ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на панталон
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на панталон
Автор Съобщение
disbelief



Регистриран на: 16 Яну 2011
Мнения: 66

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,
и тук имам нужда от вашата помощ.
ще правим преход, по 5-6 часа в посока в Стара планина и имам нужда от панталон.
Проблемът е, че не разполагам с достатъчно средства в момента, освен това не съм толкова редовен планинар (особено зимата), затова се насочих към second hand.
Въпросът ми е подходящ ли е сноуборд панталон за преходи.
Например този:
http://prodavalnik.com/snoubord-pantalon-ripzone-5000-5000-k-i37695515
Предварително благодаря на всички отзовали се.
Нед Дек 15, 2013 9:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
Не са подходящи ще ти се уварят топките/сливите. Ако времето е добро не ти трябва подходящ панталон освен ако не е по билни/открити части при вятър. Виж в декатлона какво има в наличност. Гледай да е найлон, полиестер или 60-70 изкуствено и 40-30 % памук, възможно най-малко памук. Взимаш един клин за под него ако нямаш термо бельо и ако ти хареса и ходиш пак си купи хубав панталон. Важно е да не ти се мокрят краката вземи си гети на заем.
Нед Дек 15, 2013 9:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
disbelief



Регистриран на: 16 Яну 2011
Мнения: 66

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря ти, колега!
Аз имам един панталон Milo http://www.bgsport-shop.com/nproducts.php?id=38&o=1&p=747 , а за отдолу - термоклин Ortovox 53% мерино.
Значи някакви читави обувки само трябва да намеря.
Нед Дек 15, 2013 10:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hitch-hiker



Регистриран на: 03 Авг 2013
Мнения: 71
Местожителство: Шумен

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте ! Темата е стара,да я съживим малко !Интересувам се от летни трекинг панталони с протектори на дупето и коленете.Протекторите от по скъпите модели,от специална материя ли са(еластична)?Беар Грилс ползва подобни панаталони във сериите си за оцеляване,ако не се лъжа.За много години !
Чет Яну 08, 2015 7:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
Hitch-hiker написа:
Здравейте ! Темата е стара,да я съживим малко !Интересувам се от летни трекинг панталони с протектори на дупето и коленете.Протекторите от по скъпите модели,от специална материя ли са(еластична)?Беар Грилс ползва подобни панаталони във сериите си за оцеляване,ако не се лъжа.За много години !


http://www.milolab.com/article?id=3419&ctxid=1635&lang=bg

И са ти близко - в Търговище. Smile
А и хич не са лоши.
Чет Яну 08, 2015 7:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dandan



Регистриран на: 26 Авг 2013
Мнения: 211

Мнение Отговорете с цитат
Hitch-hiker написа:
Здравейте ! Темата е стара,да я съживим малко !Интересувам се от летни трекинг панталони с протектори на дупето и коленете.Протекторите от по скъпите модели,от специална материя ли са(еластична)?Беар Грилс ползва подобни панаталони във сериите си за оцеляване,ако не се лъжа.За много години !


http://www.decathlon.bg/pantalon-forclaz-900-cheren-id_8298974.html

Взех си един, след това още един за мен и един за жената.

Панталона е превъзходен.
Чет Яну 08, 2015 7:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Виж и този.
Колеги доста ходещи са мнооого доволни от него.
Хубавите еластични панталони с качествена протекция за колена, задник са скъпички. Топлото полугодие нося нееластичния им вариант - уникално здрави, леки, удобни и бързосъхнещи са.
Дай бюджет.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Яну 08, 2015 8:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hitch-hiker



Регистриран на: 03 Авг 2013
Мнения: 71
Местожителство: Шумен

Мнение Отговорете с цитат
joropc написа:
Hitch-hiker написа:
Здравейте ! Темата е стара,да я съживим малко !Интересувам се от летни трекинг панталони с протектори на дупето и коленете.Протекторите от по скъпите модели,от специална материя ли са(еластична)?Беар Грилс ползва подобни панаталони във сериите си за оцеляване,ако не се лъжа.За много години !


http://www.milolab.com/article?id=3419&ctxid=1635&lang=bg

И са ти близко - в Търговище. Smile
А и хич не са лоши.
Имам 2 якета с гъши пух на Търговищката фирма,които са на 15 г.Уникално качествени се оказаха.Твоето предложение е изгодно,притеснява ме външния вид. Приличат ми на пижами...SmileБюджетът ми е 100,120 лв...
Чет Яну 08, 2015 11:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ormusus



Регистриран на: 10 Фев 2015
Мнения: 97
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Искам да попитам нужно ли е задължително по баирите панталона да е водоустойчив?
Чет Фев 12, 2015 9:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Зимата да, лятото не.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Чет Фев 12, 2015 9:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Не е задължително.
През зимата вали сняг и панталоните ги правят подходящи за сняг. А през лятото ти трябва панталон от бързосъхнеща материя, който аз нося постояно. Имам и непромокаем панталон, който почти не съм обличал, но го нося ако е възможно да вали за всеки случай. Повечето пъти догато вали си карам с бързосъхнещичт панталон, просто не спирам да ходя за да не измръзна.
Пет Фев 13, 2015 12:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
icpart



Регистриран на: 02 Яну 2012
Мнения: 119
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Хубаво е летния модел да е от полиамид. Хем супер бързо съхне хем е и доста лек и сравнително здрав. Обикновено тези еластичните са смесица полиамид еластан. Също добро решение са смесица памук/полиестер. Хем бързо съхнат хем имат мекотата на допир на естествената материя. Пък чист памук за планина даже и лято малко не ми допада идеята. Миналото мокро лято дето беше като бях на Рила всеки ден валеше и ако бях с памучни дрехи то сигурно нямаше да има това сушене из хижите вечер.
На мен всичките туристически летни панталони са ми от магазините втора употреба. Просто не си струва да се дават стотици левове за нещо което можеш да го съдереш даже и да има протектори. Пък така за 7-8 кинта и да го прецакам панталона няма да ме е яд. Особено като се има предвид че много често се вра и в шубраците и трънаците из равнините.
Пон Фев 16, 2015 9:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ormusus



Регистриран на: 10 Фев 2015
Мнения: 97
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за информацията, защото аз имам един на Мило и един HI-TEC, които става и като къс панталон и мисля, че за лятото са ми достатъчни. А да попитам предстои ми закупуване на раница, бивак сак и чувал. За раница съм си избрал една ташевка /Eiger 40/, за сак този на Мило дето е 88лв и чувал не мога да си избера, като предимно ще ходя от Юни до Септември но на малко по дълги преходи и мисля почти да не спя по хижи / е разбира се ако времето прекалено се влоши, даже може и някой ден да се остане в хижа докато се пооправи/. Бих ви помолил ако някои, има идея за по-добра раница и сак /съответно цена-качество/, както и да ми помогнете в избора на чувал.
Пон Мар 23, 2015 8:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hristoa76



Регистриран на: 24 Окт 2014
Мнения: 112

Мнение Отговорете с цитат
Някой да е носил такъв панталон? http://vlastelina.net/mzhki/pantaloni/pantalon-mzhki-tuvales-i
Или
http://campingrocks.bg/bg/product/952/myzhki-turisticheski-pantalon-trimm-direct?
Че са на една цена!
Сря Юли 01, 2015 6:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vlado1987



Регистриран на: 02 Май 2015
Мнения: 33

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, търся си зимен панталон до 100лв. има ли читави в тази ценова граница, или да се изстискам още малко? Very Happy
Сря Окт 21, 2015 8:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Страница 5 от 10

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov