ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
До циркуса Белемето и з-н Тевно езеро 7-8 юни `09

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
До циркуса Белемето и з-н Тевно езеро 7-8 юни `09
Автор Съобщение
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение До циркуса Белемето и з-н Тевно езеро 7-8 юни `09 Отговорете с цитат
В топлите дни, които се очертаваха уикенда, решихме да не стоим в ниското, а да походим из любимата планина. Аз сякаш в последния момент разбрах, че ще ходим из Северен Пирин, че ще ходим за два дена и то към Белемето, с преспиване на заслона. Егати кефа Very Happy
Още от сутринта се очертаваше жежко време и първите стъпки нагоре по пътя към х. Демяница бяха малко бавни. Шумът на реката изпълваше мислите ни, а колкото повече Райчо се издигаше и нагряваше боровете по пътя, толкова повече аромат на гора и смола изпълваше въздуха. На Демяница направихме спирка за по един сандвич и малко кекс, и за един разговор с Иван, парковата охрана (или беше от ПСС??), пребиваваща там. Около хижата се излежаваха някакви момчета, а като тръгнахме нагоре почти никой не видяхме, освен две групи рибари, връщащи се от дебнене по езерата. На Тиаците вече слънцето беше почти подходящо за снимане, та се заехме и тая работа:

връх Джангал, стражът на портата и част от Тиаците


Голям кеф, поспряхме се там да се полюбуваме на гледки във всички посоки, на облаци, които се оформяха над Газей и Обидимските ушици, на цъфналите цветя - най-вече минзухари, скупчили се на туфи, на различни места. От Тиаците нагоре пътеката беше под вода и трябваше да газим из нея. На портата на Белемето имаше доста сняг и решихме да не го газим, а да се качим на Превала и оттам по пътеката. По пътя имаше гледки, разбира се.

Отново Джангал с много минзухари, преди Превала




Страничното Полежанско било с още повече минзухари


Отгоре имаше гледка и към Превалските езера, горните от тях още бяха покрити с лед. Наближихме портата, а до нея имаше доста сняг и някакви стъпки, сякаш от преди една седмица. Много се чудехме дали Дидо & ко., са минали от там, ма си останахме с чуденката. След като пристигнахме в заслона, разбрахме, че все пак са те Very Happy Но снега много бързо променя формата си...
Ето една гледка от Белемето преди залезите:

Върховете Момини двори и Кралев двор се оглеждат в част от разтопените езера


На заслона ни посрещна Иван, запознахме се, хапнахме, пийнахме, поприказвахме, разбрахме кой кои върхове обиколил предния ден.... и други неща, ма няма да раздухвам Wink После оставих Ники да бъбри с Иван, а аз се заех да пообиколя малко, че отдавна не бях минавала из района.

Залез над Белемето, Тевно езеро и заслона, който както се вижда, е вече разширен


Кралев двор и Момини двори с минзухари, там имаше в изобилие:


Голямото Валявишко езеро няма грам лед:


Още минзухари


Кралев двор и съседното било


Каменица някъде от под лявата порта


Кралев двор и самотен облак зад него


Когато слънцето се спусна още по-ниско..




Тогава горе-долу пристигнаха един евреин и една канадка. Всеки от тях пътуваше поотделно и нанякъде, но се случи тъй, че техните пътища се пресекли във влака за Банско, и оттам техния с нашия. Вечерта мина в разговори на различни езици - български, еврейски, испански, английски и малко немски от бг-немски речник. Забавно наистина Very Happy

По късно имаше и такава гледка в стопената част от Тевно езеро


Последен кадър преди заспиване към Малка Каменица и Каменица, и луната сияеща над тях:


Нощта мина спокойно, беше достатъчно топло за завиване с две одеала, луната обливаше прозореца със светлина и през нощта станах да погледна, защото не можех да заспя. Затова сутринта нямах сили да стана за изгрева, та снимки от него ще пусне Ники. Когато аз станах, времето се беше намусило:



Ето и една снимка на Гай и Катрин, с които се запознахме там:


Това е в общи линии. Сега ще пращам снимки на двамцата и сигурно ще водим момъка някой ден до Кончето.

Поздрави и до скоро!

_________________
Чет Юни 11, 2009 4:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Аз все още не съм намерил време да пусна фотки, но обещавам скоро да се отчета. За сега пускам само една, тъй като ми е под ръка. Cool



_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Чет Юни 11, 2009 4:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
Ей, че хубаво пътеписче Laughing и снимчоците хубави! Много сняг си има още...
Чет Юни 11, 2009 8:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Тцтцтц не дойдохте с нас ми се надянахте на Гай и Катрин в мъгливия понеделник ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Юни 11, 2009 11:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Тцтцтц не дойдохте с нас ми се надянахте на Гай и Катрин в мъгливия понеделник ...


Има време и това ще стане. Laughing

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Пет Юни 12, 2009 8:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
bialk



Регистриран на: 07 Авг 2007
Мнения: 53

Мнение Отговорете с цитат
Брех, що минзухар що чудо! Чудесна разходка и супер снимки!!!

Само на мен ли ми се чини така - в една от снимките на Кат върховете изглеждат нереални. Това някакви геометрични изкривявания ли са или...? Кат, на колко милиметра си снимала това :


Пет Юни 12, 2009 9:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
elena



Регистриран на: 11 Юни 2009
Мнения: 134
Местожителство: Г.ДЕЛЧЕВ

Мнение ЗА ТЕВНО ЕЗЕРО И ВЪРХОВЕТЕ НАОКОЛО Отговорете с цитат
ТОВА Е БОЖЕСТВЕНО МЯСТО.СНИМКИТЕ СА ЧУДЕСНИ Laughing !!!!!

_________________
В ПЛАНИНАТА Е КРАСОТАТА НА ЖИВОТА.
Пет Юни 12, 2009 10:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес MSN Messenger
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Това е на 27 мм приравнено в 35 мм формат. Т.е. адски широко - нормално е върховете да изглеждат несъразмерно дребни

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Юни 12, 2009 10:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Според мен не е от ширината на обектива, а така си изглеждаха върховете от склона между Момини двори и Валявишки чукар, над заслона, т.е. нищо не съм пипала Very Happy

Елена, ти кога ще додеш с нас Wink

_________________
Пет Юни 12, 2009 12:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
От ширината е разбира се. В общи линии при 85 мм приравнено нещата изглеждат 1:1. Под това всичко се смалява. Ето как изглежда Тодорка на 27 мм:



Който е ходил там знае колко внушително се извисява над езерата ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Юни 12, 2009 1:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
BateBorko



Регистриран на: 01 Авг 2008
Мнения: 318
Местожителство: Враца

Мнение Отговорете с цитат
Чудесна разходка, прекрасни снимки!
Минзухарите и особено вечерните снимки на Тевно просто къртят!
Бях планирал Пирин чак за септември, ама с такива снимки просто
ме карате да се замислям!
Сполай Ви за споделените красотии!
Пет Юни 12, 2009 2:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
bialk



Регистриран на: 07 Авг 2007
Мнения: 53

Мнение Отговорете с цитат
И аз предполагам, че е от ширината. Може да е и от ъгъла на снимане. Но определено Кралев и Момини двори не изглеждат толкова остри на място.
Пет Юни 12, 2009 4:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
elena



Регистриран на: 11 Юни 2009
Мнения: 134
Местожителство: Г.ДЕЛЧЕВ

Мнение Отговорете с цитат
АЗ НЕ ЗАБЕЛЯЗАХ ДЕФЕКТ В СНИМКИТЕ.
КАТЕ, ЗНАЕш, чЕ СЪМ ЗА ТУРИЗМА В ПЛАНИНАТА, НО НЯМЯМ ОБОРУДВАНЕ ЗА СНЯГ.
АЗ ПИТАМ:ТИ КОГА щЕ ДОЙДЕш С НАС Surprised ОБИКНОВЕНИТЕ ТУРИСТИ.

_________________
В ПЛАНИНАТА Е КРАСОТАТА НА ЖИВОТА.
Пон Юни 15, 2009 11:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес MSN Messenger
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Ще дойде, ще дойде. Само здраве да има.

И аз най-после сколасах да кача някоя друга снимчица от ходенето. Който иска да попозяпа да цъка ТУК

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Пон Юни 15, 2009 5:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Елена, вие на Тодорка ли ходихте или нещо се бъркам?
Значи си видяла, че в момента почти всичко си е проходимо, да не кажа всичко, и няма нужда от никакви оборудвания за сняг. То и от по-рано можеше, ама....
Ще дода и с "обикновените " туристи. А те кога ще додат с нас?
Поздрави.

_________________
Пон Юни 15, 2009 6:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov