече автомобила. Мнението ми е, че трябва да има такава линия, но автобусите да са повече и да се движат не през час, а на по-кратък интервал от време. Това разбира се може да е и платена линия. Не е задължително всичко да ни е безплатно. Защото дори и за "безплатното" някой плаща - в случая Лидл и общината може би. Колкото до въпроса ти колко пъти сме качили някой от Златни мостове до София с голямо съжаление трябва да ти отговоря - нито веднъж Confused И единственото ми искрено "оправдание" за това е, че дори не съм се заглеждала стои ли някой на спирката на Златни мостове. Казвам го с голямо съжаление признавам си Crying or Very sad Благодаря ти за въпроса, накара ме да се замисля над това Smile
Сря Юли 23, 2014 8:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stanev



Регистриран на: 02 Апр 2012
Мнения: 174

Мнение Отговорете с цитат
Бюджета на Лидл за реклама е потресаващо голям, за това е безплатна линията. Общината, както винаги си рови в междуочните отверстия по подобни казуси.

_________________
"...Some people have systemathic approach on nothing..."
Сря Юли 23, 2014 9:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
taurus



Регистриран на: 08 Юли 2009
Мнения: 204
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Значи да не се разчита на тази линия?! Май ще се ходи до Хладилника Smile

_________________
- Ядрото на човешкият дух се изгражда с новите преживявания.
Сря Юли 23, 2014 10:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Влади_Величков



Регистриран на: 18 Юли 2014
Мнения: 11
Местожителство: София

Мнение Re: Отговорете с цитат
taurus написа:
Значи да не се разчита на тази линия?! Май ще се ходи до Хладилника Smile

Абсолютно. До колкото разбрах 66 вече е станал градска линия и билетчето е 1 лв. и карти за цялата градска важат. Smile
Златните остават без покритие обаче.

Идеята на поста ми съвсем не беше да хейтвам Лидл. Идеята им е много добра, но организация липсва отвсякъде. Общо взето пътуването с тази линия и реденето под строи с номерца е доста унизително.
Можеха да пуснат поне автобуси през 2 часа.
Но които ходи пеша, дълго живее, нали знаете. Smile

_________________
"Когато живееш докосвайки планината, твоето виждане за нещата се променя напълно"
С. Де Бенедети
Чет Юли 24, 2014 12:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov