ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Транспорт от и до ... всички останали планини.
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Предишната тема
Следващата тема
Транспорт от и до ... всички останали планини.
Автор Съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Алиботуш
От Гоце Делчев за Парил, Тешово, Ловча, Лъки, Гайтаниново
- Автогара "Екоин" тел. 075 121 252 - автобуси София, Пловдив и Благоевград
- автогара "Динамо" - тел. 0751 61212 - автобуси за т.нар. селски линии
- за Парил има маршрутка в понеделник, петък и неделя, сутрин и вечер. Същата минава, преди да стигне Парил, през Илинден, Лъки, Тешово и Ловча. Временно спират - на пазара до моста.

Сандански - Петрово - Сандански
- От Сандански: 06:50 (Сандански-5), 12:00 (Сандански-5), 15:30 (ЕТ-РУМИ) и в 17:30 (Сандански 5). Понеделник до събота, в неделя няма автобусчетата! Също и в случай на събиране на няколко почивни дни - смятат ги за неделя и няма автобус.
- От Петрово: рейсчета в 06:45 (ежедневно, с връзка за София и директни билети, Сандански-5), 8:50 (без неделя, Сандански-5), 13:10 (без неделя, Сандански-5) и 16:30 (без неделя, ЕТ-Руми).

От София за Сандански (и връзка с горните за Петрово)
- Автобус София-Мелник, тръгващ всеки ден от Централна автогара в 14:00 часа. В Сандански връзка с автобусче за Петрово в 17:30. Дават директни билети София-Петрово срещу 14 лева, иначе с прекачване с други автобуси стават 17, отново без неделя.

Благоевград-Петрово-Благоевград
- автобус Благоевград-Петрово на ПП Благоевград. Тръгва от автогара Благоевград в петък 17:10 и от Петрово, само в неделя 16:20.

София - Катунци - София (после опция на стоп до Петрово)
- Юнион Ивкони София-Катунци всеки ден в 7:10 и 15:30, обратно в 6:20 и 15:00

Влак на БДЖ София - Кулата
- влак София-Кулата 7:05 11:55 15:15 17:00
- влак Кулата-София 5:15 10:27 14:05 17:00
Най-бързият (3:20 часа) и удобен вариант е този в червено с климатизирани вагони. От Кулата няма автобус, до Петрово такситата вземат 20 лева (удобно за няколко човека).

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Яну 01, 2010 1:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ilievvli



Регистриран на: 22 Мар 2012
Мнения: 254
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Автогара "Екоин" Г.Делчев - Телефонът на автогарата, от който може да се получи справка за тръгващи автобуси е: 075 121 252
Вто Ное 11, 2014 8:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Автогара "Екоин" обслужва единствено линиите от и за София, Пловдив и Благоевград.

Автобусите за т.нар. селски линии все още се обслужват от автогара "Динамо" - тел. 0751 61212

Не съм 100% сигурен, но за Парил има маршрутка в понеделник, петък и неделя, сутрин и вечер. Същата минава, преди да стигне Парил, през Илинден, Лъки, Тешово и Ловча. По-добре си хвани едно такси от Неврокоп, отколкото да правиш обиколка с маршрутката из всички гореизброени села

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Вто Ное 11, 2014 10:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Освен да питаме някой Неврокопчанин ?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Ное 11, 2014 11:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
А как да се описва достъпа до дадена планина? Примерно аз съм от Кюстендил и мога да кажа за Осогово, Конявска и Лисец.
От трите, може би Лисец е по-затънтена, ма и аз с колело се придвижвам, та относно транспорт (автобуси, влакове) май не мога да съм полезен Confused
Сря Ное 12, 2014 9:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Дидо, Ведрине, Николай...я напишете с няколко думи кои планини от списъка да премахна и кои съм *забравил * да сложа.
Гугъл търсачката само може да обърка някой като мен.
На сто места сто различни планини като на места заедно с дялове и какво ли не отиват над 200.
Да се съсредоточа на най-важните, че иначе е небъдна работа и кой знае кога ще го приключа това разписание.
Та кои според Вас са най-подходящите планини за този списък по-горе с червените букви?


Все ще се сети някой за забравените, не се притеснявай.
Какво точно имаш предвид под достъп? До доста от тези планини се ходи просто отбивайки се от някакъв асфалтов път. Така ли очакваш да изглежда описанието - примерно за Лисец (DHG e споменал):

Изходната точка за вр. Връшник е при големия завой на първколасен път номер 6 (веднага след с. Вратца, западно от Кюстендил). Качването е по черни пътища на север.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Ное 12, 2014 10:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Напоследък нямам време за нищо, но ще питам за гореспоменатата маршрутка за Парил, Ловча и Илинден. Мога да попитам и за цени на таксита, но фирмите имат различни тарифи. Ще питам някоя, но пък така да не все заблуда, знам ли!

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Сря Ное 12, 2014 10:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
От Парил до х. "Славянка" няма асфалт.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Съб Ное 15, 2014 6:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Егати и колчето дето си го....с тази тема.
Десетки недействащи номера, сънени и нямащи желание да говорят хора....
Ето за една от планините и ако видите нещо сбъркано казвайте . Пък ако може да добавите още по-добре.


СЛАВЯНКА ...


Славянка я кръстиха комунистите '54-а година тая планина, както Варна и Мусала - Сталин.
Българското и име е Алиботуш - прочети тука за сведение - http://mountain.bajhui.org/pictures/Alibotush-Kitka%20planina_G_Georgiev.pdf

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Съб Ное 15, 2014 7:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Speedy написа:
От Парил до х. "Славянка" няма асфалт.

Оправих го и сложих и софийския директен автобус в 17 часа. Не излизаше на търсачката а на информация чак сега вдигнаха телефона.

Едно инфо за точното място където спират бусчетата за Парил ще е добре дошло, че това е някакво място встрани от автогарите.


Информация за автобусите от София за Неврокоп (Г. Делчев) и Катунци съм сложил в тази тема -> http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=1969

От Пловдив автобусите са 2, но не знам точният им час на тръгване. Единият от тях само преминава през Неврокоп и продължава за Хаджидимово.

Информацията за бусовете за Парил е вярна. Както и тази за мястото където спират - на пазара до моста, е вярна. Но това е временно положение. Не с знае докога ще е така. Очаква се в бъдеще да тръгват от автогара "Екоин". Напънът е всички автобуси и микробуси да потеглят един ден оттам. Иначе за ориентация автогара "Динамо" - старата, от която тръгват селските линии е в единия край на пазара, а мястото където спират бусвете за Парил е в другия край (на пазара).

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Съб Ное 15, 2014 9:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
suunto



Регистриран на: 12 Юли 2012
Мнения: 78

Мнение Отговорете с цитат
Само че имаш малка грешка - автобусът от Пловдив за Благоевград, тръгва не в 13:00, а в 13:40.

И още малко информация от мен:
Автобусът от Пловдив за Хаджидимово тръгва от 13:00 от автогара Родопи, а за Гоце Делчев е в 14:10, пак от същата автогара. Smile
Нед Ное 16, 2014 5:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
suunto



Регистриран на: 12 Юли 2012
Мнения: 78

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
suunto написа:
Само че имаш малка грешка - автобусът от Пловдив за Благоевград, тръгва не в 13:00, а в 13:40.

И още малко информация от мен:
Автобусът от Пловдив за Хаджидимово тръгва от 13:00 от автогара Родопи, а за Гоце Делчев е в 14:10, пак от същата автогара. Smile


Автобусите до Гоце Делчев от автогара Родопи в 13:00 и 14:10 са в разписанието(не си ги видял), а този от Пловдив до Благоевград откъде ти е инфото, щото моето е от информацията на автогарата.Smile. По телефона. Не от днес ама....Ще им звънна утре пак. Може госпойцата да се е объркала нещо.
автогара Юг- тел. 032626937
Ако имаш инфо от други гари казвай.Автогара Родопи и Юг са лесни, ама има такива без телефон, а там където има телефони ги мързи да говорят и бързат да затварят....въобще мъки големи.
Добре че беше хижарката на *Извора* че иначе бусчетата за Петрово нямаше да ги има.
Да не знаят в автогара кога има и кога няма и да предполагат...егати.


Инфото ми идва от факта, че много често пътувам с дадения автобус. Very Happy
П.С. Всъщност леко съм се объркал. Има автобус за Благоевград от Пловдив в 13:00, но също така има и в 13:40. Първият минава през Самоков, а вторият през Велинград.
Нед Ное 16, 2014 9:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Темата в този си вид е обречена. Справка - аналогичната тема за "Стара планина", която в общи линии докара нещата до ... Карлово и Троян.
Докато се попълни дори само първичното инфо за всяка една планина от "всички останали", данните вече няма да са актуални.
И друго - аз се сещам (на прима виста) за поне 20-30 изходни пункта за - например - "Ихтиманска Средна гора" (в която "влиза", впрочем, посочената като самостоятелна Лозенска планина). Ако надникна в картата, ще се удвоят.
Общо взето - като ти се приходи някъде и хептен нищо не знаеш за него - вземаш картата, виждаш кои са логичните изходни пунктове и ... с питане на интернет, превозвачи, автогари и пр. и "дотам" се стига.

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Пон Ное 17, 2014 10:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Има смисъл от систематизирне на информация за началните точки, въпреки възможните чести промени.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Ное 17, 2014 2:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Колега, с тази настройка ако се правят нещата то нищо не трябва да се почва.Smile

Хубаво. Но нека нещата бъдат направени малко по-прегледни и гъвкави, така че да може да се реагира при промени в бъдеще.
За да не излезе, че само черногледствам отстрани без капка конструктивизъм, седнах и спретнах за един час ето това - Голо бърдо.
Представени са изходните пунктове, хижите, по-личните върхове, някои примерни маршрути в планината. При цъкване с мишката върху съответния маркер или името в страничната лента излиза панелче с анотирана информация за обекта и най-вече линкове за по-нататъшна самоподготовка на ползвателя, която е неизбежна предвид динамично променящата се информация и индивидуалните нужди на всекиго.

Ако ви се харесва, подобно нещо може да се направи за всяка отделна малка планина в графата "Всички останали", както и за отделните дялове в по-големите ни планини.
Аз лично мисля, че така информацията е много по-прегледна. Мисля, че ако няколко човека се захванат или пък дори всеки да вземе по една планина/планински дял, данните ще бъдат събрани и систематизирани много бързо и впоследствие ще може да се допълват/прецизират/опресняват.
Има опция всеки - а не само създателят/собственикът на картата - да може да редактира информацията в нея, но това трябва да се обмисли добре, за да не настъпи хаос.

ПП Подобни анотирани карти могат да се направят и за Е-3, Е-4, Е-8 и т. н. В тях може да се предложи, онагледи и управлява съобразно настъпващи промени информация за хижи, водоизточници, удобни места за бивакуване, места, които не трябва да се пропускат, такива, които непременно трябва да се избегнат и пр.

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Пон Ное 17, 2014 4:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov