ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ремонт на обувки. Разлепена подметка на Бестард.
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Ремонт на обувки. Разлепена подметка на Бестард.
Автор Съобщение
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Ремонт на обувки. Разлепена подметка на Бестард. Отговорете с цитат
За голям ужас днес останових че ми се е разлепила подметката на съвсем здравите ми Бестардчета.
Успокояващоото е, че разлепването не изглежда страшно и не е на кофти място - https://lh3.googleusercontent.com/-smFusvdyoXM/VKwCkMpJLNI/AAAAAAAAFKU/4PZasOpwnWY/w1456-h819-no/20150106_155811.jpg

Питането е за читав обущар и с какво може да се залепи в домашни условия?

Благодаря

_________________
Not All Who Wander Are Lost
Вто Яну 06, 2015 7:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
http://www.fhp.tigar.com/bg/proizvodib5b9e.html?idprimene=%2750%27

Ма все си мисля, че ще уважат гаранцията, стискам палци Smile

_________________
www.summitsweb.com
Вто Яну 06, 2015 7:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
kubrat83



Регистриран на: 21 Окт 2013
Мнения: 22

Мнение Отговорете с цитат
За съжаление не си първия с такова разлепване. Мойте ги лепиха 3-ти и все се разлепваха.
Дано да имаш по-голям късмет.
Вто Яну 06, 2015 8:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
Намираш дийлър на WURTH. Питаш го за лепило тип хелметекс. Естествено, лепилото не се нарича така де. Smile Продава се в кутии с разфасовка 0.6 кг. и струва около 15 лева. Това всъщност си е хелметекс, но от най-качествения. Гледаш к'во е написано по етикета за "отворено време", нанасяне и го изпълняваш. Лепиш и си ти! После като се видим някъде по планините ме черпиш една бира....може и ракия. Smile
*)важно е не само зачистването и нанасянето. Приготви подложки и нещо като дърводелска стяга. Притиска се яко за време, което е дадено за пълна здравина.
Грантирам 100% успеваемост.
Рових сега в каталога им да ти дам линк, но не го намерих, щото каталогът е огромен. Питай дийлър. Със сигурност го имат. Ако удариш на камък, ми пишеш да ти пратя една кутия, но тогава бирата става повече. Мдаа!


Последната промяна е направена от joropc на Вто Яну 06, 2015 8:28 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Яну 06, 2015 8:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Вардаров



Регистриран на: 04 Сеп 2013
Мнения: 44

Мнение Отговорете с цитат
Не разчитай на гаранция от Bestard,най-много да ти отговорят,че повече от това няма да се разлепят и няма проблем да се носят и така....както ми отговориха на мен за разлепените бордове на обувки след 7-8 излета!Като гледам твойте поне си ги поносил преди да имаш проблем....моя проблем започна на втория месец още!Scarpa i La Sportiva са горе долу на същата цена,но поне да знаеш ,че носиш обувка-хвърляй в коша и сменяй марката Smile
Вто Яну 06, 2015 8:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
g.lubenov



Регистриран на: 02 Яну 2013
Мнения: 105

Мнение Отговорете с цитат
Хммм, преди година две бестард бяха най препоръчваната обувка в тоя форум, сега излизат наяве интересни работи.При случката с мой приятел на който чепика му се разлепи буквално на първия ден направо замениха обувките без проблем, в конкретния случай едно истинско лепило би свършило перфектна работа и е за 20 минути работа без нервите и чакането покрай гаранцията.
Вто Яну 06, 2015 8:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
g.lubenov написа:
в конкретния случай едно истинско лепило би свършило перфектна работа и е за 20 минути.

По-скоро между 12 и 24 часа до обуването.
Вто Яну 06, 2015 8:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stefak



Регистриран на: 09 Мар 2011
Мнения: 282
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
joropc написа:
Намираш дийлър на WURTH. Питаш го за лепило тип хелметекс. Естествено, лепилото не се нарича така де. Smile Продава се в кутии с разфасовка 0.6 кг. и струва около 15 лева. Това всъщност си е хелметекс, но от най-качествения. Гледаш к'во е написано по етикета за "отворено време", нанасяне и го изпълняваш. Лепиш и си ти! После като се видим някъде по планините ме черпиш една бира....може и ракия. Smile
*)важно е не само зачистването и нанасянето. Приготви подложки и нещо като дърводелска стяга. Притиска се яко за време, което е дадено за пълна здравина.
Грантирам 100% успеваемост.
Рових сега в каталога им да ти дам линк, но не го намерих, щото каталогът е огромен. Питай дийлър. Със сигурност го имат. Ако удариш на камък, ми пишеш да ти пратя една кутия, но тогава бирата става повече. Мдаа!

По описания горе-долу начин за стягане,лепене и т.н. вече трета година поддържам моите Vasque, но вместо лепило подобно на хелметекс използвам черен полиуретанов уплътнител или не знам какво точно се води на WURTH.С това нещо работят много дограмаджиите.Само да допълня че моите подметки са сцепени и върху тях е лепена от обущар нова подметка.Зимно вече и аз съм с Бестард.
Вто Яну 06, 2015 8:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
На ферди обувките са 3-4 годишни Wink

Бестард имаха малък проблем с BG3 подметката (неговата не е такава), който като че ли е разрешен вече - тях ги сменяха/поправяха бързо-бързо. Моите трисезонки също са от "късата клечка", ма си ги нося, чакам да се разлепят порядъчно и тогава ще им ги презентирам. Засега е някакви милиметри още.

_________________
www.summitsweb.com

Последната промяна е направена от Gamina на Сря Яну 07, 2015 12:05 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Вто Яну 06, 2015 9:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Разходите за транспорта в случай на разлепена подметка от Bestard ли се поемат или от нас трябва ?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Яну 06, 2015 9:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Или те, или търговеца поема транспорта между София и Испания. Не съм сигурна кое от двете звена, ще питам.
Говоря за гаранционни ремонти, де.

_________________
www.summitsweb.com
Вто Яну 06, 2015 9:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
Stefak написа:
.. използвам черен полиуретанов уплътнител или не знам какво точно се води на WURTH.С това нещо работят много дограмаджиите..

Ти използваш K+D, което е велико лепило, но в случая за това разлепване не е най-подходящо. Иначе от това, което препоръчвам ползвам по 200 кутии седмично, та му знам възможностите. Е, не го ползвам за обувки де.. Smile Моите са си здрави. Smile
Вто Яну 06, 2015 9:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Ферди, тръгваш към църквата и след двата моста в ляво по първата улица е най-читавия обущар в Габрово Smile
Пламен Шкаров е обущаря, неговия тел. 0876 62 87 88.
Срещу 6лв ми лепи подмедките и на двете обувки.
Вто Яну 06, 2015 11:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
Или те, или търговеца поема транспорта между София и Испания. Не съм сигурна кое от двете звена, ще питам.
Говоря за гаранционни ремонти, де.


Конкретния случай определено е дефект в изработката (лошо лепило или лошо залепване въобще). Този дефект се проявява на 4-тата година от закупуването, т.е. очевидно всякакви гаранционни периоди би трябвало да са изтекли. Та въпросът по-скоро е дали подобни дефекти се покриват от Бестард един вид лайф-тайм или не - щото в края на краищата те не са си свършили работата като хората. Покриване - говоря за залепване + транспорт. Колкото и да е тъпо, в ремонта на това нещо по-голямото перо е транспорта София-Майорка-София.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Яну 06, 2015 11:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
g.lubenov



Регистриран на: 02 Яну 2013
Мнения: 105

Мнение Отговорете с цитат
joropc написа:
Stefak написа:
.. използвам черен полиуретанов уплътнител или не знам какво точно се води на WURTH.С това нещо работят много дограмаджиите..

Ти използваш K+D, което е велико лепило, но в случая за това разлепване не е най-подходящо. Иначе от това, което препоръчвам ползвам по 200 кутии седмично, та му знам възможностите. Е, не го ползвам за обувки де.. Smile Моите са си здрави. Smile

Ако се сетиш да му запишеш името ще е супер че на места продавачите не са особено компетентни, а и може да се поръчва он-лайн та би било полезно да знаем какво точно е лепилото.
Вто Яну 06, 2015 11:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 1 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov