ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Е-4: лято 2015
Иди на страница 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Е-4 Витоша-Верила-Рила-Пирин-Алиботуш(Славянка) Предишната тема
Следващата тема
Е-4: лято 2015
Автор Съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Е-4: лято 2015 Отговорете с цитат
Започва планирането на нови подвизи през следващото лято
Който мисли да прави и това безмислено бъхтане - да казва

Успех и (а дано! а дано!) хубаво време! BG

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Сря Окт 29, 2014 12:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
Нашия отговор е +2 за,но това го знаеш!
Търсят се желаещи да го направят, за малка група 6-8 туристи!
Условието е заедно стартиране,ходене и финиширане!
При по голяма или малка група,задължително определям час на тръгване,почивки и край за деня!
Получава се като при организираните групи, но си е наложително.
Решенията за преходите се вземат от единия за следващия ден общо съобразно условията.
Сря Окт 29, 2014 10:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Може пък и да се засечем имам да довършвам... Smile

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Сря Окт 29, 2014 11:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Да бе, ще довършваш, тръгвай с нас от Драгалевци Wink

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Сря Окт 29, 2014 11:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
Да бе, ще довършваш, тръгвай с нас от Драгалевци Wink


Не мисля, че в магазина в Клисура има толкова, бира, че да ме накараш пак да мина пеша тази част от маршрута, особено след прелитането му с колелото след това. Има много време, но ми се върти едно ранно тръгване от вкъщи с малко багаж и колело. Спане където ме хване мързела/нощта (щото не съм май чак такава машина да издрапам до ЦПШ за 1 ден от Сф, към 90 км ще са ми, ако не ползвам превоз до Алеко - инак 70 /по- възможно, 20 км катерене по паважа във Витоша се пестят...) Та на другия ден, по някое време, като стигна ЦПШ идва братчеда с колата да вземе колелото и да донесе тежестите за раницата. Има време... Smile Хмм, защо пък не?

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Чет Окт 30, 2014 9:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
packo packov написа:
Mariana1000 написа:
Да бе, ще довършваш, тръгвай с нас от Драгалевци Wink


Не мисля, че в магазина в Клисура има толкова, бира, че да ме накараш пак да мина пеша тази част от маршрута, особено след прелитането му с колелото след това. Има много време, но ми се върти едно ранно тръгване от вкъщи с малко багаж и колело. Спане където ме хване мързела/нощта (щото не съм май чак такава машина да издрапам до ЦПШ за 1 ден от Сф, към 90 км ще са ми, ако не ползвам превоз до Алеко - инак 70 /по- възможно, 20 км катерене по паважа във Витоша се пестят...) Та на другия ден, по някое време, като стигна ЦПШ идва братчеда с колата да вземе колелото и да донесе тежестите за раницата. Има време... Smile Хмм, защо пък не?
Само да спомена.
Гледам някакви намерения /хубави/ за по този маршрут.
Ама ви съветвам да НЕ подхождате към този маршрут като към КЕ.
Те нямат НИЩО общо - Е4 е маршрут за ценители и бохеми. КЕ е като спортно масово мероприятие от развития и узрял соц, с цел някакво фейк самочувствие за пред гнилия запад. Tooth
Та - насладете му се подобаващо - има на какво. Wink
BG

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Окт 30, 2014 9:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
Всяко Е си е специално с това което ни предлага,важно е тръпката и насладата!
На КЕ само двама от Ком до Добрила, петима от там до Горското Царевец над с.Медвен,до края пак само двама - 2012
2013 за Е-4 от Драгалевци тръгваме 5 с изпращачи още толкова, отпуската ми стигна за до Мальовица
Ще си го довърша, но като повторя началото,а не да го продължа,да се мине целия наведнъж - това е.
Тази 2014 бе Е-8 тръгваме 4+1 от 3 ден +още2,финишираме 6.
Опит и желание има,да е живот и здраве! Навярно и ще ги повторя!
Чет Окт 30, 2014 10:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
Само да спомена.
Гледам някакви намерения /хубави/ за по този маршрут.
Ама ви съветвам да НЕ подхождате към този маршрут като към КЕ.
Те нямат НИЩО общо - Е4 е маршрут за ценители и бохеми. КЕ е като спортно масово мероприятие от развития и узрял соц, с цел някакво фейк самочувствие за пред гнилия запад. Tooth
Та - насладете му се подобаващо - има на какво. Wink
BG


Off Topic
Само да ти отговоря за пореден път - много си предубеден и заблуден Smile

Ком-Емине никой не го прави като спортно-масово мероприятие, не знам откъде ти се е набило това впечатление, като всички ком-еминейци ти казват обратното. По-скоро е нещо много лично и индивидуално като преживяване, дори когато си в група.
Колкото до това, че е соц измислица - ами даже да го нямаше социализма, пак щеше да си го има, все пак Алеко е искал да го мине, а Павел Делирадев го е направил преди девети септември 44. То е логично - имаш през цялата си държава една мнооооого дълга планина, близо до ума е да тръгнеш от единия край до другия. Единственото нещо, което щеше да се промени, ако го нямаше соца е, че щяхме да минаваме сега не Ком - Емине, а Връшка чука - Емине Wink

А колкото до Е-4... то ми мирише баш на соц измишльотина, щото като сме се присъединявали към инициативата за Е-тата вместо да мислим нов маршрут, сме го лепнали върху стария Бояна - Парилска седловина. Май имаше една книжка за него от 60-те или 70-те години... Даже от БТС ги е домързяло да го продължат, ами са си го оставили да свършва в нищото, демек на площада в Драгалевци, откъдето незнайно защо почва сега. Така си и пише в статията на Уикипедия - недовършен в Румъния и България.

Иначе тези Е-та не са създадени за нас, защото ние сме били по тези места, макар и на части. Тези Е-та са за някой, който ще тръгне, нещата са нови за него, ще гледа и ще се радва. Както аз се зверих на Ел Камино Laughing
Иначе няма маршрут за ценители и бохеми и маршрут за сухари Smile С какво Е-4 превъзхожда другите маршрути? Може би с гледките? Ами Е-8 е през Мусала, Ибърското било, язовири има... Не са гледките важни, Ицо, друго определя изживяванията по тези маршрути, и няма как да го разбере който не е минавал по тях. Например гледката от Мусала на Е-8 хич не ме трогна, аз съм го качвала и лятно и зимно. Обаче има едно неизвестно село Сираково в Източните Родопи, като излязохме на височината след него и се обърнах, това беше гледка, която ми се запечата завинаги. Другите може и да не са я забелязали. Затова Е-тата никога няма да са спортно-масово мероприятие, нито едно, заради такива лични моменти.

А как ще подходим към него - ами баш като към всяко друго дълго ходене досега Smile
Звъни рано будилника, стяга се раницата, бъхтане до следващата точка, ядене, спане, от време на време спиране на някое място, цъкане с език и снимане, псуване при лошо време, радост от хубавото, незабравими мигове от приятелска помощ или разочарование от спътник, наплюскване с малини, боровинки, къпини, болки в краката и те така...
Маршрут като маршрут, минава през хубави места, но това може да се каже и за всички останали.
Виж бохемско ще бъде, ако някой дойде да ми носи раницата, правим си по половин ден преходи, а останалото време ядем, пием и тропкаме хора по хижите Laughing
Ама Тошко гледам друг график е измислил Laughing

П.П. Ристо, ще помагаш за Лакатишка Рила, нали? Wink

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Окт 30, 2014 1:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
График, вероятно ще уточняваме до последно, дори в движение,съобразявайки се с хората и условията.
План вероятно миналогодишния,също ми се иска да е по бохемско,но как ще сме с отпуска-времето.
Нощувките, знаете не съм твърдо само за бивак,хижа, подслон за предпочитане,като няма да отвън.
Поканата е към всички желаещи да го направят,но и завършат,не мисля да отказвам и желаещите за отделна част от маршрута!
Всеки е добре дошъл,стига да не пречи на тези които го правят цялостно,да се съобразява с тях,а не да иска обратното!
Помощ от познаващите добре отделните участъци,дори ще е от полза,примерно Рила-Пирин-Славянка прехвърлянето между тях.
Чет Окт 30, 2014 6:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kibik



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 387

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
КЕ е като спортно масово мероприятие от развития и узрял соц, с цел някакво фейк самочувствие за пред гнилия запад.


ко? не!

това от собствен опит ли го казваш?
или просто ланкаш у форумъ?
Чет Окт 30, 2014 10:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:

На коя дата почва *лятото* и колко грубо е необходимо за едно минаване без зор?

Не бих тръгнала преди 15 юли.
Около две седмици. Живко и Стефан го минаха за 11 дена, Мишо го е минал за 12, Венко и Кирчо май и те за 12. Аз обаче ще видя голям зор по камъните в Пирин, така че си давам два дена отгоре за там.

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Окт 30, 2014 10:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Лари



Регистриран на: 03 Ное 2013
Мнения: 469
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Привет, аз също имам желание и бих се присъединила към вашите редици. Smile

_________________
“Fais de ta vie un rêve, et de ce rêve une réalité!”
Antoine de Saint-Exupéry
The American Dollar | Anything You Synthesize | By Onesize
Пет Окт 31, 2014 1:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Заслон с чешма на пътя за Сапарево Отговорете с цитат
От местността Побиен камик като се тръгне по пътя за Сапарево надолу, на десетина минути има ловен заслон, с навес и най-важното - силно течаща чешма. Вярно, че Клисура е на час - час и половина от там и предполагам всеки ще натисне да стигне до нея, но мисля че при лошо време, замръкване или силна жажда е добре да се има предвид наличието на покрив и вода толкова близко до пътеката.











Не знам дали заслонът е отключен целогодишно или сега беше отворен заради ловния сезон. Дори да е заключен обаче, навесът предлага сухо място за нощувка Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пон Дек 01, 2014 1:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Маркировка след Клисура Отговорете с цитат
Вчера успях да походя малко след Клисура, каквото намерение имах от известно време насам Smile
Равносметката след почти час вървене е една табелка с надпис хижа Вада, една зелена марка и две марки с бозав цвят, бивши червени Smile
За сметка на това пътища там дал Господ, не само се раздвояват, ами даже се разтрояват.
Естествено ние вървяхме все по билния път, гледахме си Рила отпред и нямаше как да се объркаме Wink
Пошегувах се, нищо не виждахме, защото тръгнахме на челници, само кал и едни стени с корени от двете ни страни.
И чисти, гладки, тлъстички дървета, които направо си плачат за марки Laughing

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пон Дек 01, 2014 1:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Тази година ще има два организирани прехода по Е-4.

ТД "Руен" - Пловдив: 11.07-02.08 - Национален поход Е-4 - Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка + Родопи
(само това + Родопи ме озадачава Shocked Laughing )
http://tdruen.weebly.com/uploads/2/4/1/4/24141925/_2015.pdf

БТС, ТД „Руен”: Национален поход „Е-4” - 9-25 юли - Витоша – Верила – Рила -Пирин - Славянка
http://btsbg.org/kalendarenplan2015.html

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Сря Яну 14, 2015 11:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Е-4 Витоша-Верила-Рила-Пирин-Алиботуш(Славянка) Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Следваща
Страница 1 от 13

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov