ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
В Западна Стара планина - 27 и 28 септември
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Предишната тема
Следващата тема
В Западна Стара планина - 27 и 28 септември
Автор Съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Дидо, метър шейсет и осем + ей тази дългата четка вдясно Wink

Ванго, боядисването е по стандарта, само дето никъде в правилника не пише как трябва да са подредени ивиците, т.е. с коя се започва и коя да е отгоре. В случая тези бяха с жълта по-голяма ивица отгоре, така и ги направихме. Имаше колове с първа черна и други с първа жълта, но всички бяха с жълта най-отгоре и така остана. Но в образеца в правилника е дадена черна ивица отгоре: http://www.planinite.info/V_pomosht_na_turista/Normativni_aktove/Turizam/Pravilnik_za_Markirovkata/7.gif
Не си спомням как е на други места, като ми остане време ще се поровя в снимките си да видя Smile

Не съм писала писмо, мислех да ходя при Йорданов, че ми се искаше и за Е-8 да го питам нещо, но не ми остана време Sad
Просто като купих боята нямах търпение да пробвам Oops

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пон Сеп 29, 2014 4:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
dido написа:
Колко точно успешен се оказа опита, да кажеш с подробности ?

Ще разкажа, но все пак трябва да мине зимата и тогава ще се знае със сигурност.
Засега се получи това Smile


Всъщност, 2-рата снимка е колеца със свалена боя ли (щото е някаква яка контра, все едно гледам църен сиганин в черна стая) ?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Сеп 29, 2014 4:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
Бах........ шах, викам си" тези хора са направили навес на Мечулица". Very Happy Very Happy Very Happy



Работи се по проекта.....
Пон Сеп 29, 2014 4:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
, 2-рата снимка е колеца със свалена боя ли ?



Обработен с черно антикорозионно покритие. И после идва жълтото, след отсичане с тиксо. Кака е луда.
Пон Сеп 29, 2014 4:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Кака кърти.
Черното антикорозионно бачка ли, видимо ?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Сеп 29, 2014 4:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Хайде, хайде, няма нищо ненормално тук, за боядисването съм се консултирала с човек, който има опит с боядисването и боите. Той ми обясни как да боядисвам такива тръби Wink
Дидо, точно затова казвам, че като мине зимата ще се види дали е успешно - ще видим дали ще избие ръжда и как се справила боята Smile
Иначе добре покриваше.
Ето така изглеждаха коловете преди боядисването и след премахването на люспите с телена четка. Някои бяха по-добре, някои по-зле.
След боядисването с черното - така и така.
Понеже жълтото е повече като повърхност щеше да е по-добре то да е основата, пък и по-добре светла основа и черни ивици, но уви, от антикорозионната боя нямаше жълта.
Накрая се получи това като окончателен резултат. А тук се вижда как сме отсичали с тиксо Smile

Боята, която ползвах е черна STEEL GUARD на Лакпром и алкидна жълта боя на Лакпром. Четките бяха обикновени за по лев и осемдесет, препоръчани в магазина с оглед дебелината на тръбата. Най-доброто попадение беше четката за боядисване на радиатори с дълга дръжка, купена след дълго размишление как се боядисва нависоко без стълба, и която свърши перфектна работа Smile

На пръв поглед черното покриваше добре, изсъхна доста бързо, ще видим как ще е след време. Може да се олющи, да избие отдолу ръждата, да прозира черното под жълтото, абе сещам се за много неща които да прецакат работата, затова не бързам да се радвам предварително Rolling Eyes

Ако някой може да даде съвет или да помогне - да казва. Нямам амбициите да откривам топлата вода Very Happy

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пон Сеп 29, 2014 5:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zarezan



Регистриран на: 24 Фев 2014
Мнения: 23
Местожителство: Опака

Мнение Маркировка приемливи еко правила Отговорете с цитат
Разходете се от х. Селимица към Танчовица, Чуйпетлово или Черни връх и вижте как се прави.
Макар че има GPS!
http://store1.data.bg/donkey/info_mar.htm

_________________
Продължавай напред... !!! ЦИТАТ
Пон Сеп 29, 2014 10:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Re: Маркировка приемливи еко правила Отговорете с цитат
Да, много съм глупава Laughing
Хем съм чела Правилника и пак на място се паникьосах за ивиците Confused
Разгледах снимки от Рила и Централен Балкан, няма такова нещо отгоре да е задължително жълто. Нито пък да е така двойно по-голямо от черното. Стефан правилно ми каза, че като са ги боядисвали тези колове, ги е мързяло да се качват нависоко или пък им е било малко черната боя и затова са ги оставили така. Laughing Прецаках се да боядисвам най-трудното двойно Evil or Very Mad
Даже горния кол на папратливите поляни преди газопровода само три черни ивици са му направили, т.е. половината си е чисто жълт... Пък после някой да ми разправя как някога са спазвали стриктно правилника за маркировката, пък ние сега как цапаме Laughing
В свое оправдание мога да кажа, че като зададох въпроса за цветовете край огъня, всички като мен се зачудиха... постоянно ни е пред очите, но на такива подробности кой обръща внимание Smile
Успокоих се, макар че не би трябвало, защото въпреки че са както си бяха, коловете на Белева поляна не са по стандарт Wink Ама че работа Smile

zarezan написа:
Разходете се от х. Селимица към Танчовица, Чуйпетлово или Черни връх и вижте как се прави.

Ами не, след близки контакти с десетина кола - по три пъти качване и слизане от тях, общо трийсетина пъти, нямам никакво желание в скоро време да виждам отново колова маркировка. Laughing
zarezan написа:

Макар че има GPS!

Верно ли?! Shocked
А, сетих се, това ми го казахте и преди един месец Laughing
Мерси че ми напомнихте, явно ме хваща склерозата Old
Ще си купя някой ден, веднага след като престана да купувам боя и успея да спестя някой лев Wink Laughing

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пон Сеп 29, 2014 11:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Re: Маркировка приемливи еко правила Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:

Ами не, след близки контакти с десетина кола - по три пъти качване и слизане от тях, общо трийсетина пъти, нямам никакво желание в скоро време да виждам отново колова маркировка. Laughing
Laughing


Тва ако се научиш да го правиш елегантно, си е жива професия ... Cool

Говорейки за стриктното спазване на правилника едно време, веднага се сещам как в касата с пликове прясно мляко-литровки - стриктно половината бяха пукнати, съответно половината каса беше пълна с прокиснало прясно мляко. Разбира се, брата българин беше гладен, запряташе ръкавите и падаше голямото бъркане да нацели здравия плик ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Сеп 30, 2014 12:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Петър



Регистриран на: 20 Авг 2012
Мнения: 425
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Добра работа!




Сря Окт 15, 2014 9:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Петър написа:
Добра работа!

Петър, благодаря от името на бояджийската бригада Smile
Снимките много ме зарадваха Very Happy
Значи засега всичко е наред, ако след зимата изглеждат така може да се помисли и за другите колове в този участък от Пътеката Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Окт 16, 2014 10:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение И аз да кажа добра дума Отговорете с цитат
Яни, пак благодаря и браво за това което правиш. Вчера и онзи ден карах колело в "твоя" Балкан Smile Имахме и GPS, но много по- хубавоо и лесно е да гледаш маркировката и да даваш газ, а не да спираш и да го гледаш, да зуумваш и да се пулиш, тази ли е пътеката или съседната. След моето КЕ лани минавам сефте м/у Тръстеная и Витиня. Сега видях многото лентички които насочват направо след като се излезе от храсталака и да се поеме нагоре за Белия камък. Миналата година продължихме наляво по пътя (може би газопровода) без марка, дооста по- нагоре се появи стара и се сля с пътеката която не сме хванали. Сега е маркирано супер, браво пак! В момента качвам снимките... ама бавничко, че съм на работа, не стига че 2 деня "избягах" ами и днешния няма да е продуктивен... снимки ала бала Smile Та линка ще е при вело секцията във форума и Западна стара...
Благодарим, хвала и за чешмата на сите! Smile

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Чет Окт 16, 2014 11:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Re: И аз да кажа добра дума Отговорете с цитат
packo packov написа:
Сега видях многото лентички които насочват направо след като се излезе от храсталака и да се поеме нагоре за Белия камък. Миналата година продължихме наляво по пътя (може би газопровода) без марка, дооста по- нагоре се появи стара и се сля с пътеката която не сме хванали. Сега е маркирано супер, браво пак! В момента качвам снимките...

Разгледах снимките, много хубава е Стара планина с есенната премяна Smile
М-да и тук лентичките са станали само бели, язък че толкова ги гласих да са в цветовете на маркировката.
Тези ленти са временно решение, идеята там е да се направи някакво стъпало за прага, да се изчистят евентуално в началото на сезона къпините и малините, но за тази година го мислех и не стана, не знам дали ще стане за следващото лято. Като го направим, ще обера лентите, няма да има нужда от тях. Гледам и табелчицата стои на тънкото дръвче, дано оцелее зимата, не знам само дали си е личала през лятото?

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Окт 16, 2014 5:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Re: И аз да кажа добра дума Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:

Тези ленти са временно решение, идеята там е да се направи някакво стъпало за прага, да се изчистят евентуално в началото на сезона къпините и малините, но за тази година го мислех и не стана, не знам дали ще стане за следващото лято. Като го направим, ще обера лентите, няма да има нужда от тях. Гледам и табелчицата стои на тънкото дръвче, дано оцелее зимата, не знам само дали си е личала през лятото?


Вярвам, че се е виждала и лятос. Дръвчето ще стане по- дебело и ще държи хубаво табелката. Стъпало за прага и само би станало, стига туристи да има редовно да минават, да мачкат къпините и да ги попържат Smile Мога да ударя и аз едно рамо, ако замислиш нещо пролетес, но моето мнение е, че пролет каквото изчистиш пораства съвсем скоро два пъти повече и по- бързо. Ходене му е майката, ама масово хората ходят на Витоша... Западна Стара някак си остава недолюбвана. Абе 2-3 жалона биха свършили чудна работа там, малко е парчето където няма хубави дебели дървета за маркировка. Да вземем да потърсим нещо подходящо някъде.

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Чет Окт 16, 2014 10:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Предлагам да извадим няколко жалона от тези дето мъркират трасето на газобпроводите............идеални са тъкмо са и боядисани жълто - черно. направо слагаме и готова работата
Пет Окт 17, 2014 9:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov