ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
GPS карти и тракове

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
GPS карти и тракове
Автор Съобщение
Ostan



Регистриран на: 20 Май 2014
Мнения: 3

Мнение GPS карти и тракове Отговорете с цитат
Здравейте,

Може ли да ми препоръчате какви GPS карти са най-подходящи за Ком-Емине за Garmin 62s и откъде могат да се свалят или купят?
Също така може ли да ми препоръчате тракове на маршрута?
Извинявам се предварително ако информацията я има вече но съм нов във форума.

Благодаря много
Оги
Пет Юни 06, 2014 6:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Това е GPS-ът! Много съм доволен от моя 62s, има много бърз процесор, което се личи по скоростта, с която се мести курсора и съответно картата. С опцията да се гаси дисплея напълно и умерено ползване (с изключение саписването на трак, което е автоматично) държи по много. Например аз минах почти 2 дни и половина от Пробойница до Витиня с едни напълно заредени акумулаторни батерии и на Витиня още имаше една чертичка от батериите. Предполагам, че ако си го купил от Геотрейд трябва да върви с ОФРМ картата им. Много е добра, макар и тогава да липсваха някои от пътеките в Западна и Средна Стара планина, които го имаше в Бгмаунтинс. Тя обаче за разлика от последната е платена.

Както е писал Иво моят трак е в подписа ми, но няма да ти свърши практическа работа до край, защото е толкова голям, че няма да ти се зареди целия в устройството. Пиши, ако искаш мога да ти го пратя на части, ако нямаш програма като Мапсорс, с която да обработваш тракове.

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Пет Юни 06, 2014 7:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
Преди х. Козя стена пътеката е с два варианта.Верни са и двата.
Тази долната уж е по-леката, но точно от кутията с боята маркировката е по рехава.
През деня и хубаво време не е проблем, но при мъгла и тъмно може да е, дори и да е минавано 2-3 пъти от там.
По-горната по-опасната, се справих по тъмното макар и за първи път.
Личен избор и преценка на риска.
Пет Юни 06, 2014 10:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ostan



Регистриран на: 20 Май 2014
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
Супер!!!
Благодаря много!

В BGmountains доколкото видях няма източна Стара Планина. Това е и което ме обърка и затова помислих че хората ползват други карти. Аз ли нещо недовиждам или наистина е така? Какво се ползва тогава за източна освен трак?

Тито, купих 62s-a от Канада чрез приятел защото излизаше доста по-евтино, така че нямам ОФРМ картата, но ще погледна ако има в страницата на Геотрейд да я купя щом я препоръчваш. Доколкото разбирам нея си ползвал основно.


Мерси
Оги
Пет Юни 06, 2014 11:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ostan



Регистриран на: 20 Май 2014
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря много!!! Много полезна информация!

Бирата е от мен като се засечем по планината!
Нед Юни 08, 2014 1:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gkaravasilev



Регистриран на: 23 Авг 2014
Мнения: 11

Мнение Отговорете с цитат
Инсталирах успешно програмата на кирилица от този линк: http://bgmountains.org/maps/category/4, но не мога да я отворя. При инсталирането не ми създаде икона за отваряне на програмата. Ако някой може да ми помогне, ще му бъда много благодарен.
Съб Авг 23, 2014 2:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
gkaravasilev написа:
Инсталирах успешно програмата на кирилица от този линк: http://bgmountains.org/maps/category/4, но не мога да я отворя. При инсталирането не ми създаде икона за отваряне на програмата. Ако някой може да ми помогне, ще му бъда много благодарен.

Инсталатора на BGMountains картата от горния линк инсталира само картата, така че тя да стане видима в приложенията на Garmin за разглеждане на карти на компютър:
1) BaseCamp: http://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=4435
2) MapSource: http://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=209
Двете програми изпълняват подобни функции, (1) е по-новата, (2) вече не се развива. Повечето хора засега обаче все още предпочитат да ползват (2). За инсталирането на (2) са нужни разни хватки, най-лесната от които е преди него да бъде инсталирана (1).
Съб Авг 23, 2014 2:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov