ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Старопланинска сбирка на 11 октомври 2014г. на х.Узана.
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
 
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Срещи и уговорки Предишната тема
Следващата тема
Старопланинска сбирка на 11 октомври 2014г. на х.Узана.

Ще дойдете ли?
Да
0%
 0%  [ 0 ]
Разбира се
0%
 0%  [ 0 ]
Общо гласове : 0

Автор Съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Старопланинска сбирка на 11 октомври 2014г. на х.Узана. Отговорете с цитат
В събота доста сме си вентилирали главите, та в неделните коментари от "Къде се мотахте последно?" започна да се оформя въпросът възможно ли е, кога и къде да се съберем мноооого туристи. Засега в интригата се включихме аз, Тодор долна черта Х, Реса и Димо Колев.
Разбира се, мненията са с едно повече от дискутиращите, но нали това е мястото.
Моето мнение беше: Ако искаме да се съберем тази година и да имаме време за реакция, вероятно най-подходящата дата е първата събота на октомври /4. 10/. Топло да е още и да не е съвсем веднага.Мястото трябва да е относително лесно и компромисно. Не можем да се накичим на Дженгал. Значи - или административният, или географският център е МЯСТОТО! Според мен това са или Черни, или Шипка. Не е необходимо да се напъваме с обещания или записване. От 4000 човека и 500 да дойдат, пак е добре. Предложените от мен места предполагат бързо спасяване при лошо време, лек маршрут за слабо подготвени и възрастни хора и достатъчно място за поне 2000 човека. Така както аз виждам нещата, те са лесни, защото просто се обявява ден и място - тогава идва който иска и който може. Няма поп, няма курбан, няма тонколони, речи и концерт на поп-фолк кумири. Затова е лесно.
Според Димо е хубаво да има и поп, и курбан. Може, но става трудно, да не кажа невъзможно. Поп мога и аз да ви докарам или поне актьор от театъра, облечен в расо. После? При 500 човека това са 250 килограма месо, казани и дърва, 125 хляба, 100 кила ракия, 200 вино.....
Можем така и един селски кмет да изберем, но ще трябват записвания, касиер, отчетност, връзки с местната власт, охрана.... Точно затова веднага дойде и въпросът: "Знаеш ли с какво се захващаш?".
Добре, темата е пусната, казах моето мнение в подкрепа на лесния вариант.
Вто Сеп 16, 2014 3:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение възможна е, разбира се Отговорете с цитат
Ама без тонколони няма да стане. Как корифеите на планината ще споделят опита си. Относно прехраната- бих могъл с успех да ръководя една малка армия от помощник- готвачи, оборудвана със съвременни средства за борба със суровоядството, както и да поема осигуряването и доставката на продукти след организиране на комитетска каса. Освен това вече съм купил 10-ина кубика нарязани и нацепени дърва, така че и на планинско било може да възлезем. А какво те плашат 100- 200 хляба? Ами няма да взимаме, хляб си имаме и в къщи- ще се набляга на месото. И марулите, естествено. 100 човека да се съберем ще е победа на човешката сила, воля и дух. Бих станал и селски кмет, ама като не съм от село......
Вто Сеп 16, 2014 3:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Нали ти казах - само попа все още се търси Laughing Laughing Laughing
Вто Сеп 16, 2014 3:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Е, тоя път ако я направите на някоя билна хижа, дето ще ми изскочи душичката да ходя с тежката раница, вярно ще ви трябва поп. Twisted Evil

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Вто Сеп 16, 2014 6:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Ако ме видите с цилиндрична черна шапка, а не с каскет, дали няма да мине номерът? Дядо ми е бил поп, филолог съм.
Вто Сеп 16, 2014 7:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
tortomanin написа:
Ако ме видите с цилиндрична черна шапка, а не с каскет, дали няма да мине номерът? Дядо ми е бил поп, филолог съм.
Остават даскал и жандар, и сте готови. Laughing

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Вто Сеп 16, 2014 7:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Требат големи поляни ако ще идват тези "хиляди милиони" хора, Laughing
хляб всеки може сам да си донесе, за печене също значи само огнище да има и някоя китара
Laughing
Аиде стига с тия срешщи дето трябва един да организира на всеки поименно легло и чаршафи.
Казва се място, няма да е лошо да е по-достъпно щом искате много хора, все пак някои може да спят в коли каравани и тн.
Нали работата е да се съберат колкото се може повече любители на планината, а не професионални ПСС-та с минимум 10 000часа и 1 000 000м.н.в. в кариерите си. Laughing
Узана, Бузлуджа или нещо такова, да могат да дойдат и хора със семействата си с децата си.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Вто Сеп 16, 2014 7:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
М-да, но и трите форумни срещи досега са правени на места, до които не може да се стигне с кола, а на последната даже и сняг имаше Laughing
Като се намесят профитата ще видите вие деца, коли, каравани, мръвки и поп. Laughing

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Вто Сеп 16, 2014 8:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
М-да, но и трите форумни срещи досега са правени на места, до които не може да се стигне с кола, а на последната даже и сняг имаше Laughing
Като се намесят профитата ще видите вие деца, коли, каравани, мръвки и поп. Laughing

Даже не искам и да си помислям какви ще ги отнеса заради това ми изказване, но нека сме реалисти на някоя билна хижа, няма да се съберат 200,300 или повече хора а и да се съберат къде ще спят Question
Или някой си мисли, че всички в този форум имат екипировка да пренущуват на открито на над 1500м. по- това време на годината.
Аз просто тълкувам заглавието, според което не е идеята да се съберат 50-60 човека които най често ходим и пишем тук, а
много повече.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Вто Сеп 16, 2014 8:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
didogen написа:
Остават даскал и жандар, и сте готови. Laughing

Аре-даскала уреден!Да видим кво ше турите "пред кума"... Наздраве!
Вто Сеп 16, 2014 9:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
Търси се място , хижа с възможност да побере наистина много, вероятно и палатките няма да са малко?

На5.10 избори,а вече е насрочена среща на Момина поляна за 4-ти, не е хубаво така,мое мнение.
Вто Сеп 16, 2014 9:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
НИКОЛАЙ Т.



Регистриран на: 30 Юли 2012
Мнения: 711
Местожителство: РУСЕ

Мнение Отговорете с цитат
За каква среща на Момина поляна става въпрос?Може ли повече инфо за това мероприятие. Very Happy


Последната промяна е направена от НИКОЛАЙ Т. на Вто Сеп 16, 2014 9:45 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Сеп 16, 2014 9:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Аз така или иначе на 4-ти не съм в България, но като гледам как и поредната среща тръгна с мрънкяне и обяснения ... Как пък един не се намери да каже "Дайте да го свържем с някой интересен маршрут, пък за трудноподвижните ще търсим начин". Егати дискриминацията!
Вто Сеп 16, 2014 9:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Irha



Регистриран на: 05 Окт 2013
Мнения: 243
Местожителство: БГ

Мнение Отговорете с цитат
Колегите от Фейсбук групата "Планинари и приятели" си организират 10-та Юбилейна среща в х.Момина Поляна на 4-5 Октомври 2014

Това е тяхното съобщение в Фейсбук :

Здравейте приятели,
и тази година традицията няма да ни отмине. И тя повелява да се съберем отново старите и нови членове на групата "Планинари" и техни приятели - в добрата Стара планина.

Датата и мястото на срещата:

4-5 Октомври, хижа "Момина поляна", в Стара планина.

http://www.bulgarian-mountains.com/Huts/Stara/MominaPoliana

Хижата е запазена цялата.

Тези дни започвам записванията за нощувките.
Цени: 10лв - легло, без значение по колко човека ще се гъчкат на него Smile
Палаткуващите - фрий, макар, че не давали много много да се опъват палатки, но съм сигурен, че ще се споразумеем с управата на парка, стига да сме както досега възпитани, и да оставим чисто след себе си Smile
Пуснах им e-mail с надежда, че няма да имат възражения. Ще уведомявам за отговора, след като го получа Smile

Иначе, Управителят Еленко звучеше много свестен, а и според актуалните коментари в посочения сайт на хижата, имам обосновано предположение, че това е вярно Smile

Човекът любезно обеща, че супи и скара - ще има. Бира, вино, ракия - също, но все пак няма да ви натежи и да си донесете допълнително, за всеки случай, за радост на другари/и организатори, един вид Wink

N.B!!!
Важно е да се знае, че както досега е било, купонът обикновено продължава до разсъмване - с музика и танци. Стиловете ще са за всекиго по всичко. Като се започне от Народното творчество, мине се през родната рок музика от близкото и далечно минало, и се стигне до творчеството на Metallica, AC/DC, Motorhead, Iron Maiden, Running Wild и още и още Smile

Така, че за любителите на тишината е полезно да знаят и да проявят разбиране - и да се ориентират към палаткуването някъде в района. Макар, че на миналогодишната сбирка на х. "Мургана", доколкото си спомням, времето беше хубаво (надявам се и тази година), 1/3 се помещаваха в столовата, останалите 2/3 - навън на полянката, оформили няколко концентрични кръга около свирещите на китара Smile

Аз лично мисля да се качвам от петък вечерта, тъй, че ще съм там в съботата.
Хората ги настанявам само аз - според списъка на предварително обадилите се и доброволно платилите си на мястоSmile

Списъка също го съставям аз.

За резервации в хижата и допълнителни въпроси оставям следните координати:

GSM: 0897 931 923
E-mail: dobrev82@abv.bg (отговарям вечер Smile
Skype: dobrev82
Facebook: https://www.facebook.com/windrider82 (на ЛС, молим)

Резервацията е валидна след писмено потвърждение по някой от горепосочените начини.


Последната промяна е направена от Irha на Вто Сеп 16, 2014 10:19 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Сеп 16, 2014 10:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
НИКОЛАЙ Т. написа:
За каква среща на Момина поляна става въпрос?Може ли повече инфо за това мероприятие. Very Happy


На фейсбук групата "Планинари". Ирха по-горе е копирала текста от поканата (в случай, че някой се зачуди що е).
Вто Сеп 16, 2014 10:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Срещи и уговорки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Страница 1 от 9

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov