ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Зимно Ком-Емине със ски 2015
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Зимно Ком-Емине със ски 2015
Автор Съобщение
BAKHER



Регистриран на: 08 Мар 2013
Мнения: 69

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
Не знам защо Тишо не написа тук, че ще ходят, хем каза, че си е търсил спътници. Можеше да има и други желаещи, макар че на зимно КЕ не може да се тръгне с всеки.
Много късмет, хубаво време и подходящ сняг за ските им желая Smile


Здравей Янице, ми не съм писал защото за разлика от лятото, когато бях сигурен и не съм имал съмнения, че ще успея да мина пътеката до морето, то сега нещата не бяха същите. Просто не знаех до къде щяхме да стигнем. Мотивацията и желанието го имахме, но зимата няма нищо общо с лятното К-Е. Всичко е доста по-сложно и трудно от където и да го погледнеш. Аз съм от хората, които не обичат да казват "хоп" преди да си скокнал и е трудно да се намерят и навият планинари и скиори за един толкова дълъг и труден поход. Трябва много време и още куп неща и умения и да ти стиска да го направиш.
Пет Мар 06, 2015 9:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
BAKHER



Регистриран на: 08 Мар 2013
Мнения: 69

Мнение Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:
За такъв като мен Непривърженик на Ком-Еминизма Тихомир и Станимир финишираха успешно до там, където снегът позволяваше. Да минеш през цялата коварна част на планината и да финишираш на Шипка баш на Националния празник за моите разбирания е голямо постижение. Ако имаше сняг нямаше какво да ги спре да отидат и до Емине. Ама такава е съдбата. Да са живи и здрави, догодина пак сигурно ще се пробват. Поне Станимир се закани вечерта на Узана докато си пиехме бирата. Бира, която исках аз да ги почерпя, но поради тотално свършилите запаси на Милена изпихме тяхната. Така, че ми виси едно черпене където и да се видим.


Димо, беше много изненадваща и емоционална среща на Узана. И аз като тебе не бях привърженик на К-Е до миналото лято в летен вариант, но за зимен ски поход ми е мечта някъде от 87-88 година. Може да не сме успели, но поне опитахме. Много трудно бих се навил за нов такъв поход, но знае ли човек. Решението да тръгнем от вр.Ком беше изцяло мое и беше продиктувано от две неща. Едното е свежата покривка в планината, а другото точно на 3-ти март да бъдем точно на Шипка. Тръгнахме в хубаво време и сняг, бих казал перфектни условия за началото на ски поход по билото на Балкана, но около 20.02 на х.Момина поляна бяхме, времето се скапа и имаше много аномалии. Духаха много силни и топли южни ветрове, ядяха и унищожаваха снега, валеше дъжд или мокър сняг, течаха реки и беше киша. Нямаше ги онези обилни валежи от сняг които очаквахме, малко сняг капна само по Ботев. За 18 дена нямахме късмета да падне още малко сняг и да не ни демотивира и да се отказваме на Шипка. Надявахме се, а и искахме да има снежна покривка поне до след Чумерна, след това по обувки да продължим. Лично за мен определям зимен К-Е за провал, но и за успех. Провал, че не стигнахме до края, а успех, че минахме голяма част от маршрута в най-трудната и алпийска му част. Просто след Корита снега става на петна и нямахме вече мотивация да продължим и единодушно взехме решение да се откажем. Навярно повече няма да отбелязвам нищо във форума, Станимир е отбелязал доста неща във Фейсбук. Почерпката, Димо, няма да избяга, живот и здраве да скитаме по планината и все някъде ще се засечем и ще почерпиш.
Пет Мар 06, 2015 9:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Хвала, Тишо. Направихте каквото можеше. Дано само сега новият сняг се стопи веднага. Знам, че няма да му се ядосате. Преценили сте го. Ама все пак мартенско време. Wink Да сме живи и здрави. Пък каквото - такова!
Поздрави и от братчеда. Много ти се възхищава!!!

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Пет Мар 06, 2015 10:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Тишо, няма какво да ти кажа освен поздравления че тръгнахте и браво за това което минахте. Струва ми се, че разбирам защо сте се отказали - искате не зимно минаване на Пътеката, а минаване при зимни условия, което не е едно и също. Моите уважения за това, защото можеше да ходите по трева, а после да се изтъкнете, че сте го минали зимно.
Следях темата във фейсбук, но ако дойдеш на Вежен ще ми е драго да поговорим и да чуя и на живо за прехода ви Smile

И понеже не вярвам да има ком-еминеец, който да не му се е промъквала мисълта и за зимно Ком-Емине, малко ви завиждам. Даже си мисля, че ако някой ден си купя свястна зимна екипировка може и аз да се пробвам, ама това са много абстрактни мечти засега Rolling Eyes

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Съб Мар 07, 2015 2:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
BAKHER



Регистриран на: 08 Мар 2013
Мнения: 69

Мнение Отговорете с цитат
Привет и да се извиня предварително за въпроса, но не чета редовно темата Ком-Емине. Когато се прибирах от Шипка на 3 март бях сам и ме взе на стоп един човек, а преди това ме черпи в една вила. Като се заприказвахме с него той каза, че е правил К-Е през 1994 г. за 7 дни, ако не греша. Бях много възхитен от неговия успех. В Габрово се разделихме, благодарих му и той ми даде визитката си, но така и не я погледнах до днес. Преди малко нещо ми прищрака в главата за този човек и ми се струва, че това име съм го чувал някъде, или е приблизително сходно на него или е съвпадение. Въпросът ми е за това име ли съм чел някъде или греша? Димо Станкев се казва.
От утре съм в излишък, отивам на ски на Пампорово до края на следващата седмица. Надявам се някъде да прочета нещо.
Съб Мар 14, 2015 11:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
BAKHER написа:
Привет и да се извиня предварително за въпроса, но не чета редовно темата Ком-Емине. Когато се прибирах от Шипка на 3 март бях сам и ме взе на стоп един човек, а преди това ме черпи в една вила. Като се заприказвахме с него той каза, че е правил К-Е през 1994 г. за 7 дни, ако не греша. Бях много възхитен от неговия успех. В Габрово се разделихме, благодарих му и той ми даде визитката си, но така и не я погледнах до днес. Преди малко нещо ми прищрака в главата за този човек и ми се струва, че това име съм го чувал някъде, или е приблизително сходно на него или е съвпадение. Въпросът ми е за това име ли съм чел някъде или греша? Димо Станкев се казва.
От утре съм в излишък, отивам на ски на Пампорово до края на следващата седмица. Надявам се някъде да прочета нещо.

Не се лъжеш за него си чел
http://bgturist.org/comment.php?comment.news.9
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=15342&sid=d884a2c0e5424f7489948f78b328c242 6-тото мнение Laughing

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Нед Мар 15, 2015 12:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
BAKHER



Регистриран на: 08 Мар 2013
Мнения: 69

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, измина повече от месец откакто приключи нашия ски поход вр.Ком - Шипка. Не мислех да качвам снимки, защото Станимир е отбелязал доста неща от една страна, но от друга смятам, че би било хубаво да се видят снимки и от моето фото, макар и не толкова добри. От доста време нещо ме подтиква да го направя и бих се радвал, ако на някой му допаднат и почувства зимната планина и нашата емоция по време на целия поход. Ето снимки: http://bakher.snimka.bg/mountain/ski-pohod-vr-kom-shipka.861080
Вто Апр 07, 2015 11:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за снимките, чудно приключение! Smile

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Сря Апр 08, 2015 12:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Готви се версия 2.0 Отговорете с цитат
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1_E7tX64wXzoo-BpFxva4bdInpUKq-4BwOk6FLZF031U/edit#gid=1074389172

Ама пусто пролетно време...

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Пет Яну 29, 2016 12:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lz1fw



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 713
Местожителство: София

Мнение Re: Готви се версия 2.0 Отговорете с цитат
Съвсем случайно "влезнах" в темата. Информация по радиото (софийския радиолюбителски R1) -пристигнали са в хижа Лескова. Добре са всички.

packo packov написа:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1_E7tX64wXzoo-BpFxva4bdInpUKq-4BwOk6FLZF031U/edit#gid=1074389172

Ама пусто пролетно време...

Сря Фев 10, 2016 9:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Йееее!!!

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Сря Фев 10, 2016 10:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov