ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком - Емине лято 2013
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 33, 34, 35  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком - Емине лято 2013
Автор Съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Дидо, закъса го нещо писането Rolling Eyes

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Нед Фев 02, 2014 12:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
В момента имам работа и не мога да отделя време за писане, но скоро ще продължа.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Чет Фев 06, 2014 9:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
martinov



Регистриран на: 04 Юни 2010
Мнения: 79
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Мисля ,че трябва да се отвори нова тема Ком-Емине лято 2014г и това по моето скромно мнение трябва да го направи Meco Puh.
Meco напиши първите редове по тази тема към тези който смятат да минат Ком-Емине това лято и да им пожелаем успех.

_________________
martinov66@abv.bg
Съб Фев 08, 2014 12:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rufus



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
Сега зачетох тука и видях че се споменава книгата на Борис Никленов, който наскоро открих че ми е пра дядо Smile
Вто Юни 10, 2014 12:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Не знам дали някой е пускал този пътепис, все се каня да го направя и все забравям Smile
http://tery-robin.blogspot.com/2013/08/blog-post.html
Разбира се, други пътеписи на Тери са много по-интересни, но този е за нейното Ком-Емине миналата година.


И интервю с друга жена - Валерия Идакиева, която е минала Ком - Емине миналата година (явно е модерно сами жени да ходят по пътеката Wink )
http://www.bg-voice.com/articles/view/intervyu_da_izvurvish_sam_kom_emine_za_23_dni/3189/
(Пише, че си е водила дневник и може да напише пътепис за форума - може би нашия? - дано да го направи Smile Журналистката или изобщо не знае за какво става въпрос или си задава въпросите така че да е по-интересно, но и в двата случая дразни)

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Съб Юни 14, 2014 6:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Аз на Тери и следя сайта от около 4 години и съм я признал за стопаджия номер едно на републиката. Даже мислих да пусна линк точно за Яница... Smile

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Нед Юни 15, 2014 10:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
didogen написа:
Аз на Тери и следя сайта от около 4 години и съм я признал за стопаджия номер едно на републиката.

Аз затова написах, че другите и разкази са по-интересни Smile
Тя за мен е голям стоик - това да караш с дни на плодове, да висиш на дъжда да стопираш и такива неща аз не бих могла да ги издържа.
Даже се учудих, че се е наложило да прекъсне Ком - Емине и да почива...

didogen написа:
Даже мислих да пусна линк точно за Яница... Smile

Другия път не само да мислиш, а и да пуснеш Wink

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пон Юни 16, 2014 4:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
Стигаш морето, всичко е свършило!
Това е само началото, на Пътеката!
Вто Юни 17, 2014 7:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Така, понеже 5 човека от форума ме врънкат да си продължа пътеписа. А тази седмица трима с кода на Цецко, ако правилно е разкодиран.
Ще дам яснота и смятам, че съм обективен. Нищо, че всичко ще разкажа през моя поглед. Имам предвид случката. Колкото до пътеписа,ами ако ми дойде музата ще си до напиша или по-скоро ще го пренапиша. Но да разкажа по същество последните два дена трябва да започна от подготовката.
Та К–Е ми е мечта от 1997 г. България беше в кризата. Тогава имах съмишленик, тогава четох книгата "Последния викинг". Тогава по примера на Амундсен решихме, че ще си направим складове по пътя. По хижи или на скрити в храстите места. Последва като изневиделица казарма. Не, че не очаквах на 19 да вляза в армията, но военните пропуснаха да ми приберат задграничния паспорт.
Laughing За тези които не знаят, на първата военна комисия, която е на 16 годишна възраст ти прибират паспорта. Но аз имах привилегията да го ползвам в името на родината по същото време. И така остана в мен. Та бях в чужбина и неможеха да ме копнат, но неможех и да направя прехода. Не се прибрах за прехода де, прибрах се, защото съм добра душа и исках да подкрепя защитата на родината. Това сериозно го казвам. След казармата пак заминах в чужбина. След като се върнах вече моят съмишленик беше болен, а аз много разчитах на него. Никога не съм си представял, че ще мина по пътеката сам или с друг. Но след един пътепис ( писан през 2005-та) се амбицирах да направя К-Е. Но има проблем. Имах, страх от кучета и сега имам, но правя терапия. Smile За целта намерих съмишленици във форума. Уговорихме всичко, бяхме решили да комбинираме оборудването. Като пример ще дам, че имаше идея да ползваме на Иво котлона, а ние да си носим газта. ама по едни време се усещам, че и друг път съм ял попарата надробена от съфорумец (от друг форум), без да го познавам. За това си стиковах нещата и всичко наредих, така че да се чувствам добре във всеки един момент. Да съм независим и дори да остана сам. Така си подготвих раницата, че да имам всичко необходимо при една раздяла.
Единствено не взех щеки, Иво ми предостави неговите стари Wolker. Едната се счупи още на изкачване на Ком, но другата много помогна и на тримата ни, издаде багажа в последните пет дена. За което съм му благодарен. Малко да си почина и да подредя хронологията, после ще продължа.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пон Сеп 08, 2014 9:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
2-ра серия.
Въпреки, че всеки ден се изстрелваха напред първите 10 км, ходиха нормално следващите 10 км, и се влачеха останалите км. до крайната цел за деня. Нямаше сблъсъци на характерите. Първия по- осезаем момент в който се почувствах като раница или част от друга група беше на изкачването на вр. Ботев. Както споменах вече те се познаваха, а аз бях един никнейм от един форум. Така, че очаквах да странят от мен. Почти не са допускали да вземат решение без мен и по този начин да ме държат в неведение. Преглътнах гордостта си и останах с тях. Дори да виждах, че няма много смисъл. Не се съобразяваха с малките ми желания, които опираха до това да ме изчакат преко сили 10 мин. Да скокна за печат от 100 обекта, през които минавахме. Просто да си починат, не да търчат с мен на цели 100-150 метра в едната посока. Смея да твърдя, че познавам много добре отсечката от Добрила до Буздлуджа, но все се съмняваха и повтаряха, че трака на Тито е по прав от мен. Лошо няма, този трак е ползван от много хора и е сравнително точен, изчистен от дребните отклонения. Но което знам, го знам. Фрапиращо беше, че като видяха вентилаторите в района над Мъртвата гора, твърдяха, че съм се загубил и сме подминали Мазалат. Видиш ли, това са вентилаторите на Буздлуджа. Такива моменти ме караха да ги оставя да правят каквото искат, но аз да не участвам. От тук насетне всеки ден комуникацията ставаше все по трудна, въпреки дипломатичното ми поведение. Не знам защо но по време на похода, а и тук Иво се опитва да ме изкара като водолаз в планината. След като преспахме в Темната гора на сутринта Иво започна да върви много бързо, едва го догонвахме. Направих забележка, но той заяви, че е най-опитен и трябвало да се съобразяваме с него. (Спомнете си първите 10, следващите 10 и останалите километри от преди малко.) Към 14 часа същия ден двамата се влачиха ужасно бавно. Постоянно пушех цигари докато ги чакам. Така беше през повечето дни, а не както Иво твърди, че се е налагало да ме чакат да пуша. Та спряхме и решихме, че няма да успеем да сварим отворен магазин, а имахме нужда да напазаруваме вечерта. Направихме списък, кой какво иска и аз се изстрелях напред. Въпреки тежката раница в 17:30 бях в Котел. Напазарувах, уредих спането и пуснах СМС къде да се видим в града. Естествено печат не взех, но свърших важното. Около 19:30 се появиха, напазарували от първия магазин в града. Така се оказах с ядене за трима и на вечеря, и на закуска трябваше да се тъпча за да ми олекне излишната храна.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Вто Сеп 09, 2014 6:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
didogen, звучиш ми огорчен, да не кажа наранен... Sad

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Сря Сеп 10, 2014 8:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
didogen написа:
........ кода на Цецко..............


Поздрави Didogene,

Аз знам до голяма степен края на твоя пътепис, прочетох го между редовете и заради това задавах някои въпроси, които не получиха отговор. Увисналите въпроси ме подтикнаха да прекръстя един човек, обичащ съкращенията. Та това е име, не код. Но може да се използва и за код. Код за атака срещу дебелащината в междучовешките отношения.
Ама давай по- ведро, повечето хора са читави.
Сря Сеп 10, 2014 10:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
tzetzko бре, ти не трябваше ли да си някъде около Косица към този момент? Laughing Май ще се окажат верни предчувствията ми (след като разгледах снимките в галерията), че след летящия старт от Ком си поел ... обратно към Берковица Laughing

Не се познаваме лично, но ако знаеш как се изкефих на "новината", че tzetzko тръгва по Пътеката, чак се учудих на себе си Laughing
Сря Сеп 10, 2014 11:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Борка, тези дни ми спори пътя и съм малко преди Гердек тепе. Постоянно съм онлайн. Снимки, трак и текст следват.

И с прискърбие ще се наложи да отбележа, че "изкефяването" задължава.
Сря Сеп 10, 2014 11:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Ми ще ти спори я, гледам на снимките, че освен пейсърите и картите, и раницата си си оставил вкъщи Laughing

И в случай, че някой разчете включването ми като нещо различно от невинна задявка/шега, да знае, че не е прав Exclamation Very Happy

Уф, знам, че съм задължен за кво и на кого ли не, ама на... трупам дългове. Неплатежоспособен съм в момента Laughing Впрегнал съм Mariana1000 да тегли каруцата вместо мен Laughing
Сря Сеп 10, 2014 11:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 33, 34, 35  Следваща
Страница 30 от 35

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov