ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Баташки снежник
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Баташки снежник
Автор Съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
OpenMind написа:
... Баташка планина е изключително красиво и диво място.


Абсолютно!!!

Ако ходите често, задължително ще се засечем Smile
Пон Юли 07, 2014 8:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
irrrka



Регистриран на: 04 Юли 2012
Мнения: 16
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, ще се възползвам от откритата тема да си задам въпроса тук, че ми е малко объркано и извинявайте, че ще трябва да повторите за неразбралите, но преходи никога не сме правили из тази иначе любима моя планина и не се ориентирам Oops
Ще ходим следващата съб. и нед. на яз. Голям Беглик на палатка и за да не сме капо, бихме искали да направим и една разходка. Най-близкото, което видях е вр. Баташки снежник. Звездичката е, че сме със самар с бебе и съответно аз ще тр да нося палатката и цялото снаражение за тримата.
Та, става ли за нашата ситуация маршрут - с кола (малка, не джип) до партизанския лагер Техеран /но пък в сайта на БГ Планини пише, че до там е само пеша от Батак?/, от там към върха, след което на слизане към маршрута за Г.Беглик. Как ще дойде като време горе-долу и съответно на следващия ден има ли и колко дълга пътека от язовира към Батак или тр пак през върха /или направо да накараме някой да ни извози до колата/? Друг вариант, който се сещам, но не знам дали ще ни стигне деня-с колата до язовира, за да оставим багажа/и евентуално да опънем палатката/ и тръгване нагоре към върха без багажа..в този случай от къде започва маркировката, видях някъде в нета, че е от метеорологична станция на малкия Беглик, намира ли се лесно?
Ако тези ми идеи, според вас, са трудно постижими, предложете моля друг маршрут околко язовира. Благодаря предварително!
Сря Авг 06, 2014 10:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
irrrka написа:
Здравейте, ще се възползвам от откритата тема да си задам въпроса тук, че ми е малко объркано и извинявайте, че ще трябва да повторите за неразбралите, но преходи никога не сме правили из тази иначе любима моя планина и не се ориентирам Oops
Ще ходим следващата съб. и нед. на яз. Голям Беглик на палатка и за да не сме капо, бихме искали да направим и една разходка. Най-близкото, което видях е вр. Баташки снежник. Звездичката е, че сме със самар с бебе и съответно аз ще тр да нося палатката и цялото снаражение за тримата.
Та, става ли за нашата ситуация маршрут - с кола (малка, не джип) до партизанския лагер Техеран /но пък в сайта на БГ Планини пише, че до там е само пеша от Батак?/, от там към върха, след което на слизане към маршрута за Г.Беглик. Как ще дойде като време горе-долу и съответно на следващия ден има ли и колко дълга пътека от язовира към Батак или тр пак през върха /или направо да накараме някой да ни извози до колата/? Друг вариант, който се сещам, но не знам дали ще ни стигне деня-с колата до язовира, за да оставим багажа/и евентуално да опънем палатката/ и тръгване нагоре към върха без багажа..в този случай от къде започва маркировката, видях някъде в нета, че е от метеорологична станция на малкия Беглик, намира ли се лесно?
Ако тези ми идеи, според вас, са трудно постижими, предложете моля друг маршрут околко язовира. Благодаря предварително!


Със самар с бебе и оборудване за 3-ма, маршрута е много тежък. Язовирът е доста далеч от върха. Дори и без багаж не е лесно отиване и връщане за един ден - обикновено го правят с велосипеди.
От Беглика бих ви препоръчал да отидете до някой от чарковете по двете втичащи реки и обратно.
Сигурно е късно да давам идеир но сега виждам темата.
Нед Авг 17, 2014 4:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov