ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Търсят се доброволци за опазване на дивите кози в Пирин

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Предишната тема
Следващата тема
Търсят се доброволци за опазване на дивите кози в Пирин
Автор Съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Търсят се доброволци за опазване на дивите кози в Пирин Отговорете с цитат
- http://balkani.org/volunteers-poaching-prevention/

Аз съм навит - през работни дни, защото тогава ще има по-малко такива, а аз мога да отида. Пък мога и седмица да изкарам горе - от място на място пеш. И без това настоящото лято не стъпих натам, заради калпавото време.
Имам двуместна палатка, перфектна. Дори трима сме спали на ледник в нея.
Някой друг?

Цитат:
...На доброволците се покриват пътните разходи и нощувките. Ще се опитаме да осигурим и дневни, но в минимален размер.
...


Апропо - това е много мъдър ход, в съчетание с шум по градовете и селата около планината за кампанията. Wink
Със светлоотразителна сигнална жилетка и резервни батерии за челника и телефоните, за всеки случай.

Полезното с приятното Very Happy

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки

Последната промяна е направена от Ристо Туристо на Сря Май 13, 2015 11:36 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Чет Окт 16, 2014 8:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
maneco



Регистриран на: 14 Окт 2010
Мнения: 111
Местожителство: София, Берковица

Мнение Re: Търсят се доброволци за опазване на дивите кози в Пирин Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
- http://balkani.org/volunteers-poaching-prevention/

Аз съм навит - през работни дни, защото тогава ще има по-малко такива, а аз мога да отида. Пък мога и седмица да изкарам горе - от място на място пеш. И без това настоящото лято не стъпих натам, заради калпавото време.
Имам двуместна палатка, перфектна. Дори трима сме спали на ледник в нея.
Някой друг?

Полезното с приятното Very Happy


Кога мислиш да се включиш, ако решиш може да се комбинираме за една седмица Понеделник - Петък и да подложим едно рамо. И аз имам 2 местна палатка та....., ако има и други желаещи може и друга организация да направим! Wink
Чет Окт 16, 2014 10:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
maneco написа:

Кога мислиш да се включиш, ако решиш може да се комбинираме за една седмица Понеделник - Петък и да подложим едно рамо. И аз имам 2 местна палатка та....., ако има и други желаещи може и друга организация да направим! Wink

Още от другата седмица - от понеделник.
Има желаещи вече, само мааааалко се притесняват. Laughing

Апропо - аз вече пратих мейл за регистрация. На сайта са обяснили.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Окт 16, 2014 11:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
maneco



Регистриран на: 14 Окт 2010
Мнения: 111
Местожителство: София, Берковица

Мнение Отговорете с цитат
Аз за другата седмица нямам готовност но за по другата мога да се включа!
И аз им пуснах мейл, ако има други желаещи нека не се срамуват да можем да се комбинираме! Smile


Последната промяна е направена от maneco на Чет Окт 16, 2014 11:49 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Окт 16, 2014 11:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
maneco написа:
Аз за другата седмица нямам готовност но за по другата мога да се включа!

Ще видим - може да ми ареше. Tooth
Ако не изскочи нещо спешна работа, де. Че при мен е "ден-година храни" системата.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Окт 16, 2014 11:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Psychosapiens



Регистриран на: 07 Сеп 2010
Мнения: 344
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
И аз бих искал да се включа. Имам възможност да си наглася почивните дни когато съм необходим там горе. Но не успях да намеря някаква яснота..
- кой по колко трябва да е горе.
- Ще се обикаля или ще се варди едно място...
- С палатка ли ще е или обиколка - хижа - обиколка хижа.
Ще им напиша мейл и ще опиша подробности ако има.

_________________
Know your Body. Know your Mind. Know your Substance. Know your Source
Пет Окт 17, 2014 10:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Има ли някой инфо какви са условията как ще протича това нЯщо. Д ане пишем всички мейли и т н.Някой да сподели ако е информиран вече.
Пон Окт 20, 2014 9:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
maneco



Регистриран на: 14 Окт 2010
Мнения: 111
Местожителство: София, Берковица

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
Има ли някой инфо какви са условията как ще протича това нЯщо. Д ане пишем всички мейли и т н.Някой да сподели ако е информиран вече.
Най-добре прати един мейл така получават адекватна информация за желаещите и се улеснява организацията. Принципно има среща на хората от София тази Сряда вечер, но от тях ще получиш по точно инфо... Wink
Пон Окт 20, 2014 9:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
Има ли някой инфо какви са условията как ще протича това нЯщо. Д ане пишем всички мейли и т н.Някой да сподели ако е информиран вече.
Информация вече имам, но конкретика по организация, райони и др. подробности няма да споделя, защото форумът ни е популярен и може да изтече информация в грешната посока. Wink
Пишете им мейл.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Окт 20, 2014 10:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Да правилно, пратих мелче.
Пон Окт 20, 2014 10:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение поглед от другата страна Отговорете с цитат
Инициативата на Балканите е достойна за уважение. Силно се надявам в партньорския си кръг да успеят да включат и администрацията на националните паркове. Защото на по- ниско ниво парковият личен състав участва активно със свои представители. Само дето не е на правилната страна. Известният опит, който имам по темата, генериран от няколкогодишното ми участие в ловни излети със селски ловни дружинки из южна Рила, ми е показал, че във 100% от случаите на бракониерски лов, по- правилно не лов, а разстрел на дива коза, за които знам, "ловецът" е съпровождан от служител на държавната институция. И в повечето случаи той отива до падналото на труднодостъпно място убито животно за да го донесе , а понякога само главата му. А на другия ден съставя актове на стопаните на свободно пуснатите коне в района, за това, че им слагат сол или пък че каптират някой извор, например. ( Също забранени дейности).
Повечето от така наречените "ловци" са обикновено заможни люде, смятащи парата за универсално почистващо средство и разполагащи доволно с такава.
http://www.nalov.com/forum/index.php?showtopic=39120
Все пак вярвам, че от всяка кампания има полза. А за да е по- голяма тя и държавната машина е необходимо да заработи на по- високи обороти.
Пон Окт 20, 2014 12:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Бързо ми отговориха на изпратеният мейл. Надявам се да има някой от Вас на срещата на 22.10.2014гзащото не съм от София и няма да присъствам.Мисля да се включа.Ако още някой реши участва може се разберем.
Вто Окт 21, 2014 11:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
alexvan



Регистриран на: 20 Апр 2010
Мнения: 705
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
http://varhove.com/wordpress/?p=8634
Сря Окт 29, 2014 11:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Мимоходом да отбележим, че има представители и на нашето форумно общество в кампанията.
Чет Окт 30, 2014 11:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov