ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Маратон Еделвайс - Мусала - Вихрен 2014

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Спортни прояви Предишната тема
Следващата тема
Маратон Еделвайс - Мусала - Вихрен 2014
Автор Съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Маратон Еделвайс - Мусала - Вихрен 2014 Отговорете с цитат
Привет приятели,

От много години, вдръхновен от разказите на Павел и Огнедишащ - исках да направя един голям преход от Мусала до Вихрен за по-малко от 24 часа и тази година най-накрая ми дойде ред. Реших да го споделя с приятели и от едното на другото се реши да направим събитието публично по тип на "СтаРа Планина 100х24". Избрахме дата и го обявихме в facebook. Ето и оригиналното съобщение:

-----------------------------------------------------
Мусала - Вихрен - downhill run
С Nikolay Kabadzhov смятаме да се пробваме да вземе Мусала-Вихрен след две седмици. Плана е в петък по някое време да се качим на метео станцията на Мусала и да пробваме да поспим няколко часа. След което - беж по баирите.
Ориентировъчния план е:
Старт: 26.07.2014 Събота 00:00
Финал 27.07.2014 Неделя 00:00
Въпроса е, искате ли да се съберем повечко народ и да се пуснем всеки с индивидуално темпо до Вихрен?
Правилата са следните:
Правим един най-добър маршрут, но всеки сам си решава къде да се изгуби.
Няма маркировка, ГПС тракове и тн, ориентирането става с карта и компас или с питане.
Няма пунктове, хижи и тн. Носим си храната и гелчетата.
Времето се засича от вр. Мусала до вр. Вихрен. Т.е. от най-високия връх до втория най-висок връх. Всякакви варианти на известни курорти и хижи стоящи преди или след въпросните върхове не се броят в часовника.
Всеки сам си засича времето.
Това не е състезание, но ако се съберем повечко, ще има класиране и потупване по рамото.
До колкото знам трасето е около 75км с 5500+ денивелация.
-------------------------------------------------------------------------

А ето какво се получи:


От връх Мусала тръгват в 00:00 часа тръгват:
Делян Делчев
Миглена Драготинова
Анета Ралчева

От връх Мусала в 1:40 часа сутринта тръгват:
Никола Николов (тръгва от Боровец без почивка)
Мария Николова
Константин Атанасов
Николай Кабаджов (в предния ден тича 50км в Родопите)
Александър Димов (в предния ден тича 50км в Родопите)
Иван Димитров (в предния ден тича 50км в Родопите)

Общо 9 човека, само опитни ултра-маратонци и планинари.
Първата група бе водена от Делян Делчев, а втората група бе водена от Никола Николов.

Аз бях във втората група и ще опиша съвсем телеграфно събитията в нея.
Веднага след старта, Мария Николова имаше стомашни проблеми, които я забавиха много, но скоро проблема се реши от само-себе си. След седловината Джанка - съня много тежко притисна Николай Кабаджов и комбинирано с натрупаната умора от предния ден му пада темпото. За сметка на това веднъж стигайки до Пирин, силите му се връщат и започва да се движи много силно. Групата не се е деляла на повече от 2-3 минути между първия и последния, като на по-големите разклони сме се изчаквали. Изгрева за втората група бе на седловината Горни Куки.

На хижа Македония двете групи се срещат и отново, където настроението е преповдигнато. Първата група започва втората част на прехода, а втората група тръгва още 40 минути след тях. Двете групи се срещат отново няколко часа по-късно близо до местноста Радонов Гроб. След това прехода продължава в комплект до Предела. Там на ресторант Кулата първата група прекратява похода и нощyва, а втората група продължава в комплект в посока Даутов Връх, но самото стигане до билото се прави през Окаденски циркус. Аз там приключвам с прехода и се връщам до х. Яворов.

Вече по тъмно, останалите 5 човека от групата се изкачват на билото, минават през кончето и с последен спринт се изкачват на вр. Вихрен за да сварят срока от 24 часа. Пристигане на върха е в 01:38 часа сутринта, след 23 часа и 58 минути.

За протокола:
Никола Николов - 23:58
Александър Димов - 23:58
Мария Николова - 23:58
Николай Кабаджов - 23:58
Константин Атанасов - 23:58

През следващите дни ще кача и снимки.

-----------------------------------------------------------
Коментар относно името: Много ми се иска този организиран преход да си има собствено име. Нещо което щом го кажеш - означава точно това организирано събитие от Мусала до Вихрен през всичките върхове и високопланински била. Мислихме популярните варианти: Мусала - Вихрен (МуВи) и Боровец - Банско (БорБа), но честно казано не ми допадат. Единственото което ни хареса като вариант бе "Маратон Еделвайс". Това не е окончателно, така че приемаме предложения за хубаво имеSmile

Поздрави
Иван
Вто Юли 29, 2014 3:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobrifin



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 1037
Местожителство: Рилско

Мнение Отговорете с цитат
Поздравления за идеята и куража , адмирации за всички участници Clap Машини сте !
Очакваме фото и GPS-трак на маршрута Very Happy
Вто Юли 29, 2014 3:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jubotho



Регистриран на: 02 Май 2012
Мнения: 23

Мнение Отговорете с цитат
Какво темпо поддържахте?
Горе-долу колко тичане, колко ходене?
Примерно, ако човек минава Витоша 100 за 16ч може ли да ви смогне?
Вто Юли 29, 2014 3:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
Трасето на Витоша 100 няма никаква прилика с Рила и Пирин. Не сме тичали много. Само по платата и спусканията и то не навсякъде. И тичането беше доста бавно. Тук по-важно е силата по време на изкачване и издържливостта да поддържаш същата скорост след 20 часа преход.
Вто Юли 29, 2014 3:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
Браво! А името ми харесва.
Вто Юли 29, 2014 4:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
То това съпоставимо с петте върха на Дизела направо! Доколкото разбрах от Никси, в неговия вариант и положителната денивелация се приближава.
Малко странна е идеята да тичате 50 км преди това обаче Smile
За мен е странно също и това минаване през Окаденски циркус. Едно диагонално излизане на Бетоловото от Предел и после по магистралната пътека би било по-щадящо.
Вто Юли 29, 2014 4:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Re: Маратон Еделвайс - Мусала - Вихрен 2014 Отговорете с цитат
dobber написа:
...
-----------------------------------------------------------
Коментар относно името: Много ми се иска този организиран преход да си има собствено име. Нещо което щом го кажеш - означава точно това организирано събитие от Мусала до Вихрен през всичките върхове и високопланински била. Мислихме популярните варианти: Мусала - Вихрен (МуВи) и Боровец - Банско (БорБа), но честно казано не ми допадат. Единственото което ни хареса като вариант бе "Маратон Еделвайс". Това не е окончателно, така че приемаме предложения за хубаво имеSmile

Поздрави
Иван


Това начинание май беше популяризирано за пръв път от Павката Беличовски под името "вр. Мусала – вр. Вихрен за 24 часа" тук.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Юли 29, 2014 6:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Re: Маратон Еделвайс - Мусала - Вихрен 2014 Отговорете с цитат
dido написа:
Това начинание май беше популяризирано за пръв път от Павката Беличовски под името "вр. Мусала – вр. Вихрен за 24 часа" тук.



Точно от него се запалих и аз! Да е жив и здрав.
Вто Юли 29, 2014 9:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mdragotinova



Регистриран на: 02 Авг 2011
Мнения: 9

Мнение Отговорете с цитат
Ванка, за протокола ние тръгнахме в 00.08
Пет Авг 01, 2014 4:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mdragotinova



Регистриран на: 02 Авг 2011
Мнения: 9

Мнение Re: Маратон Еделвайс - Мусала - Вихрен 2014 Отговорете с цитат
[


Ванка, само за протокола - ние стартирахме от Мусала в 00.08мин и тръгнахме от Македония 9.50

quote="dobber"]Привет приятели,

От много години, вдръхновен от разказите на Павел и Огнедишащ - исках да направя един голям преход от Мусала до Вихрен за по-малко от 24 часа и тази година най-накрая ми дойде ред. Реших да го споделя с приятели и от едното на другото се реши да направим събитието публично по тип на "СтаРа Планина 100х24". Избрахме дата и го обявихме в facebook. Ето и оригиналното съобщение:

-----------------------------------------------------
Мусала - Вихрен - downhill run
С Nikolay Kabadzhov смятаме да се пробваме да вземе Мусала-Вихрен след две седмици. Плана е в петък по някое време да се качим на метео станцията на Мусала и да пробваме да поспим няколко часа. След което - беж по баирите.
Ориентировъчния план е:
Старт: 26.07.2014 Събота 00:00
Финал 27.07.2014 Неделя 00:00
Въпроса е, искате ли да се съберем повечко народ и да се пуснем всеки с индивидуално темпо до Вихрен?
Правилата са следните:
Правим един най-добър маршрут, но всеки сам си решава къде да се изгуби.
Няма маркировка, ГПС тракове и тн, ориентирането става с карта и компас или с питане.
Няма пунктове, хижи и тн. Носим си храната и гелчетата.
Времето се засича от вр. Мусала до вр. Вихрен. Т.е. от най-високия връх до втория най-висок връх. Всякакви варианти на известни курорти и хижи стоящи преди или след въпросните върхове не се броят в часовника.
Всеки сам си засича времето.
Това не е състезание, но ако се съберем повечко, ще има класиране и потупване по рамото.
До колкото знам трасето е около 75км с 5500+ денивелация.
-------------------------------------------------------------------------

А ето какво се получи:


От връх Мусала тръгват в 00:00 часа тръгват:
Делян Делчев
Миглена Драготинова
Анета Ралчева

От връх Мусала в 1:40 часа сутринта тръгват:
Никола Николов (тръгва от Боровец без почивка)
Мария Николова
Константин Атанасов
Николай Кабаджов (в предния ден тича 50км в Родопите)
Александър Димов (в предния ден тича 50км в Родопите)
Иван Димитров (в предния ден тича 50км в Родопите)

Общо 9 човека, само опитни ултра-маратонци и планинари.
Първата група бе водена от Делян Делчев, а втората група бе водена от Никола Николов.

Аз бях във втората група и ще опиша съвсем телеграфно събитията в нея.
Веднага след старта, Мария Николова имаше стомашни проблеми, които я забавиха много, но скоро проблема се реши от само-себе си. След седловината Джанка - съня много тежко притисна Николай Кабаджов и комбинирано с натрупаната умора от предния ден му пада темпото. За сметка на това веднъж стигайки до Пирин, силите му се връщат и започва да се движи много силно. Групата не се е деляла на повече от 2-3 минути между първия и последния, като на по-големите разклони сме се изчаквали. Изгрева за втората група бе на седловината Горни Куки.

На хижа Македония двете групи се срещат и отново, където настроението е преповдигнато. Първата група започва втората част на прехода, а втората група тръгва още 40 минути след тях. Двете групи се срещат отново няколко часа по-късно близо до местноста Радонов Гроб. След това прехода продължава в комплект до Предела. Там на ресторант Кулата първата група прекратява похода и нощyва, а втората група продължава в комплект в посока Даутов Връх, но самото стигане до билото се прави през Окаденски циркус. Аз там приключвам с прехода и се връщам до х. Яворов.

Вече по тъмно, останалите 5 човека от групата се изкачват на билото, минават през кончето и с последен спринт се изкачват на вр. Вихрен за да сварят срока от 24 часа. Пристигане на върха е в 01:38 часа сутринта, след 23 часа и 58 минути.

За протокола:
Никола Николов - 23:58
Александър Димов - 23:58
Мария Николова - 23:58
Николай Кабаджов - 23:58
Константин Атанасов - 23:58

През следващите дни ще кача и снимки.

-----------------------------------------------------------
Коментар относно името: Много ми се иска този организиран преход да си има собствено име. Нещо което щом го кажеш - означава точно това организирано събитие от Мусала до Вихрен през всичките върхове и високопланински била. Мислихме популярните варианти: Мусала - Вихрен (МуВи) и Боровец - Банско (БорБа), но честно казано не ми допадат. Единственото което ни хареса като вариант бе "Маратон Еделвайс". Това не е окончателно, така че приемаме предложения за хубаво имеSmile

Поздрави
Иван[/quote]
Пет Авг 01, 2014 4:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Спортни прояви Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov