ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Обувките ми правят пришки на петата
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Обувките ми правят пришки на петата
Автор Съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
аз съм почти без нокти и на двата и са безформени. Отдолу вече са ок.

_________________
www.summitsweb.com
Вто Юли 01, 2014 6:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
... Карах на лепенки (точно от тези старите - лентата, после няма сваляне на лепилото от кожата)
...

Off Topic
Има.
Смес от бензин и йод. Справка - Деси /тук Лари/.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Юли 01, 2014 7:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jazzmen



Регистриран на: 30 Юни 2014
Мнения: 23

Мнение Отговорете с цитат
Банда, само да докладвам. Тези велурени протектори които взех за да ги залепя отзад са супер, но неизползваеми. Проблема е че се отлепват много лесно от обувката, въпреки че ги изчаках 8ч. да хване лепилото и т.н. Иначе велура е супер и ако се беше закрепил със сигурност щеше да реши проблема. Просто не се задържат и като обуя обувката протекторите падат.
Очевидно схемата ще е "лейкопласт без право на замяна"Smile
Иначе е добра идея всеки да си каже впечатленията от различни видове обувки.
Моите AKU La Stria са супер стабилни /като изключим проблема с пришките/. Веднъж ми се стори че гортекса пропусна зверски много вода, но е възможно и водата да се е стекла по крака ми и така да е попаднала в обувката /по време на сериозен дъжд минавахме през висока трева/.
Все пак взех един силиконов спрей и оттогава дори калта като види обувката се разбягва с писъциSmile
Сря Юли 02, 2014 11:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Теми за впечатления от обувки има колкото искаш из форума Smile
например:
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=3539

_________________
www.summitsweb.com
Сря Юли 02, 2014 11:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
jazzmen



Регистриран на: 30 Юни 2014
Мнения: 23

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
Теми за впечатления от обувки има колкото искаш из форума Smile
например:
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=3539


Новак съм, благодаря за инфото. Ще я видя, сигурно има доста полезни нещаSmile
Сря Юли 02, 2014 12:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
W_sjankata



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 345
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Как така се отлепват, ве??? Вероятно ползвате някакви "специални" варианти. Най- простия ЛЕКОПЛАСТ широк 6-7 см. не мърда!!! На бас на 2 каси, т.е. стека. За справка се обърнете към Марианка- при нея лепенката е от съществено значение за успешен и здравословен преход. Без облепване за кратък ПРЕСТОЙ с джапанки и станаха мехури- правете сметка за каква чувствителна кожа става дума, с лекопласта дори не споменаваме подобен проблем...
Успех!

_________________
Превръща се в поредица от нули и се надява някъде сред тях да намери своята единичка. Да намери себе си... С това са занимавам- глупости: ...занимавам се...
Живота си тече сам. Малките потоци се вливат в по- големия, преминават в реката, тя се увеличава, влизаш в мирна вода, успокояваш се.
След което идва нов пролом, тръгва водопад и отново се отправяш нанякъде...

Тръгвам нанякъде...
Сря Юли 02, 2014 3:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jazzmen



Регистриран на: 30 Юни 2014
Мнения: 23

Мнение Отговорете с цитат
W_sjankata написа:
Как така се отлепват, ве??? Вероятно ползвате някакви "специални" варианти. Най- простия ЛЕКОПЛАСТ широк 6-7 см. не мърда!!! На бас на 2 каси, т.е. стека. За справка се обърнете към Марианка- при нея лепенката е от съществено значение за успешен и здравословен преход. Без облепване за кратък ПРЕСТОЙ с джапанки и станаха мехури- правете сметка за каква чувствителна кожа става дума, с лекопласта дори не споменаваме подобен проблем...
Успех!


Даа, очевидно лекопласта рулираSmile Още днес ще заредя 1-2 ролки.
Чет Юли 03, 2014 10:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gavazov



Регистриран на: 25 Сеп 2014
Мнения: 11
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Gavazov написа:
Малко лична статистика относно обувките и мазолите респ. раните на петата:
Lytos Rocker: никакви пришки, никакви мазоли, никъде. Като в масло от първия ден. За жалост се разкапаха (отлепен борд отпред и цъфнали шевове) след около 200 км.
Работни обувки Arizona Ankle: - никакви пришки, никакви мазоли, никъде. Като в масло от първия ден. На 1200 км се държат като за световно.
Meindl Softline Men - смъкната до месо кожа и на двете пети при първо двудневно ходене (25+23 км) - след това бях почти на легло 2 седмици, след това продължаващи проблеми от този род с отслабваща сила, след 150-ия километър лепнаха окончателно на краката, оттогава никакви проблеми. Носенето в "поразхлабен" вид определено е за предпочитане пред плътното стягане, поне докато не се раздвижат окончателно. След 400 км все в зимно-кално-мокри условия са като нови по отношение на водоустойчивост, шевове, подметки и т. н.
Aku Tribute Leather - никакви пришки, никакви мазоли, никъде. Като в масло от първия ден. Засега сравнително малко носени за по-трайни впечатления

Някакъв съвет за Meindl по - конкретен може ли да ми дадеш? Около 100 км съм изминал с кански усилия и големи болки, и отлепена кожа. Носил съм ги с най -различни комбинаци чорап /планински, тънък, дебел/ и ефекта е същия. Трябва ли да изтърпя още 300км или може да се пробва нещо друго. Лично съм си мислил за ластичен бинт около, но още не съм го тествал?.
Всякакви идеи са добре дошли.
Благодаря Smile
Пон Окт 13, 2014 11:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
d_genov



Регистриран на: 30 Яну 2014
Мнения: 263

Мнение Отговорете с цитат
Реших да не отварям нова тема, затова ще питам тук.
Някой ползвал ли е подобни възглавнички за напречен свод - http://www.zakrakata.com/podlozhki-i-razdeliteli/93-scholl-v-zglavnichki-za-naprechen-svod.html ? С нови маратонки съм отскоро и след второто бягане започнаха да ми се протриват възглавничките на стъпалото. Боли доста при всяка стъпка и се чудя какви мерки да взема. Мислех и просто за облепяне с лейкопласт. Всяка препоръка ще бъде от полза! Smile
Вто Май 31, 2016 11:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Liubitel



Регистриран на: 02 Юни 2013
Мнения: 393
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Имам подобни, моите са от Лидл, обуват се като чорапче. Вършат чудесна работа. Трябва да си видиш стъпалата - дали не ти е паднал напречния свод.Тогава вместо тези възглавнички ще трябва да си купиш подходящи стелки и няма да те болят стъпалата освен при кофти терен. Потърси на повече места такива възглавнички - много варират в цените. Виж и по китайските магазини - за 3-4-5-6 лв. чифта.

_________________
Всичко е възможно.
Вто Май 31, 2016 6:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
d_genov



Регистриран на: 30 Яну 2014
Мнения: 263

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря ти! Изглежда, че имам висок свод. Ще пробвам с тези възглавнички. Знаеш ли как точно се казваха тези от Лидл и дали още ги има там? Rolling Eyes
Сря Юни 01, 2016 11:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
d_genov написа:
Благодаря ти! Изглежда, че имам висок свод. Ще пробвам с тези възглавнички. Знаеш ли как точно се казваха тези от Лидл и дали още ги има там? Rolling Eyes

има и едни в Кауфланд, които се лепят. Само че са прекомерно тънки и може да се слагат по две -три. А най-добре да видиш как изглеждат оригинални, ама наистина "ортопедични" стелки /струват малко повече от обувките и се правят по поръчка/. Ако имаш достъп до такива, можеш да си "отлееш" калъпче, после да си направиш от силикон или полиуретан и да имаш наистина ортопедична стелка, макар на смешна цена...
Сря Юни 01, 2016 3:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Liubitel



Регистриран на: 02 Юни 2013
Мнения: 393
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
И аз мислех, че имам висок свод докато не се оказа, че ми е паднал и напречния.Не пазарувам често в Лидл, но ако има наблизо до вас провери.Те бяха на промоция.Доколкото знам ако знаеш каталожния номер може да ти кажат къде ги има останали. Просто си обърни внимание от къде идва този проблем и вземи мерки. А ако се поразровиш в нета съм сигурна, че ще намериш. На много места има 3Д скенер на стъпала - отиди и виж какво ще покажат и после си купи едни стелки. Възглавничките не стопират деформацията, само поемат "изкривяването" и не те боли, а всъщност процесът си тече. Аз съм жив пример.
Нещо такова представлява, но не е на такава цена, а този продукт варира в много широки граници.

http://bilko.bg/product/935/podlozhka-za-metatarzalnata-chast-na-hodiloto.html
Има един минус особено при спорт и в топло време - силиконовата възглавничка е облечена в изкуствена материя, която бързо се вмирисва, - трябва след всяко ходене да се перат.

_________________
Всичко е възможно.
Сря Юни 01, 2016 9:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
d_genov



Регистриран на: 30 Яну 2014
Мнения: 263

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря и на двамата, vladoff и Liubitel! Оказва се, че точно с въпросната метатарзалната част на ходилото ми е проблемът и ще си взема такива подобни подложки като от линка. Не знам само дали да ги сложа още сега преди Витоша 100 или ще ми е нужно повече време да им свикна и ще е по-добре да изчакам да мине Обиколката...
Пет Юни 03, 2016 4:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
d_genov написа:
Благодаря и на двамата, vladoff и Liubitel! Оказва се, че точно с въпросната метатарзалната част на ходилото ми е проблемът и ще си взема такива подобни подложки като от линка. Не знам само дали да ги сложа още сега преди Витоша 100 или ще ми е нужно повече време да им свикна и ще е по-добре да изчакам да мине Обиколката...

точно на обиколката ще ти трябват най много, а ако пречат, просто ги махаш, въпреки че се съмнявам да пречат
Пет Юни 03, 2016 4:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov