ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Списание "Планински вестник" 1895-2014

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Списание "Планински вестник" 1895-2014
Автор Съобщение
Ivan`Dinkov



Регистриран на: 26 Юни 2012
Мнения: 213
Местожителство: София

Мнение Списание "Планински вестник" 1895-2014 Отговорете с цитат
Списанието е издание на Словенското Планинарско Дружество.

Адрес на списанието: http://www.planinskivestnik.com/
Адрес на търсачката за текстове от списанието (има линк и през адреса на списанието): http://www.pvkazalo.si/home.asp

ВАЖНО относно търсачката: не знам по каква причина, но търсачката понякога работи, понякога - не. Поне при мен е така. Затова, ако Ви трябва нещо, пробвайте няколко пъти през някакъв интервал от време. И не се отказвайте - както и в "Хърватски планинар", има чудни текстове и снимки.
Понякога търсачката работи за дадена дума (аз например пробвах с "Prokletije" и ми върна резултати, но за думата "Šar" - не). Понякога търсачката търси при кликване върху бутона Išči, понякога - при натискане на бутона (на клавиатурата) enter.

При резултатите връща и падежираните варианти (например за Prokletije връща и за prokletijskih, Prokletijam и т.н.)

PDF-те за разлика от "Хърватски планинар" не са заключени. Иначе са сканирани пак на 300 dpi, което е напълно достатъчно за разглеждане на картите или снимките (и по-нататъшното им ползване).

Езикът е малко по-труден за разбиране от хърватския (или сърбо-хърватския, или сръбския, или какъвто го водят днес - все едно), но при добро желание и малко по-висок разход на време резултатът е напълно задоволителен.

Успех, радост и наслада за тези, на които им се стори интересно.
Пет Окт 24, 2014 12:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov