ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Бюджетна раница Ташев, Ванго или Quechua?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Бюджетна раница Ташев, Ванго или Quechua?
Автор Съобщение
Sineva



Регистриран на: 21 Ное 2007
Мнения: 368

Мнение Отговорете с цитат
joy_boy написа:
Sineva написа:
bradley написа:
то това мио се види по добро щото е 700 грама по-леко - http://www.decathlon.bg/ranitsa-forclaz-50-speed-id_8301670.html


Разглеждал съм я, изглежда ми нестабилна, гърбът й ми се струва неудобен, а и височината му не се регулира.


така на външен вид като конструкция и закопчалки много ми прилича на това от което съм доволен като усещане.. ако се доближава дори малко като качество ще е добра сделка.. някой ползвал ли е тази марка, да сподели как се държат?


Не съм виждал лично Osprey Kestrel 48 и не мога да я коментирам, но нещото в "Декатлон" ми се видя съмнително. Меката материя в гърба не ми беше удобна, няма здрава шина, а е все пак от 50 литра, коланът също е слаб... Освен това презрамките на Kestrel 48 се регулират на височина, докато при Forclaz 50 speed са неподвижни.
Съб Сеп 27, 2014 8:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joy_boy



Регистриран на: 21 Авг 2012
Мнения: 324

Мнение Отговорете с цитат
да, регулират се, тоест зашити са за едно парче, което е с широко велкро и се лепи вътре за раницата. сигурно звучи несериозно, както го описвам но съм я носил /на кратко все пак разстояние/ абсурдно много натоварена, и нямаше проблем с презрамките. за тези си мислех по скоро ако нямат проблем с шевовете примерно или нещо такова, да си взема една за по-такива цели.. примерно като ходя по палатки лятото на плажа да не и треперя много много..
Съб Сеп 27, 2014 9:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sineva



Регистриран на: 21 Ное 2007
Мнения: 368

Мнение Отговорете с цитат
Да, за такава цел може и да е подходяща. Досега коментирах от гледна точка на други изисквания, средна раница за планина с що-годе здрава и удобна конструкция, приемливо качество и възможно най-ниска цена.
Съб Сеп 27, 2014 9:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bradley



Регистриран на: 22 Апр 2012
Мнения: 54

Мнение Отговорете с цитат
В крайна сметка взе решение човека, но ще се намери ли човек, който сериозно ги е ползвал тея декатлонски ранички и да каже платът как е, шевовете, чисто като конструкция и комфорт някакви сериозни забележки има ли - щото за 70 лъва рок иигъл на ташев не мож купи човек, а има хора, които или не могат, или не искат да дадат повечко пари за раничка и да има какво да им препоръчаме...?
Съб Сеп 27, 2014 10:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
onogondur



Регистриран на: 05 Дек 2013
Мнения: 7

Мнение Отговорете с цитат
Случи ми се да попътувам малко из баирите,ама съвсем аматьорската.Аз съм си и аматьор де.Няколкочасови преходи,нищо ангажиращо.Имам малка раничка,Ташев Адвенчър 30. Ужасно изпотява това чудо.И разбира се,нищо 30 няма в него,едва ли е повече от 13-14 литра.Ама го взех за из града миналата година от чисто родолюбие.
Пон Сеп 29, 2014 8:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raider



Регистриран на: 31 Яну 2014
Мнения: 190

Мнение Отговорете с цитат
Че за 70лв какво искате по вече ! За тези пари по качествена раница не може да се вземе ! Марката се налага доста бързо в нашите ширини,вероятно заради цената. Но най много в нашите планини се засича Ташев, не малка част са и с китайските EYE , чужденците основно са с Дютъри, срещат се дори български туристи със самари на по 40 години, срещал съм и хора с чували си носят багажа, голяма част туристи ходят и с малки градски раници, остава малък процент които знаят къде са и на къде са тръгнали с раници за над 400лв. Има друго обаче, купувайки евтина раница,тя веднага става вечно твоя и непродаваема,ако решиш да я смениш,а скъпата раница винаги можеш да я продадеш и замениш с друга. Да не говорим,че не знаеш от къде и кога ще поддаде ! Смятам,че е много по добре да се вземе ползвана раница втора ръка в добро състояние и на добра цена но истинска марка с качествена изработка и материали . Има ги доста из нета стига човек да потърси . Марките за мен са Дютър,Оспрей,Мамут,Норт Фейс,Джак Лолфскин,Лол Алпин,на последните две места Ташев и Куечуа, всичко останало е компромис и то голям,с изключение на мега скъпите марки с АБС система Smile Като най ниска цена и най голяма надеждност смятам Лол Алпина за фаворит,втора ръка могат да се намерят и за под въпросните 70лв. а качеството и надеждността са в пъти по по от въпросният модел !
Пон Сеп 29, 2014 2:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
eng.Neychev



Регистриран на: 13 Юни 2014
Мнения: 46
Местожителство: Stara Zagora

Мнение Отговорете с цитат
Днес бях в Декатлон Варна, разгледах раниците - не стават, Меки гърбове, измислени презрамки, тънък материал, слаби закопчалки
Сря Окт 01, 2014 11:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
alexvan



Регистриран на: 20 Апр 2010
Мнения: 705
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
Планинец написа:
alexvan написа:
Планинец написа:

ПП. Всъщност говореше се, че в жк.Тракия ще се строи магазин Декатлон, но не знам какво е положението към момента.


Бързо напредват със строежа на магазина.
Говори се, че декември ще откриват
Намира се до Лидъл в Тракия.


Аха, значи ще изчакам и там да видя как са нещата.


Отваря на 4 декември в Пловдив.
Вто Ное 04, 2014 8:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
icpart



Регистриран на: 02 Яну 2012
Мнения: 119
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Отскоро един приятел си купи тези Forclaz 50. В момента е на едни 2-3 ходения като цяло и засега все още скъсване е нямало по нея при положение че знам как беше натъпкана Smile.

Така че от гледна точка на катарами и ципове не са зле тези раници. Единствено се оплакваше че нещо рамената го боляха но се оказа че по-скоро не е регулирана височинатана горните презрамки както трябва. Обаче не можах да определя каква е задната шина. Стори ми се че е Т-образна. Единственото което не харесвам на този модел са мрежестите джобове които ми се струват малко плитки но за сметка на това пък има 2 странични джоба с цип което е плюс.

Между другото съм си харесал именно Forclaz 22 или 30 Air за еднодневна раница. Поне като я тествах в магазина ми се стори удобна като цяло. Гърба има анатомична извивка което е плюс и е отдалечен с някакви като дунапрен подплънки което я прави по дишаща. Единствено не ми допадна големия вертикален преден цип. За мен това е леко предпоставка ако напъхам там фотото и GPS-а си за бърз достъп то при цялостно отваряне на ципа и наклонена напред раница то всичко ще изпада на земята от този джоб без никакви проблеми.
Някак си ако в предния джоб имаше поне някакъм малък органайзер за разни дреболии щеше да е по-добре. Подобно както е в раниците на Ташев.

Обаче никъде не видях някой да спомене раниците Pinguin. Наскоро ходих да пробвам някои модели в магазина на Яко във Варна и определено тази фирма има доста интересни модели раници които са доста функционални и на добра цена спрямо скъпите марки. Доста добра изработка и качествени материали са вложени в тях.


Последната промяна е направена от icpart на Нед Ное 09, 2014 2:11 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Нед Ное 09, 2014 1:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
зА пИНГВИНИТЕ съм чувал само добри отзиви, специално и за 30 + литровите.
Нед Ное 09, 2014 1:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
eng.Neychev



Регистриран на: 13 Юни 2014
Мнения: 46
Местожителство: Stara Zagora

Мнение Отговорете с цитат
Доста дълго време се очакваше да се появи ъпдейта на Aiger-а.
http://www.tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=2433
Най-накрая е наличен и мисля да си го закупя.... Какво е мнението ви??
Нед Ное 09, 2014 1:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
icpart



Регистриран на: 02 Яну 2012
Мнения: 119
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
eng.Neychev написа:
Доста дълго време се очакваше да се появи ъпдейта на Aiger-а.
http://www.tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=2433
Най-накрая е наличен и мисля да си го закупя.... Какво е мнението ви??


Доста добре изглежда този модел раница. Като цяло не е от най-леките но няма как предвид екстрите по нея и материала.

Ако питаш мен бягай пробвай и ако ти е удобна вземай Very Happy. Вече зависи от височината ти тъй като тази раница няма регулеруема височина на презрамките може и да не ти е чак толкова удобна като се понатовари малко.
Но като цяло е доста функционална раница. Да не забряваме че е направена изцяло от Кордура което е предпоставка за висока износоустойчивост и здравина.

Определено ми хареса този модел а и цената е супер за такава функционална раница. Определено с всяка измината година Ташев предлагат по интересни и добри модели раници на много изгодна цена.
Ако пуснат на тази раница и модел 50-60 литра след време ще е супер.
Нед Ное 09, 2014 2:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Абе не знам, 170, лева за 40 литрова раница на Ташев ми се струват много. Бих дал толкова пари за втора употреба раница на други фирми, ако ме разбирате Tooth
Тоя гръб ми се струва..хм....не хорошо Laughing
Нед Ное 09, 2014 2:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bradley



Регистриран на: 22 Апр 2012
Мнения: 54

Мнение Отговорете с цитат
най-близкият като обем дойтер е с 80/90лв. + - но ако се намери под 200 втори гръб е опция
оспри талон 33 беше малко под 200 лъва - но не съм я виждал на живо - да кажат имащите

аз чакам дистанс 50 на ташев да се появи на бял свят - кога ли???
Нед Ное 09, 2014 4:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
eng.Neychev



Регистриран на: 13 Юни 2014
Мнения: 46
Местожителство: Stara Zagora

Мнение Отговорете с цитат
icpart написа:
eng.Neychev написа:
Доста дълго време се очакваше да се появи ъпдейта на Aiger-а.
http://www.tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=2433
Най-накрая е наличен и мисля да си го закупя.... Какво е мнението ви??


Доста добре изглежда този модел раница. Като цяло не е от най-леките но няма как предвид екстрите по нея и материала.

Ако питаш мен бягай пробвай и ако ти е удобна вземай Very Happy. Вече зависи от височината ти тъй като тази раница няма регулеруема височина на презрамките може и да не ти е чак толкова удобна като се понатовари малко.
Но като цяло е доста функционална раница. Да не забряваме че е направена изцяло от Кордура което е предпоставка за висока износоустойчивост и здравина.

Определено ми хареса този модел а и цената е супер за такава функционална раница. Определено с всяка измината година Ташев предлагат по интересни и добри модели раници на много изгодна цена.
Ако пуснат на тази раница и модел 50-60 литра след време ще е супер.


Висок съм 183 см. и тежа 80 кг.
Нед Ное 09, 2014 8:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 7 от 8

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov