ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Витоша - от Алеко през Черни връх и Скопарника до Железница

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Витоша - от Алеко през Черни връх и Скопарника до Железница
Автор Съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Витоша - от Алеко през Черни връх и Скопарника до Железница Отговорете с цитат
След пълния провал на плановете ми за ходене по баирите в началото на май, все пак намерих ден за да се отбия до Витоша - сефте за тази година.

Не бях обикалял района южно от Черни връх. Тръгнах доста късно - около 16:00 следобеда от Алеко. След около час стигнах до Черни връх. По пътя забрах един поляк за компания, та полафихме бая и не ми беше скучно - полския ми е традиционно добър Very Happy

От върха тръгнах по пътеката за Железница. Долу се отклоних към в. Скопарник - една от масивните тумби на Витоша. Върхът е доста изявен, и отдолу изглежда като да е твърде далече. Всъщност стигнах до него само за 15-на минути. Оттам поех на юг по дебелото билно разклонение, което опира в село Ярлово. На около 2 км след Скопарника се отклоних на изток към Железница. Слизането от билото е доста тегаво там заради едрите тревни туфи, обилно комбинирани с хвойна - сериозен чупи-крак си е там.

Лека-полека минах тоя тегав участък и излязох на пътека. Тя ме отведе до горската граница. Там ме чакаше странна за мен гледка - букова гора, неразлистена още, в която има клекови гъсталаци. Те такова животно за сефте виждам - бук и клек, жалко, че не го снимах. Та - тръгнах на лек глиганинг през буковите фиданки и скоро излязох на заслон Синята стрела. Пътеката след заслона до Железнишката река е царска. Надолу ми се отвори добра гледка към Рила, та пощраках десетина минути на залеза. В Железница направих едно гости на Ванката. Емо беше пробвал да се самоубие с байка из Верила, за късмет - неуспешно. Та човеко ме прибра към София.

Малко снимки:

Гледка към Рила от Черни връх


Южна Витоша


Скопарник


Резньовете, гледка от Скопарника


Купена


Гледка към село Плана и Железница


Рила над склоновете на Витоша


Всички снимки - в галерията

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy

Последната промяна е направена от dido на Съб Яну 13, 2024 8:10 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Май 11, 2009 7:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение Отговорете с цитат
ако виждам че автор на пътепис е dido - винаги отварям страницата и знам че снимките ще са добриWink

радвам се да видя че вече има малко сняг, ама май все пак е доста за среда на Май.....
Пон Май 11, 2009 9:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Мерси за похвалата, дядо Боже като даде хубав ден и гледки, остава само да идем на място и да ги щракнем ... Very Happy Снегът наистина е малко и може да се ходи леко по Витоша. За съжаление из Пиринско е все още бая снега ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Май 11, 2009 10:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
Таз последната фотка кат за изложба бре! При ясно време има много хубави гледки от Витоша.
Вто Май 12, 2009 1:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
irina написа:
Таз последната фотка кат за изложба бре! При ясно време има много хубави гледки от Витоша.


Да да, последната е страхотна!

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Вто Май 12, 2009 8:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Speedy написа:
irina написа:
Таз последната фотка кат за изложба бре! При ясно време има много хубави гледки от Витоша.


Да да, последната е страхотна!


Присъединявам се! Че има и всички цветове даже. Smile

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Май 13, 2009 1:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
и аз съм за последната, ама все пак си требе малко слънчице да огрее дърволяците Cool

_________________
Сря Май 13, 2009 2:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Дядо Боже не дава Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Май 13, 2009 3:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Дядо Боже не дава Very Happy

бат` Райчо по Рилата се загледал, чей убава Wink Laughing

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Май 13, 2009 7:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Вчера ние минахме от Железница до Черни, ама Рила се беше скрила. За трети път тая пролет се мотая там и все не нацелвам видимост Laughing
Пон Май 18, 2009 11:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
В петък вечер с Жоро Дженгала минахме през Железница на път за Сандански. От Ярема Рила се виждаше чудно ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Май 18, 2009 12:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Да се намърдам със снимките си от неделя Oops

Сняг почти никъде няма Cool

http://www.gamina.snimka.bg/album.php?album_id=378472
Сря Май 20, 2009 10:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат


_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Чет Май 21, 2009 8:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Трябва да смениш аватарчето, че нещо косата ти е почерняла Wink.

_________________
Който пие бира не умира!
Чет Май 21, 2009 12:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
dobrudjan4e написа:
Трябва да смениш аватарчето, че нещо косата ти е почерняла Wink.


Ахъм, ама ме мързи Laughing
Чет Май 21, 2009 12:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov