ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Синаница-Яворов през циркусите и по дерето на Влахина река

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Синаница-Яворов през циркусите и по дерето на Влахина река
Автор Съобщение
JimBoj



Регистриран на: 21 Юли 2009
Мнения: 157

Мнение Синаница-Яворов през циркусите и по дерето на Влахина река Отговорете с цитат
Ще бъда много благодарен, ако някой може да ми помогне с указания как да стигна от Синаница към Яворов, ама както се казва да ама не през Пещерата и не през Билото, а също така маркираната пътека дето няма пътека, но има маркировка, също не ми е приоритетна, тоест, остана пътя през циркусите и по дерето на Влахина река, е може и да има вариант който не ми известен
минавах веднъж в обратно посока и долу горе познавам района и мога и да конкретизирам въпросите
как да влезем в Гергийския циркус има ли друг вариант освен от пътеката за Вихрен?
преминаването от единия в другия циркус май не много проблемно, има ли особености?
излизането от дерето и тръгването към Суходолския превал, дали има някакъв знак?
Предварително благодаря !
Чет Юли 23, 2009 2:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Ето една рисунка на пътеките върху руското топо. Цветовете са както следва:

- оранжево - жълтата пътека от Разлог за Върбите през Суходолски превал и Пещерата
- зелено - немаркираната пътека от Черната вода за Влахински езера - минава в клека по наклона, после излиза на ливада преди езерата горе.
- синьо - маркирана в кафяво пътека от Синанишка река през ридовете на Гергийца и Гредаро (тази, която държи все по хоризонтала около 1900 м надморска)
- червено - нелегално маркираната в синьо на места пътека от Синаница през Гергийски езера до Влахински езера



_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Юли 23, 2009 3:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
JimBoj



Регистриран на: 21 Юли 2009
Мнения: 157

Мнение Отговорете с цитат
благодаря, благодаря, благодаря !! Respect ръкопляскания Respect ръкопляскания Respect
поразен съм, браво на братушките, невероятно топо и браво на теб за пълното познание на обстановката, Respect
ръкопляскания
Question Последно: пътеката през клека много ли клечясала Question топото не е много зелено, но все пак подал съм на такъв клек че ако не минал някой с брадва трябва да се ходи по върхарите както и да се прави това ....
и най последно: има ли вероятност да подминем черната вода, ако се скапал GPS примерно Question
Малко ме затрудни с тази карта във форума нито се сейва .... аз я свалих на четири файла с п принт скрийна, но ако има по лесен начин може да ми подскажеш. Lam

Ако се срещнем някъде, е може да не се осем бири но поне една имаш със сигурност ...
Croc Croc Croc
и живот и здраве вторник с разпечатки сме по този маршрут
Чет Юли 23, 2009 5:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Иде реч за пътеката в зелено. Ако се качваш от Черната вода нагоре към Влахински езера се открива сравнително лесно - просто стигаш до една клекова стена в края на ливадата и търсиш дупката вдясно от реката (на около 50-70 метра от реката).

На слизане от езерата надолу е малко по-сложно, понеже ливадата горе е твърде обширна и постепенно навлизаш в редки петна клек. В един момент стигаш до ливада, откъдето клека се сгъстява. За намирането на входа на пътеката трябва да ти е реката - входа е вляво от реката като вървиш надолу.

Самата пътека е много обширна - по нея се прекарват овце и говеда нагоре към циркуса.

Като стигнеш долу, до Черната вода, гледай за овчарници вляво от реката на самата граница с гората. Там има 2 овчарника. Съответно оранжево-нарисуваната пътека (маркировка жълта боя), навлиза в гората под Баюва дупка вдясно от реката, нависоко, нейде между двата овчарника. Всъшност ако гледаш картата, 1-вия овчарник се намира там дето зелената линия пресича пунктира. От това място трябва да хванеш по диагонал нагоре и надясно към гората докато не излезеш на жълтата боя за Суходолския превал.

Имам една молба - 1-вия овчарник е доста интересен като изработка, моля те да го снимаш отблизо и отдалече. Има там по него едни глави на добитъци наковани ...

Картата е българска изработка между другото, правена по поръчка за руснаците по соцвремена както се говори. Можеш да я запишеш локално при тебе - кликни с десния бутон на картата и избери Save Image As ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Юли 23, 2009 6:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
JimBoj



Регистриран на: 21 Юли 2009
Мнения: 157

Мнение Отговорете с цитат
е значи ние ще я търсим от по трудната страна, минаваме на левия бряг и някъде близо до реката е входа на пътеката? щом е обширна пътека предполагам, че със системата проба грешка ще я намерим в едно разумно време, а ако много закъснее ме ще спим на овчарниците вместо на Яворов, щото следващия ден сме към Бъндерица и ми се иска да потърся и старата пътека, но кайзеровия път но ти нея си я описал много добре и мисля, че няма да имаме проблем.

Имаш ли на идея къде долу горе се пада входа на пътеката (този от към изерата) на картата Question

А снимки ще направим от трима човека ще носим две тухли четворки, а едния приятел се чуди дали да не носи тухла осмица фуджи s5, но предполагам здравия разум ще надделее и ще си Д70-то
ПП божеее от 100 години съм на компа и к`во се забудалих като първия човек.... извинявай за тъпия въпрос..
Чет Юли 23, 2009 7:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Пътеката влиза в клека категорично близо до реката, примерно в рамките на до 20 метра, и то вляво от нея, гледайки надолу по течението.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Юли 23, 2009 9:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov