ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
x. Пършевица - Боров камък - Згориград - п.Леденика

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
x. Пършевица - Боров камък - Згориград - п.Леденика
Автор Съобщение
anaconda



Регистриран на: 11 Юни 2009
Мнения: 5

Мнение x. Пършевица - Боров камък - Згориград - п.Леденика Отговорете с цитат
Здравейте,пиша за първи път в този форум.

x. Пършевица - водопада Боров камък - Згориград - п.Леденика- Враца .

Искам да ви попитам, има ли такъв маршрут,или от къде се минава първо за да се мине през всичките точки , и за колко време се преминава , горе-долу? И
Ако може и някаква ориентировъчна карта ,ще съм ви блгодарен.И другият ми въпрос,от гара Лактик, пътя за с Миланово от къде почва? Има ли път към селото от върха на лакатнишките скали,от паметника на загинали алпинисти към селото,или се бъркам. Благодаря.
Чет Юни 11, 2009 7:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение Отговорете с цитат
от Гара Лакатник има пътека през Лакатнишки Скали към паметник, от този паметник има асфалтов път до махала на село Милановно, след тази махала (която е като едно мини-село) има пътека която води до селото. има маркировка. но от Миланово до х.Пършевица ходене не е много интересно докато не се излиза на билото. аз бих препоръчал да се качиш до Пършевица от село Оплетня.
Чет Юни 11, 2009 8:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
anaconda



Регистриран на: 11 Юни 2009
Мнения: 5

Мнение Отговорете с цитат
Еми то мислим да тръгнем от Бов ,към Заеле и следващите села и тогава към лакатник,затова през това село Миланово.Благодаря за отгорова и ако може малко инфо за пътя след Пършевица към останалия маршрут ще съм благодарен Smile
Чет Юни 11, 2009 8:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
От Пършевица към водопада има пътека, преди имаше стара червена маркировка, не знам дали е подновявана.

От Боров Камък до Згориград може да се слезе по Екопътеката, живописно е Rolling Eyes После обаче Згориград - Леденика ми се вижда малко безпредметно. Слизате в селото и после се качвате пак обратно в Балкана. По-добре от Пършевица да се разходите до водопада, да се върнете към хижата и от там да тръгнете към Леденика.

За часове не знам, скоро не съм минавала от там, но Пършевица - Боров Камък е нещо от порядкъка на половин час. Rolling Eyes

Хвърли едно очо тук:
http://visit.vratza.com/index.php?r=zabelejitelnosti/d2923/d2925/d3170&lang=bu

не са описани подробно, но дават идея Wink
Пет Юни 12, 2009 10:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение Отговорете с цитат
качих няколко карти които намерих във Интернет:

http://photo.raskoll.com/gallery2/maps/

Vratsa (4).JPG е карта на Врачанския Балкан която снимах аз, отбелязани с червено са места където съм бил. нямам вариант на карта без мои пътеки, пардон. Oops
тази карта е най добрата
Пет Юни 12, 2009 11:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
anaconda



Регистриран на: 11 Юни 2009
Мнения: 5

Мнение Отговорете с цитат
Мерси за картите супер са,и тази с маршрутите е особено полезна.Еми питам от водопада през селото към леденика,защото не знам какъв е маршрута точно,но явно първо през едното място после обратно към другото.Мерси за отговорите.
Съб Юни 13, 2009 11:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tsvetelin



Регистриран на: 07 Юли 2009
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
Мерси за картите, а може ли да ми кажеш къде си я снимал тази карта? И връзката м/у 6 и 7 маршрут има ли я? и от къде се минава по пътя които почва малко след мястото за почивка веднага след като се изкачиш покраи водопада и преминеш малката горичка и идва от фермата и е в посока изток ? Не знам дали ме разбра , но се надявам да разбереш Smile
Вто Юли 07, 2009 1:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение Отговорете с цитат
tsvetelin, тия карти има във всяко врачанско село, като и в някои места по планината. точно тази я снимах стотина метра след пътека от водопад Скакля за Врацата (проход), тази карта е на пътека към Згориград. виждал съм я и в Оплетня (в началото на село) и в Миланово (в центъра, до една стара постройка).
а относно другите ти въпроси - не знам. не съм ходил там (още).
Вто Юли 07, 2009 2:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov