ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Най-трудния връх за вас
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Най-трудния връх за вас
Автор Съобщение
amdimitrov



Регистриран на: 01 Мар 2012
Мнения: 113

Мнение Отговорете с цитат
Алексйо написа:
Много асоциално! Че какво ви пречат другите туристи? Чак и прехода да не ми е пълноценен.... Confused


Някои ходим в планината заради тишината и спокойствието. Точно поради тази причина не обичам претъпканите места, мразя хората с кросовите мотори...и обядвам на Скопарника, вместо в навалицата на Черни връх. Пък нека съм асоциален...
Пет Яну 09, 2015 11:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Да не забравяваме, че Витоша и Черни връх не са единствения МОЛ в София! Има си и други - Лозенска, Люлин с привлекателния екзотичен първенец - Дупевица, кеф ти Плана, Стара планина около Кремиковския манастир да я коментираме ли... чуден градски транспорт дори за еднодневен преход. Ама не - "От Витоша по- високо нема!!!" И дайте всички да идем в чайната, да смради на пот и бабички (без негативни чувства към последните). Аз затова от 5 години правя на пълнолуние сам с биритчеда нощно качване на Черни, няма никой, тишина и спокойствие - януари или февруари, зависи как дойде времето. Сняг, тъмнина, тишина и луна, сегиз- тогиз мъгла и виелица със сняг, но не винаги. И вземе че ми хареса и после пак по светло и пак има 100 човек и пак се заричам, че няма да стъпя повече и пак, и пак...
Дерзайте! За всеки ще се намери място Wink в планината...

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Съб Яну 10, 2015 1:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
urban



Регистриран на: 17 Юни 2014
Мнения: 98

Мнение Отговорете с цитат
В споменатите планини около София, различни от Витоша има една увеличаваща се напаст, която въобще не е за пренебрегване. Това са феновете на Офроуда. Няма пътека, която да не е съсипана от мераклии мотористи, атевисти и джипкаджии. Пример за това е Лозенска планина и Люлин. Затова, полуалпийската и алпийска част на Витоша е привлекателна в по-голяма степен, защото по-малко кретени има там и не осмърдяват въздуха...това за мен е важно!

_________________
Важен е Пътят, Целта просто е крайната точка от него!
Съб Яну 10, 2015 1:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dandan



Регистриран на: 26 Авг 2013
Мнения: 211

Мнение Отговорете с цитат
urban написа:
Затова, полуалпийската и алпийска част на Витоша е привлекателна в по-голяма степен, защото по-малко кретени има там и не осмърдяват въздуха...това за мен е важно!


Абсолютно съм съгласен: Скопарник, Сива Грамада, Ярловски Купен, Черното плато, подходите през Синята стрела, Ярлово и т.н.
Съб Яну 10, 2015 6:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
urban



Регистриран на: 17 Юни 2014
Мнения: 98

Мнение Отговорете с цитат
Наистина 11.01.2015 беше ден за температурни рекорди... в Ловеч и Троян (над 20 градуса), но на Черни връх си беше зимно. По пътеката, до разклона за Стената скоростта на вятъра достигаше 10м/с. На самия Черни връх скоростта на вятъра беше към 4-5 м/с. Иначе ясно е, гледката награждава всички достигнали до върха.









_________________
Важен е Пътят, Целта просто е крайната точка от него!


Последната промяна е направена от urban на Вто Яну 13, 2015 9:04 am; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Яну 12, 2015 9:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
d_genov



Регистриран на: 30 Яну 2014
Мнения: 263

Мнение Отговорете с цитат
Доста силен вятър имаше вчера по пътеката за Черни връх, наистина. Направо вятърът ме отклоняваше на моменти от пътеката.
Пон Яну 12, 2015 3:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
goro_levskara



Регистриран на: 04 Дек 2006
Мнения: 309
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ще ме прощавате, но ще се включа и аз със скромните си познания. По неофициални данни на Витоша има 103 именувани върха, като тази бройка може да бъде десетина броя по-малко, ако за граница между Витоша и Плана сметнем мислената линия между селата Бистрица и Железница, а не река Егуля-Ведена, или по-точно казано реката от Железница до Дяволския мост при вливането в река Искър. Но дали ще са 90 или 103 е важно да се отбележи, че Витоша не е Черни връх и, че в нея има много интересни места, които могат да предизвикат интереса на всеки турист. Та що се отнася до върхове, в момента на първо четене се сещам за Остро бърдо над Чуйпетльово, както и Голяма Чикевица над Ярлово. Върхове, до които няма пътеки, а ориентацията е изцяло по релефа в гъста широколистна гора, където трънките не са никак малко. Освен това се сещам и за връх Малка Чикевица, който не съм качвал, но положението там, поне според сателитните снимки е доста по-тежко от Голяма Чикевица.
Поздрави,
Жоро
Сря Фев 04, 2015 7:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
mitkom



Регистриран на: 14 Сеп 2007
Мнения: 19
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Ами от доста време се чудех дали да драсна някой ред по темата и аз със скромните си познания..Според мен най-трудните /или може би "трудни"/,дори бих казал - недостъпни,поне засега са: вр.Петрус,на запад от него вр.Градището и вр.Меча могила - над с.Чуйпетльово....Първия с военни ограждения,другите два с частни ловни или кой знае какви..Ако не пропускам някой..Както и вр.Острица вече,над едноименната хижа.Преди два месеца от Златните м-ве бях тръгнал към х.Селимица и реших да прескоча до върха,ама не..Пред хижата на голям периметър "пазеше"една огромна и зла каракачанка и не даваше да се припари до пътеката.А на силното викане и свирене към хижата/ако е "хижа" още де../ - само един силует се мярна на прозореца за миг и толкоз...Та това от мен по темата. Cool
Чет Фев 05, 2015 4:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Ако критериите за връх на Витоша се приложат за друга планина, вероятно върховете и ще нараснат в пъти. Скромно мнение.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Чет Фев 05, 2015 10:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
urban



Регистриран на: 17 Юни 2014
Мнения: 98

Мнение Отговорете с цитат
Темата е "Най-трудния връх за вас". Не се казава най-трудния връх технически ... Това значи, че този връх може да е свързан с преживяване или използване на воля в повече от обикновен излет. За някой инвалид е победа да си вдигне крака и да стъпи сам на пода без помощник. Върхове има много, както в планините, така и в главите ни..

_________________
Важен е Пътят, Целта просто е крайната точка от него!
Пет Фев 06, 2015 12:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
goro_levskara



Регистриран на: 04 Дек 2006
Мнения: 309
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
mitkom написа:
Ами от доста време се чудех дали да драсна някой ред по темата и аз със скромните си познания..Според мен най-трудните /или може би "трудни"/,дори бих казал - недостъпни,поне засега са: вр.Петрус,на запад от него вр.Градището и вр.Меча могила - над с.Чуйпетльово....Първия с военни ограждения,другите два с частни ловни или кой знае какви..Ако не пропускам някой..Както и вр.Острица вече,над едноименната хижа.Преди два месеца от Златните м-ве бях тръгнал към х.Селимица и реших да прескоча до върха,ама не..Пред хижата на голям периметър "пазеше"една огромна и зла каракачанка и не даваше да се припари до пътеката.А на силното викане и свирене към хижата/ако е "хижа" още де../ - само един силует се мярна на прозореца за миг и толкоз...Та това от мен по темата. Cool


Здравей mitkom,
Прав си за тези върхове. Обградени са наистина, като ако за Петрус се знае, че има поделение, то недоумявам защо има заграждения на вр. Градище Sad Иначе в предишния пост забравих да напиша за един връх, до който съм ходил няколко пъти и винаги съм изпитвал сериозни затруднения с придвижването. Става въпрос за Владайски Черни връх, който е обрасъл с гъста растителност. Ето и линк към един аблум със снимки от този връх, където последните 20 ина снимки са именно от района на и около върха.

https://plus.google.com/photos/109610045191459643509/albums/5427961319002055265?banner=pwa

Докато пиша това се сещам, че изпитвах трудности и при изкачването на връх Балабана:
https://plus.google.com/photos/109610045191459643509/albums/5536540568711643153?banner=pwa
Вто Фев 10, 2015 1:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
mitkom



Регистриран на: 14 Сеп 2007
Мнения: 19
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
"...Прав си за тези върхове. Обградени са наистина, като ако за Петрус се знае, че има поделение, то недоумявам защо има заграждения на вр. Градище...."

Ами защото вече има ново ЧАСТНО ловно с-во..Сега малко ме е яд,че не прескочихме оградата.
Чет Фев 12, 2015 2:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov