ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
„Маркови“ екипировка или евтинийки?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
„Маркови“ екипировка или евтинийки?

„Маркови“ екипировка или евтинийки?
само марково, не правя компромиси с качеството
32%
 32%  [ 12 ]
евтиното върши същата работа за жълти стотинки
5%
 5%  [ 2 ]
нямам възможност за скъпи неща
21%
 21%  [ 8 ]
за по маловажните неща, правя компромиси с качеството
40%
 40%  [ 15 ]
Общо гласове : 37

Автор Съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Тук е моментът една коуежка да ме контрира бля-бля-бля...


Колежката ти го е казала още на първа страница:

Gamina написа:
Както каза една позната, тръгнала лятото по кецове из Пирин "Ми на мен така ми е удобно, никога не съм носила туристически обувки, че да знам каква е разликата"


Та така де - щом ти е удобно с анцуга, ходи си с него. Пък дали е със същите свойства като панталон за стотици левове ти пожелавам да разбереш от собствен опит. И на себе си го пожелавам в най-скоро време, че и аз ходя зимата с разни измислици.

_________________
www.summitsweb.com
Пон Дек 08, 2014 11:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Pamir



Регистриран на: 12 Окт 2010
Мнения: 34

Мнение Отговорете с цитат
Да се включа и аз в сериала маркова -ефтиния Very Happy Та ,от собствен опит мога да кажа , че има маркова евтиния ! Ако човек няма възможност да отдели цялата си заплата за обувки , чувал , яке или каквото и да било с етикет 500-600 лъва ( за да нахрани Гоемите фирми и прекупвачи-търгаши)... то ,тогава проучава и търси алтернативни начини : намаления, примоции, онлайн , кила и прочие източници ! По този начин , доста бавно и с късмет съм си набавил голяма част от екипировката ( обувки,якета,чували, шелове, шапки и прочие баклуци*) Ако сметна колко съм инвестирал и колко бих дал за същите марки-продукти от бг-нагазините ... не бих искал да смятам Laughing 1:10
Пон Дек 08, 2014 1:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
amdimitrov



Регистриран на: 01 Мар 2012
Мнения: 113

Мнение Отговорете с цитат
Много пари давам единствено за обувки... че като се пребия патериците са скъпи и кел файда, че съм спестил 200 лв с обувките от Лидъл.
Студ, който да оправдава купуването на яке за 400-500 лв. или термокомплекти за по 250+ по нашите ширини не съм срещал...
Като си намеря работа, която да ми позволява да си карам отпуската на по-студено и по-високо - вероятно ще си накупя от "яките работи" Smile
Пон Дек 08, 2014 1:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
И моята екипировка е от ибей или продавалник или от промоции, намаления, но винаги е на фирми с добро име.
Например последният ми удар в немското ибей е яке на Berghaus mount asgard hybrid, на което цената ново е меко казано непосилна за мен( има го от 150 до 200 и нагоре паунда), пък аз го взех за 60 евро. Единствено обувките си ги взимам нови.
Пон Дек 08, 2014 2:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
Та така де - щом ти е удобно с анцуга, ходи си с него.


_________________
www.summitsweb.com
Пон Дек 08, 2014 4:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3038

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
Gamina написа:
Та така де - щом ти е удобно с анцуга, ходи си с него.

Пак казвам, не екипировката прави нещата.
Разказаха ми очевидци следната история. По завоест планински път кара човек с ладичка. Зад него педераст с БМВ, непрекъснато му мига със светлини, клаксони и прочие селении. Човекът си кара нормално, не да се влачи, т.е. както от КАТ казват - със съобразена с пътните условия скорост. Онзи отзад става много настоятелен. Нашият човек отбива, сторва му път и онзи профучава. След което настъпва неочакван обрат. Нашият човек успява отново да го изпревари и се започва гонка. Беемвистът вече по никакъв начин не може не само да изпревари ладата, но и дори да я достигне за да мисли за изпреварване...Просто водачът й е действащ рали-състезател, който решава да покаже на олигофрена как може да се кара по крив планински път, дори с лада...
Та има хора, които с вълнени панталони и кубинки, с брезентен анурак на гърба, могат да ви скрият уиндстоперната шапка, термофлексовите гащи и паратекстовите шушляци.
Ако видите с какви дрехи Херман Бул е качил Нанга Парбат за пръв път, сериозно ще се замислите дали пък всичката тая екипировка не е поредния рекламен трик на някои производители да смучат пари. Пак казвам, дори в Лидъла може да се облечете и обуете прилично за българските планини и да нямате, ама никакви проблеми.
Като ученик съм ходил пет години с анцуг и брезентени дрехи къде ли не в какво ли не време и никога не съм имал проблем нито със студа, нито с влагата. Въпрос на умения и преценка на условията.
Пон Яну 05, 2015 11:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Херман Бул за мен е бил свръхчовек! Много други след него ряпа да ядат! Чудя се дали щеше да да направи същото с днешните екипировки, недоверявайки се на себе си.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пон Яну 05, 2015 11:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
По темата за екипировката едно време:



_________________
www.summitsweb.com
Пон Яну 05, 2015 11:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
Ако видите с какви дрехи Херман Бул е качил Нанга Парбат за пръв път, сериозно ще се замислите дали пък всичката тая екипировка не е поредния рекламен трик на някои производители да смучат пари. Пак казвам, дори в Лидъла може да се облечете и обуете прилично за българските планини и да нямате, ама никакви проблеми.
Като ученик съм ходил пет години с анцуг и брезентени дрехи къде ли не в какво ли не време и никога не съм имал проблем нито със студа, нито с влагата. Въпрос на умения и преценка на условията.

За екипировката си напълно прав -- не е тя най-важната, макар че често помага, особено в умели ръце. От друга страна тя предизвиква и опасности, доколкото увеличава склонността към поемане на рискове, понякога далеч извън възможностите. Иначе, като споменаваш легендата Херман Бул, може би е уместно тук да уточним и с какви вещества си е помагал точно в това изкачване [1]. Ако вярваме на статията в английската Уикипедия, тогава той е бил под влиянието на pervitin (метамфетамин, стимулант позволяващ продължително поддържане на будно състояние при прием в малки дози), padutin (стимулант на циркулацията на кръв, за предпазване от измръзване) и чай от листа на кока (стимулант, за който се твърди че предпазва от височинна болест, но това не е било систематично изследвано и доказано).

[1] http://en.wikipedia.org/wiki/Nanga_Parbat
Пон Яну 05, 2015 5:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3038

Мнение Отговорете с цитат
Че то и сега като се ходи на високо си се вземат разни химикали. Аз на Елбрус/че беше поне -25-30 без вятъра/ вземах един аналог на padutin - точно за периферно оросяване на пръстите и въпреки това измръзнах дори през кофлаха. Отделно даже и трекерите в Непал редовно поглъщат диамокс за борба с височината, и какво ли не още. За нифедипин, коринфар и фуросемид да не говорим, че пак ми става страшно като се сетя какво става без тях. Ампулите с декс също са задължителен реквизит. Кой каквото може, взема, че веднъж се живее, а лесно се мре. А Бул може и да е бил дрогиран но във всички случаи е било незначително, тъй като все пак е сварил да се прибере. Връщането по върховия гребен, от върха до Сребърното седло е изключително трудно технически и сега малко са го повторили, всички предпочитат Кинсхофер. Така, че каквото и да се приказва, ако се е бил омотал яко, нямало е шанс да премине обратно до палатката. още повече на един крак и само с щеки, както също е известно.
Пон Яну 05, 2015 6:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
Че то и сега като се ходи на високо си се вземат разни химикали. Аз на Елбрус/че беше поне -25-30 без вятъра/ вземах един аналог на padutin - точно за периферно оросяване на пръстите и въпреки това измръзнах дори през кофлаха. Отделно даже и трекерите в Непал редовно поглъщат диамокс за борба с височината, и какво ли не още. За нифедипин, коринфар и фуросемид да не говорим, че пак ми става страшно като се сетя какво става без тях. Ампулите с декс също са задължителен реквизит. Кой каквото може, взема, че веднъж се живее, а лесно се мре. А Бул може и да е бил дрогиран но във всички случаи е било незначително, тъй като все пак е сварил да се прибере. Връщането по върховия гребен, от върха до Сребърното седло е изключително трудно технически и сега малко са го повторили, всички предпочитат Кинсхофер. Така, че каквото и да се приказва, ако се е бил омотал яко, нямало е шанс да премине обратно до палатката. още повече на един крак и само с щеки, както също е известно.

Всеки сам прави своя избор. Не е редно точно аз да давам оценки, затова само споменавам факти, които понякога остават малко встрани от светлината на прожекторите. Метамфетамина е забранен, защото води до пристрастяване и нанася непоправими щети на организма, поне докъдето се простират научните представи днес. От друга страна неизползването на кислород в зоната на смъртта се сочи като голямо геройство (и наистина е), но кислорода също е химично вещество и употребата му не нанася такива вреди като метамфетамина например, точно обратното. С други думи, неизползването на химични вещества с дългосрочни вредни последици върху организма би могло да се квалифицира като не по-малко геройство и може би много по-добър пример за следване. Иначе, по отношение на прибирането обратно в палатката, сякаш е полезно да си припомним също и как е загинал Херман Бул около 5 години по-късно, на 33 годишна възраст, при изкачване на вр. Чоголиза в алпийски стил с Kurt Diemberger: пропаднал е през козирка на югоизточния гребен, в близост до върха...
Пон Яну 05, 2015 7:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3038

Мнение Отговорете с цитат
https://www.youtube.com/watch?v=JZTxemRpffs
Благодарение на vedrin и неговя линк за Бул, се поразрових и открих оня стар филм на Donald Shebib - The Climb 1986
вярно, на някакъв странен език, но преживяните мъки на героя не е необходимо да се превеждат.
Вто Яну 06, 2015 11:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Страница 7 от 7

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov