ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на термобельо
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 15, 16, 17  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на термобельо
Автор Съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
pepo penev написа:
Някои има ли отзиви за Devold и по-специално за двуслойните им heavy модели? Ще се ползва основно за трекинг и спане на палатка на много студено място през зимата Smile

Мисля да го поръчам от този сайт, за който между другото също не съм срещал мнения във форума.

Деволт - средна към ниска класа - леко се развлича и стои по-свободно с времето. Не е като Айсбрейкър и Смартуул да стои така, както е като ново. Като предните модели на Зайо. Имам модела яка с ципче 185г/м2 мисля беше, демек горно.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки

Последната промяна е направена от Ристо Туристо на Вто Сеп 02, 2014 8:15 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Вто Сеп 02, 2014 8:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Много съм доволен(както вече съм писал) от комбинацията им на мерино и термо лайт!
https://www.devold.com/outdoor-en/products/bottoms/active-man-long-johns-wfly/2-c/61/4178/
ей тва нещо!имам и блузка....
Wink
Вто Сеп 02, 2014 8:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
fena73 написа:
Много съм доволен(както вече съм писал) от комбинацията им на мерино и термо лайт!
https://www.devold.com/outdoor-en/products/bottoms/active-man-long-johns-wfly/2-c/61/4178/
ей тва нещо!имам и блузка....
Wink

+1
Имам скиорското 3/4 - перфектно е за долно.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Сеп 02, 2014 8:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
Не е като Айсбрейкър и Смартуул да стои така, както е като ново.

Айсбрейкъра даже ми се струва по-развлачен Confused
Вто Сеп 02, 2014 8:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pirinski_orli



Регистриран на: 30 Сеп 2014
Мнения: 10
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Някой ползвал ли е това термо бельо от Декатлон ? - гледам че е с 70 % мерино.

http://www.decathlon.bg/teniska-simple-wool-id_8284498.html
Нед Окт 26, 2014 8:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raider



Регистриран на: 31 Яну 2014
Мнения: 190

Мнение Отговорете с цитат
Че не изглежда лошо за тези пари си е супер даже. Аз имам подобно пак с мирно но по малък процент на Салева и мога да кажа,че повечето пъти зимата по планините оставам само с него и е много комфортно .
Нед Окт 26, 2014 10:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
negat1ve



Регистриран на: 24 Авг 2011
Мнения: 45

Мнение Отговорете с цитат
Препоръка за зимно термобельо комплект (клин+блуза дълъг ръкав) синтетика докъм 100 лв? Евтините на Лидъл и декатлон не са особенно удачни, но не съм много запален и не ми се скача на Норт Фейс и прочеие по-скъпи. Гледам това за сега, някакви отзиви:

https://www.extreme-bg.com/product/1737/termobelyo-mazhko-komplekt-active-multi-2-pack-n.html
https://www.extreme-bg.com/termobelio-mazhko-komplekt-thermal-underwear-men-set-craft-warm-2pack

Изобщо впечетления за по-бюджетните, но все пак туристически брандове (Фюс, Зайо и т.н.)? Конкретни модели?
Вто Окт 28, 2014 4:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bradley



Регистриран на: 22 Апр 2012
Мнения: 54

Мнение Отговорете с цитат
от години ползувам само крафт - доволен съм
Вто Окт 28, 2014 7:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
negat1ve написа:
Препоръка за зимно термобельо комплект (клин+блуза дълъг ръкав) синтетика докъм 100 лв? Евтините на Лидъл и декатлон не са особенно удачни, но не съм много запален и не ми се скача на Норт Фейс и прочеие по-скъпи. Гледам това за сега, някакви отзиви:

https://www.extreme-bg.com/product/1737/termobelyo-mazhko-komplekt-active-multi-2-pack-n.html
https://www.extreme-bg.com/termobelio-mazhko-komplekt-thermal-underwear-men-set-craft-warm-2pack

Изобщо впечетления за по-бюджетните, но все пак туристически брандове (Фюс, Зайо и т.н.)? Конкретни модели?
10 страници мнения
- http://olx.bg/mzhki-komplekt-termo-belo-craft-i59039986

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Окт 28, 2014 7:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Взех си от същия човек същия комплект и съм много доволен. А това е най-ниската цена, даже аз го взех на 55 лева комплекта Razz
Взимай и не се чуди.

Някой впечатления от термото на Brille?
Вто Окт 28, 2014 7:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Преди няколко години си купих няколко тениски на Хасковската фирма NESTOS от BILA за по 12 лв. - ако пак намеря - ще си купя пак няколко. Единствено не съобразих и ми ги изядоха молците. Иначе са поне на нивото на тези по 50-60 лв. да не кажа и повече.
Ползвам клинове от акрил за по 6 лв. от пазара.
Всъщност имам и маркови тениски от Мерино, отделно имам изкуствени от LIDL, затова си позволявам да сравнявам.
Чет Ное 06, 2014 9:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Todor написа:
Преди няколко години си купих няколко тениски на Хасковската фирма NESTOS от BILA за по 12 лв. - ако пак намеря - ще си купя пак няколко. Единствено не съобразих и ми ги изядоха молците. Иначе са поне на нивото на тези по 50-60 лв. да не кажа и повече.
Ползвам клинове от акрил за по 6 лв. от пазара.
Всъщност имам и маркови тениски от Мерино, отделно имам изкуствени от LIDL, затова си позволявам да сравнявам.

и аз от години си купувам нестос. стават.
Пет Ное 07, 2014 10:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
Todor написа:
Преди няколко години си купих няколко тениски на Хасковската фирма NESTOS от BILA за по 12 лв. - ако пак намеря - ще си купя пак няколко. Единствено не съобразих и ми ги изядоха молците. Иначе са поне на нивото на тези по 50-60 лв. да не кажа и повече.
Ползвам клинове от акрил за по 6 лв. от пазара.
Всъщност имам и маркови тениски от Мерино, отделно имам изкуствени от LIDL, затова си позволявам да сравнявам.

и аз от години си купувам нестос. стават.


Факта, че ги изядоха молците, потвърждава, че са от вълна Smile
Пет Ное 07, 2014 1:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
novobraneca



Регистриран на: 11 Май 2014
Мнения: 32
Местожителство: София, Плевен, Априлци

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, вече се похвалих в една друга тема на форума, че в началото на седмицата си купих термоблуза от магазина на Wool Collection в Халите и бих желал да споделя впечатленията си от първото обличане. Първият му тест беше миналата вечер, когато ходих да поритам с приятели. Облякох блузата и върху нея екипа. Загрях с яке, защото беше доста студено. Направи ми впечатление, че се стоплих доста бързо, а в продължение на играта ме държеше в добра работна температура, въпреки че се изпотих адски много. Друго силно впечатление ми направи миризмата- фланелката, която носех отгоре смърдеше на средно голям пор, в оплодителен период, докато при термоблузата миризма липсваше. Последното нещо е, че блузата изсъхва доста бързо, макар факта, че е сравнително плътна плетка.
Като недостатък определено бих посочил цвета му...това червено-розово ме убива, но явно ще се правя,че не ми прави впечатлениеSmile
Би ми било интересно дали някой от вас е използвал подобен модел и какви са му впечатленията?
Съб Ное 22, 2014 10:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
bul_dog



Регистриран на: 05 Юли 2011
Мнения: 28

Мнение Отговорете с цитат
Гледам, че тук обсъждате само маркови и скъпи неща, не знам дали ще ви бъда полезен в такъв случай, но има няколко фирми и тук, в България, които правят термобельо.
За една такава от Трявна знам от личен опит-изпробвал съм и съм доволен. А и цените са доста добри.
Тъй че ако ще е от полза за някого, ето:

http://aglika-bg.com/index.php?page=shop.product_details&category_id=24&flypage=flypage.tpl&product_id=278&option=com_virtuemart&Itemid=1&vmcchk=1&Itemid=1
Нед Ное 30, 2014 1:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 15, 16, 17  Следваща
Страница 9 от 17

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov