ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Неточности в BGMountains по трасето К-Е/Е3
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Неточности в BGMountains по трасето К-Е/Е3
Автор Съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Иво не е важно всичко да разбираш. Пуснал съм билетче с описание, човека ако иска ще го вземе предвид.
За ориентация не искам да споря с теб, че си разказвал как се губиш, а другите случаи съм ги видял лично.
Дидо, вече има билетче.
Иво моля те спри се. Не бях с вас и не съм карал по трака на Тито

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.

Последната промяна е направена от didogen на Сря Мар 11, 2015 9:27 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Мар 11, 2015 9:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
didogen написа:
Иво не е важно всичко да разбираш. Пуснал съм билетче с описание, човека ако иска ще го вземе предвид.
За ориентация не искам да споря с теб, че си разказвал как се губиш, а другите случаи съм ги видял лично.

Дидогене постарай се да не оспамваш поне важните теми...ако обичаш.
И пращай проверени неща в трак системата.

Спирам г-н Ориентация.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Сря Мар 11, 2015 9:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
didogen написа:
...
Дидо, вече има билетче.
...


Да, това напълно съвпада с описаното от Вангел.
Виж само дали не си запазил не-филтриран трак, че така се губят детайли - особено при излизането от шосето.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Мар 11, 2015 9:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Както съм го записал с навигацията, така е пуснат.
Още не съм се научил да бачкам с basecamp-a.
По дърветата Иво, по дърветата!

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Сря Мар 11, 2015 9:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
За след превала на Ришкия, на изток, пряката пътека е и маркирана и почистена миналата година.
Там са два варианта за пешеходци и за велосипедисти.
Почвам с последните.
Искат ли да минат през пето струйната чешма, няма смисъл да напускат асфалта.
Когато са към Крумовия мост могат и по пряката пътека, избора е техен.
Това е съобразно, къде ще се нощува.
За пешеходците и в двата случая е по-добре по пряката пътека.
За това, къде е и как е маркирано по нея, го има писано вече, но ако някой не е разбрал и иска, мога да повторя обясненията.
Сажелявам не боравя с GPS и не мога да дам трак.
Надявам се да можем и това да сторим до лятото.
Сря Мар 11, 2015 9:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
За Ришки проход мисля, че отдавна ги изяснихме нещата. Чудно, толкова мотаене там вече няколко години и как не се направи един читав трак? Shocked
Червена лентова маркировка по асфалта няма. Като се излезе на асфалта при Табелите и се продължи на юг, на трийсетина метра има отбивка вдясно, която слиза на пътеката. Марки на юг има единствено по тази пътека, която аз, Стефан, Тошко и Руми премаркирахме миналата пролет т.е. маркировката винаги си е била единствено и само от там.
Ето това е отбивката от асфалта по пътеката:



Тази пътека никъде вече не пресича асфалта и излиза на него чак при Крумовия мост, от където вече се продължава по Немой дере. По Немой дере също има марки, до разклона за Петоструйната чешма подновени.

Ако се върви по асфалта, а не по пътеката, има само една червена стрелка и табелка на отбивката, но това едва ли се счита за маркировка






От Табелите на север по асфалта има стари марки (избледнели, но начесто), които стигат до затворено заведение и трансформатор, където се отбива северната алтернативна пътека, която излиза малко преди заслона на Хазим Горския. Има стара избледняла, но честа червена маркировка. Митко мина преди нас по тази алтернативна пътека и трябва да е записал трак, да не се скатава, а да го дава. Друг е въпросът дали такива алтернативни, вече не използвани пътеки да ги има на картата, въпреки че имат маркировка? Дидо, ти какво мислиш по въпроса? Question

Без трак тези обяснения май са излишни, другия месец като отидем на левурдата ще правим тракове както си трябва, ако трябва ще взема назаем GPS от някой Smile

За изворите на Камчия не разбрах какво решихте, но въпреки че изворите са много, според мен трябва да е отбелязана точно онази чешма под заслон Вратник, че и без това живота на ком-еминееца е сложен, да не обикаля да се снима и по другите поточета Wink

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Сря Мар 11, 2015 10:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
Трябва да се погледне в темата за левурдата и анасонлийката и в да разчистим...
За трак се надявам на хора желаещи да походят по трасето пролетта.
Сря Мар 11, 2015 10:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Двама мъже като не могат да се разберат, идва Кака и слага ред в хаоса Very Happy

Ок. Пътечката през Риш я смятам напълно изяснена.
Остават забележките на Иво за билната пътека и подсичането по асфалта отдолу. Чакам още обяснения от който помни трасето там, аз пък ще огледам отде иде информацията при мене.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Мар 11, 2015 11:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:

Остават забележките на Иво за билната пътека и подсичането по асфалта отдолу. Чакам още обяснения от който помни трасето там, аз пък ще огледам отде иде информацията при мене.

Ако става въпрос за асфалта между прохода Вратник и заслон Вратник (Изворите на Камчия), то маркировката там е по пътеката. По асфалта мисля че няма.


ZCEZBPM написа:

Спам.
Извън темата малко като спам ще кажа че като гледам те разстоянията по асфалта и тази пътека са едни и същи, но като сложим че пътечката слиза по-надолу към моста като денивелация към 40м не виждам смисъла ком еминееца да се мъчи да го прави.
Най-добре е по асфалта и за велосипедите и за пешеходците.
Два км асфалт не са кой знае какво.

Мини първо и по пътеката, и тогава давай мнение. То ако ставаше само с гледане на картата пред компютъра...
Айде стига с тези категорични мнения за неща, които си ги виждал само веднъж и то изморен и бързащ, ще вземаш наистина да подведеш някого.

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...

Последната промяна е направена от Mariana1000 на Сря Мар 11, 2015 11:22 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Мар 11, 2015 11:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
dido написа:

Остават забележките на Иво за билната пътека и подсичането по асфалта отдолу. Чакам още обяснения от който помни трасето там, аз пък ще огледам отде иде информацията при мене.

Ако става въпрос за асфалта между прохода Вратник и заслон Вратник (Изворите на Камчия), то маркировката там е по пътеката. По асфалта мисля че няма.


Ок, втори верен отговор, да му се не види Cool

При мене загадката е ясна. Чертаейки трасето, ползвах няколко трака. В случая с асфалта съм ползвал този на Ат. Голев от 2009 - http://bgmountains.org/bg/tracks?task=view.download&cid=207 Титовият действително минава отгоре.

Остана да огледам първото несъответствие ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Мар 11, 2015 11:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Не. Втори верен броейки Ришки проход. Там ти се издъни май френд, тъй че почвам да гледам още по-критично на нещата ... Cool

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Мар 11, 2015 11:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:

а той Митака като му сложим пръстите на менгемето ще даде и трака и работата е готова опечена.


Нямам трак на маркираната пътека от предела на Ришки проход до Крумовия мост. Никога не съм минавал от там, въпреки редовните участия по почистване и левурда.

За северното трасе, Пеньо го записа и го имам, но не е точно защото се забутахме по един страничен път и после по азимут, всред левурда и божури се добрахме до марките.

Мечо говореше за възможност, преди пътеката да слезе на Крумовия мост, да се излезе на асфалта - по пряко е до петоструйката. От друга страна ходенето до тази чешма не е задължително. На стотина метра след като пътеката се отклони от асфалта има чешма.

Дидо от Варна каза, че е въдял стара маркировка около тръбата с вода между Голям и Малък Дебелец. Вероятно същата води до заведението от където тръгва трасето северно от вр. Божурица.

И последно /за пълнота/ да спомена още една алтернатива: Ако ще се спи в бунгалата на горското може да се стигне по по-пряк път. От мястото, където пътекака между Дебелците излиза на черен път - вместо на ляво/изток се продължава направо/юг. Гази са реката! В пътеписа на Руми четох, че от горското има алтернативен маршрут до заслона на Хазим.


Последната промяна е направена от mikesli на Чет Мар 12, 2015 12:03 am; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Мар 11, 2015 11:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Mariana1000 написа:
dido написа:

Остават забележките на Иво за билната пътека и подсичането по асфалта отдолу. Чакам още обяснения от който помни трасето там, аз пък ще огледам отде иде информацията при мене.

Ако става въпрос за асфалта между прохода Вратник и заслон Вратник (Изворите на Камчия), то маркировката там е по пътеката. По асфалта мисля че няма.
...


Ок, втори верен отговор, да му се не види Cool

При мене загадката е ясна. Чертаейки трасето, ползвах няколко трака. В случая с асфалта съм ползвал този на Ат. Голев от 2009 - http://bgmountains.org/bg/tracks?task=view.download&cid=207 Титовият действително минава отгоре.

Остана да огледам първото несъответствие ...


Първото несъответствие има същия произход - трака на Ат. Голев от 2009. Дотука Иво какво казва статистиката за варианта през билото ???

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Мар 12, 2015 12:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Остава само някоя снимка да видим в потвърждение на горното и приключваме (с тези забележки разбира се, щото може и други да излязат).

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Мар 12, 2015 12:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
http://bgmountains.org/en/tracks?task=summary&cid=349&catid=144
Това е един мой трак от 2011. Сливен-Чумерна. Между изворите на Камчия и заслон Вратник е по маркировката с изключенъе минаването през вр. Демир капия. Виждам че е влязал в картата. До върха няма пътека, няма марки те са по трака на Иво в тази част. Има марки и пътека покрай вилата на Големанов ама май там пешеходци и колоездачи обикаляме.

За другия участък - маркировката е през Червената пръст и Сливката. Минава се през руини и има стара ръждясала табелка за Костел ако се сещате Smile


Последната промяна е направена от mikesli на Чет Мар 12, 2015 12:42 am; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Мар 12, 2015 12:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Страница 2 от 9

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov