ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Лек маршрут за няколко неопитни души.

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Лек маршрут за няколко неопитни души.
Автор Съобщение
Калоянчо



Регистриран на: 26 Яну 2014
Мнения: 5
Местожителство: София

Мнение Лек маршрут за няколко неопитни души. Отговорете с цитат
Здравейте, идната събота или неделя ще се качвам с приятели на Витоша. Трябва ми лек, сенчест и прохладен маршрут. Идеята ни е да хванем автобус от Хладилника до Драгалевци и със седалковия лифт нагоре. От най-крайната станция на лифта (забравих и името) до Алеко пеша, а от там имам две идеи:
1. От Алеко надолу през една "скрита" пътечка (която не знам в какво състояние е)
2. От Алеко към хижа Академик.
Та въпроса ми е следния: в какво състояние са пътечките, както и дали може да препоръчате други пътеки, които отговарят на условията?
Ние сме на възраст от 14 до 17 години. Искаме да се пошляем, да се видим, да ни е леко. Друго много важно нещо е да има поточета с вода по пътя, защото не сме от пестеливите. Екипировката ни е раници с храна, вода/енергиини напитки и примерно резервни чорапи. Аз ще взема карта на Витоша. Имам някакъв опит с ходенията на Витоша и що годе се ориентирам по маркировка, за другите не знам.
Сря Авг 13, 2014 7:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6382

Мнение Отговорете с цитат
1. Скритата пътечка (пътечки) - за Бистрица или Симеоново. Сенчести са и двете, покрай реки, но има къде да се омотаете.
2. За Академика - панорамна пътека. Подсича по равно източно от Резньовете над резервата Бистришко бранище. След хижата има по-стръмно слизане на открито, после гора, до с. Железница. Доста добре маркирана, там ходят доста хора.

Бих ви препоръчал вариант 2.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Авг 13, 2014 11:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Калоянчо



Регистриран на: 26 Яну 2014
Мнения: 5
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Последния път като ходих по втория маршрут, с дядо ми едва не се пребихме като кучета поради хлъзгави камъни. Беше горе-долу по това време на годината. Освен това според мен има повече змии, които се припичат на слънце отколкото на сянка. Гледката е чудесна, но ухапванията от змии също не са за пренебрегване. По спомен по пътеката към хижа Академик има само едно поточе. Дилемата остава:
1. Сенчест маршрут с поточета и чешмички, но по-труден за ходене или
2. Слънчева пътека, със страхотна гледка, лесно проходима и лесно запомняща се (като маршрут), но с по-малко вода Confused Very Happy
Чет Авг 14, 2014 10:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5788
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Всъщност има начин всички тези неща да се избягнат и този начин е Борисовата градина.Smile

За Борисовата градина не знам, но в кв. Люлин някои хора имат особено изразено пристрастие към разказването на случки с питони. Е, какво пък, за успокоение на младежите можем да кажем че подобни змии не се срещат из българските планини, само може би в някои столични квартали или най-вече в главите на обитателите им.
Пет Авг 15, 2014 6:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Калоянчо



Регистриран на: 26 Яну 2014
Мнения: 5
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
[quote
Предполагам питате за Витоша в темата за Стара планина не защото не правите разлика между двете планини, а защото на тази възраст човек живее на принципа *тати носи, мама меси* и много много не си блъска акъла да внимава за подробности и да мисли самостоятелно. Щом ще ходите сами по планините ще се наложи да промените това.[/quote]
Не е баш така. Пишех от телефона и не съм видял къде я пускам, защото пътувах и не мислех само за това. Wink
Решихме, че ще ходим по първата пътека от Алеко към Симеоново. Благодарско на всички за помощта. Smile
Пет Авг 15, 2014 10:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov