ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Лесно достъпна хижа

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Лесно достъпна хижа
Автор Съобщение
ravi



Регистриран на: 03 Яну 2015
Мнения: 5

Мнение Лесно достъпна хижа Отговорете с цитат
Здравейте, за пръв път съм във форума и имам въпрос.
Майка съм на близнаци, които в края на месеца ще навършат 4 години. Не празнуваме по клубове и заведения и ми се прокрадва мисълта да го напавим в някоя близка хижа. Въпросът ми е има ли място на Витоша , което е лесно достъпно с кола / с децата не можем да ходим много, още повече че са с проблеми/, да има къде да се попързалят с шейна и като край да има къде да седнем и да хапнем по нещо. Пада се в делничен ден - т.е. се предполага, че ще е по-спокойно.
Изходен пункт - София.
Съб Яну 03, 2015 6:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
welmud



Регистриран на: 23 Яну 2013
Мнения: 98
Местожителство: София

Мнение Re: Лесно достъпна хижа Отговорете с цитат
ravi написа:
Здравейте, за пръв път съм във форума и имам въпрос.
Майка съм на близнаци, които в края на месеца ще навършат 4 години. Не празнуваме по клубове и заведения и ми се прокрадва мисълта да го напавим в някоя близка хижа. Въпросът ми е има ли място на Витоша , което е лесно достъпно с кола / с децата не можем да ходим много, още повече че са с проблеми/, да има къде да се попързалят с шейна и като край да има къде да седнем и да хапнем по нещо. Пада се в делничен ден - т.е. се предполага, че ще е по-спокойно.
Изходен пункт - София.


Аз бих предложил следните варианти - "Момина скала"; "Кумата" или "Септември". От трите абсолютно най-безпроблемен е достъпа до "Момина скала" която е комплект хижа+ресторант. Ако няма да се нощува а само да се хапне още по-добър вариант е да спрете на Златните мостове, да се поразходите и попързаляте и да хапнете в ресторантчето което е до самите морени. Ако ще нощувате е по-добре предварително да прозвъните на хижите за да се разберете с хижарите след като мероприятието е през седмицата.
Съб Яну 03, 2015 7:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tomaraya



Регистриран на: 18 Сеп 2011
Мнения: 125
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Момина скала не е лошо решение , но заради ресторанта на поляната е малко пренаселено . Кумата след ремонта е добра , персонала е любезен и е спокойно ( днес бях там ) , пътя е изчистен , но едни вериги в багажника няма да Ви натежат .
Съб Яну 03, 2015 7:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Хижа "Планинец" Отговорете с цитат
С какво богатство Ви е дарил Господ! Да са Ви живи и здрави близначетата!

Преди няколко дни бях на хижа "Планинец". Не съм спал, само обядвах шкембе-чорба и чудесен качамак. Допускам, че останалото меню също е било добро. Видя ми се тихо, без шумни компании. Ето един сайт за хижата:

Хижа "Планинец"

Мисля, че единственото негативно мнение в сайта прави хижата още по-привлекателна Very Happy . Стига се лесно по шосето от Бояна към Златните мостове, малко след разклона за Копитото.

Хубаво прекарване, където и да сте, и много радост за дечицата!
Съб Яну 03, 2015 9:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ravi



Регистриран на: 03 Яну 2015
Мнения: 5

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря на всички отговорили.
Сега ще поразгледам предложенията ви.
Златните мостове и расторантчето до Морените не ми допада - там бяхме на 1.01.2015 - това си е наша стара традиция, но нещо..не е нашето място. Иначе мястото е супер и за зима и за лято.
Няма да спим, само за пързаляне с шейна / ако има сняг/ , чист въздух и приятна храна , на добри цени търсим.
Пон Яну 05, 2015 12:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
ravi написа:
Благодаря на всички отговорили.
Сега ще поразгледам предложенията ви.
Златните мостове и расторантчето до Морените не ми допада - там бяхме на 1.01.2015 - това си е наша стара традиция, но нещо..не е нашето място. Иначе мястото е супер и за зима и за лято.
Няма да спим, само за пързаляне с шейна / ако има сняг/ , чист въздух и приятна храна , на добри цени търсим.

Бихте могли да имате предвид също хижа Селимица. Чуват се добри отзиви за новите ѝ стопани, а и мястото е малко по-необичайно.
Пон Яну 05, 2015 1:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ravi



Регистриран на: 03 Яну 2015
Мнения: 5

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря vedrin. Чета ,че до там не се стига с кола. Или поне са описани само пътищата за ходине пеша.
Не обичам да се стига в планината с коли, но в случая е задължително, защото едното ми дете е след инсулт и ходенето му е изключително трудно.
Пон Яну 05, 2015 1:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
ravi написа:
Благодаря vedrin. Чета ,че до там не се стига с кола. Или поне са описани само пътищата за ходине пеша.
Не обичам да се стига в планината с коли, но в случая е задължително, защото едното ми дете е след инсулт и ходенето му е изключително трудно.

До хижата има хубав път -- от Кладница до района на Кладнишкия манастир е паваж (подобен на шосето до Алеко), а оттам нагоре до х. Селимица е асфалт. Не съм сигурен обаче дали пътя е разчистван от сняг през зимата. Можете да го разгледате за по-пряка представа в Google Street view. По принцип пътя е четвъртокласен и би трябвало да е поддържан проходим в зимни условия, но може да си имате едно на ум, особено непосредствено след обилни снеговалежи. Предполагам че стопаните на хижата биха могли да ви ориентират по-точно за състоянието на пътя в даден момент.

На около 150 метра преди хижата има паркинг. Асфалта продължава и до самата хижа, но в края на паркинга има знак за забранено влизане на МПС нагоре към хижата. Тя е вляво на първото кръстовище след този знак.
Пон Яну 05, 2015 2:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ravi



Регистриран на: 03 Яну 2015
Мнения: 5

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря!
Пон Яну 05, 2015 2:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tomaraya



Регистриран на: 18 Сеп 2011
Мнения: 125
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Е за селимица вече веригите са задължителни ! Преди 3 зими почти скочих в реката , още на края на Кладница , така че - умната !
Вто Яну 06, 2015 10:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ravi



Регистриран на: 03 Яну 2015
Мнения: 5

Мнение Отговорете с цитат
Със сигурност преди да тръгнем на където и да е ще се свържем с хижарите.
Благодаря ви!
Дано времето е с нас.
Чет Яну 08, 2015 2:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov