ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Златните мостове - Черни връх - Платото - х. Септември

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Златните мостове - Черни връх - Платото - х. Септември
Автор Съобщение
Junglist



Регистриран на: 13 Юли 2012
Мнения: 5
Местожителство: София

Мнение Златните мостове - Черни връх - Платото - х. Септември Отговорете с цитат
Здравейте,

Нов съм във форума, опитен съм в планината, но уви, знанията ми за пешеходните маршрути на Витоша се изчерпват с Драгалевската и Симеоновската пътека за Черни връх. По-подробният ми план е автотранспорт до Златните и оттам преход през х. Кумата - Черни връх - Платото - вр. Камен дел - х. Бор - х. Септември. Доколкото проверих в нета, Златните мостове - Черни връх го дават около 3 часа. Интересува ме най-вече колко време е необходимо за останалата част от така замисления маршрут (не обичам да се връщам по пътеката, по която съм се качвал Smile ). Крайната точка обезателно е х. Септември, защото имаме запазена нощувка. Ще сме компактна група от 2-3 души, с темпо на ходене средно към средно-бързо

Също така на картата, с която разполагам, е маркирана пътека от х. Бор директно за х. Септември, която не заобикаля през х. Момина скала. Маркирана/утъпкана ли е тази пътека и има ли възможност за изгубване? С GPS не разполагам.

Колко е надеждна маршрутката от Руски паметник до Златните? Досега никога не съм я ползвал.
Пет Дек 12, 2014 2:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Re: Златните мостове - Черни връх - Платото - х. Септември Отговорете с цитат
Junglist написа:
Колко е надеждна маршрутката от Руски паметник до Златните? Досега никога не съм я ползвал.


Върви само събота и неделя до Златните. Мисля че е на кръгъл час. От Камен дел съм слизал само към Тинтява, таак че тук не мога да съм полезен. Весело и да разкажеш после Wink

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Пет Дек 12, 2014 10:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 566

Мнение Отговорете с цитат
Трудно ми е да дам конкретно време, то е твърде субективно, но като цяло маршрутът си е таман за един ден.
Ориентировъчно да речем от Черни връх до Платото – един час; По Платото до вр. Камен дел – още един час; после от Камен дел до х. Бор (не работи!!) още около час.
От х Бор има пътека към х. Септември, отделя се зад хижата, веднага след хижата има мостче (над Боянска река). Като минете по мостчето пътеката се разклонява: наляво е за х. Боерица и Планинарска песен, надясно и надолу е за Златните Мостове и х. Септември. Мисля, че имаше табелки. Малко преди да стигнете Златните мостове надясно трябва да има табела и пътека за х. Септември, тя е съвсем близо. И да я подминете ще излезете на поляната при Златните мостове и ще се върнете малко. От х. Бор до х. Септември ви трябват около 30минути.
Общо взето, ако се движите по пътеките, в горския пояс която и пътека да хванете до 30-40 минути ще излезете някъде. Един малък компас също може да свърши добра работа.
Вземете си челници.
Пет Дек 12, 2014 11:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov