ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Питане за Руй и Руен

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Предишната тема
Следващата тема
Питане за Руй и Руен
Автор Съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Питане за Руй и Руен Отговорете с цитат
В следващите седмици сме решили да се поразтъпчем и към Руй, и към Руен (в рамките на еднодневни ходения). В тази връзка искам да питам сведущите: нужно ли е да се уведомяват граничните власти за подобни начинания или няма проблем човек просто да си нарами багажа и да отиде?
А, да, в какво състояние е пътят към Трите буки, може ли да се стигне безпроблемно с нормална лека кола? Последно съм ходил през 2002, та затова питам.
Предварително благодаря на отзовалите се.
Пон Фев 10, 2014 4:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Петят е перфектен, смело нагоре давайте. Гранична ще ви срещне по пътя на 90% и само документи ще ви искат. Става въпрос за Руен.
Пон Фев 10, 2014 5:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ledena_kukla



Регистриран на: 05 Мар 2013
Мнения: 17

Мнение Отговорете с цитат
Що се отнася до Руй, важи същото - нужна е лична карта. Гранична полиция рядко се качва до там особено ако хижата не работи. Smile

_________________
Get lost in nature and you will find yourself...
Пон Фев 10, 2014 6:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Росен Русев



Регистриран на: 07 Окт 2012
Мнения: 14
Местожителство: Београд-София

Мнение Отговорете с цитат
ledena_kukla написа:
Що се отнася до Руй, важи същото - нужна е лична карта. Гранична полиция рядко се качва до там особено ако хижата не работи. Smile

Не е така.Предварително трябва да се испрати писмо до граничната в Драгоман.Несам сигурен,но мисля чрез факс,не по електронната
поща.
Пон Фев 10, 2014 8:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
milen_kb



Регистриран на: 14 Авг 2010
Мнения: 85
Местожителство: София, Габрово

Мнение Отговорете с цитат
До колкото знам, ако уведомиш граничната полиция, то те са длъжни да те проверят, когато отидеш (т.е. ще ги разкараш да се качат до хижата и едва ли ще са доволни). Според мен носи си личната карта и ако има някои на хижата, то се обади, че тръгваш нагоре. Иначе вероятността да срещнеш гранична полиция е малка и дори да я срещнеш, ще ти направят проверка (на личната карата), ще ти кажат, че друг път трябва да се обаждаш предварително, а ти ще им казваш, че не си знаел и така.

Иначе, официално наистина трябва да ги уведомиш, ама то и за теб главоболия и за тях, що да си ги създавате Wink
Вто Фев 11, 2014 1:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря на всички ви за отговорите.
Вто Фев 11, 2014 10:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Аз ходих миналата година-август 2013 и на двете места-не съм искал разрешение не за друго, а просто защото реших и тръгнах в последния момент. На връщане от връх Руен ме срещна гранична полиция, провериха ми личната карта и я записаха. През цялото време си говорехме кои върхове съм изкачил, къде е най-трудно и т.н. - изобщо приятелски разговор.
На връх Руй като се качвах не съм срещал гранична полиция.
Вто Фев 11, 2014 11:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mateev



Регистриран на: 08 Яну 2011
Мнения: 67

Мнение Отговорете с цитат
Пътят до Трите буки е хубав, като в частта си от с. Богослов нагоре е перфектен. Граничната полиция записва само личните карти, но шансът да ви срещне по черния път към върха, е нищожен през зимата. Снегът не позволява движение на джипове по черните пътища горе. Ако има гранични, те ще бъдат или на чешмата на Людмил Янков на шосето точно под Трите буки, където започва едната пътеката за Руен, или след ски пистата при х. Осогово, където пък тръгва официалната пътека за Руен ( тази с табелата ).
Сря Фев 12, 2014 2:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
lupus_ai



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 10
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Никакви предварителни уведомления и разрешителни не са нужни. Само лична карта, но се е случвало и някой от групата да си я забрави - казва си името, правят справка и го пускат да продължи. През делници, както и по непопулярните маршрути, трудно ще видите граничари. Обаче през уикенда висят на Грамадите и занимават туристите.

_________________
http://ranica.eu/#Lupus
Съб Сеп 06, 2014 7:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov