ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Манастирска река

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Манастирска река
Автор Съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3414
Местожителство: Пловдив

Мнение Манастирска река Отговорете с цитат
Работа, планове, прогнози...и накрая всичко се обърква. В понеделник вече не издържах и тръгнах да се разходя поне за ден, макар да усещах някакви проблеми в левия крак. Нямах предварителен план за еднодневка, но измислих да ходя по Манастирска река, над Сопот. До водопада над аязмото бях ходил, но по-нагоре не. След водопада се качих по склона в дясно и ориентирайки се по шума след време пак слезнах към реката. Така намерих красив четиристъпален водопад, а по-нагоре от него още един, заслужаващ внимание. От там вече терена ставаше сложен. Оставих го за лятото, когато газенето може да е по-приятно занимание, спестяващо големи трудности при преминаването. Захапах десния склон нагоре, първо по пътека, а после и по скалист ръб, заврян в шубрака. Така постепенно издрапах на вододела между Манастирска река и Лиевица. От там по рида нагоре. Направих си кефа да вървя без цел, само поглеждайки часовника. И така до място означено на картата като Голям Купен(1659м). Интересно, тук всяко второ нещо иглежда се нарича купен...Не седнах дори, облаците, слизащи от главното било ме подгониха надолу. Намерих си скатано място, където починах и хапнах. Надолу набрах шипки, налични в изобилие, финтирайки конски фъшкии, налични също в изобилие. От склона разгледах вилната зона на Сопот и се смъкнах в гората. Долу ме изненада слънце. Седнах да се препичам, чакайки автобуса...

Ето малко снимки:

Манастира св.Спас:



Пътеката:



Параклисче при аязмото. Оказа се че има 2 водохващания, едното след водопада.



Икона на отсрещната скала:



Водопада, вижда се и част от горното стъпало. Общо около 20м:



Красив четиристъпален водопад, за съжаление няма как да се заснеме целия. Това е предимно второто стъпало:



Малко погоре, друг водопад, едва не паднах в реката:



И нагоре:



Поглед надолу:



Минзухарите вече показват на къде вървят нещата:



Аз:



Панорама нагоре. Главното било хич не се видя този ден, закрито от плътни облаци:



Не липсваха и самоубийци:



Станцията на лифта, снимана от склона при слизане. Поляната, където кацат самоубийците, в случай, че кацнат:



Сопот:



_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.

Последната промяна е направена от mislesht на Сря Сеп 24, 2008 9:14 am; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Сеп 23, 2008 3:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
amorpheus



Регистриран на: 11 Сеп 2007
Мнения: 163
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
какво не им харесваш на парапланеристите Wink
Вто Сеп 23, 2008 5:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nick_sun



Регистриран на: 16 Сеп 2008
Мнения: 18
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Самоубийци в много по-голяма степен са тези, които се возят в коли. А парапланеристите просто са по-силно привлечени от отколешната мечта на човека - да полети - и се наслаждават на удоволствието от сбъдването й.
Вто Сеп 23, 2008 5:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Поздрави Мите!

Верно са ти страст водопадите, не пропускаш да ги отстреляш Very Happy А и не е като да ги няма в Балкана ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Сеп 23, 2008 7:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3414
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Да, прави сте, автомобилните самоубийци са номер 1 ! Просто няма кой да ги измести.
Това за парапланеристите го приемете за шега. Wink Имаше един виц, но няма да го разказвам. Cool

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Сеп 24, 2008 9:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
ръкопляскания ръкопляскания ръкопляскания

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Сря Сеп 24, 2008 12:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
оо, супер, това място ми е познато. Особено мостчето, от втората снимка. И аз имам снимка от там Very Happy Преди 3 лета бях на ваканция в Сопот и се сещам, че бащата на братовчед ми ни води нагоре по баира, склона източен на този с лифта. Почти до Добрила стигнахме, когато заваля дъжд и се завръщахме. Обаче, най-интересното беше това, че таткото търчеше толкова бързо, че ние отзад едвам го следвахме.. Very Happy Very Happy
Сря Сеп 24, 2008 2:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3414
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Пътеката за Добрила се отделя преди водопада вляво, аз продължих по реката и после в дясно по отсрещния склон.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Чет Сеп 25, 2008 9:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3414
Местожителство: Пловдив

Мнение Манастирска река, юни Отговорете с цитат
Да не отварям нова тема, в рамките на съботната разходка се отбихме да видим водопада. Водата е малко, не знам дали заради водохващането по-нагоре или по друга причина:



Жасмин в дерето, странно:



Пепелянка. Видях я навреме и я снимах в движение. Доста пъргаво премина реката:



Надписа на чешмата в манастира, трудно ми е да го разбера:



Идилия:



.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Вто Юни 09, 2009 10:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov