ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Каква е най - подходящата екипировка за КЕ според вас?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Каква е най - подходящата екипировка за КЕ според вас?
Автор Съобщение
dr.nora



Регистриран на: 27 Фев 2015
Мнения: 14

Мнение Отговорете с цитат
pepe2p написа:
dr.nora написа:
Здравейте! Моля за мнение за този челник - http://basecamp-shop.com/elektronika/chelnici/chelnik-trail-runner.html

Питането ви е за друга тема а линка който сте дала е вид реклама.

Това, че е за друга тема, може и да е така, но един линк да е реклама, при положение че нито челника притежавам, нито сайта - абсурдно е.
Съб Мар 21, 2015 11:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
dr.nora написа:
Здравейте! Моля за мнение за този челник - http://basecamp-shop.com/elektronika/chelnici/chelnik-trail-runner.html

Без да съм капацитет мисля, че е добър челника. Виж и плюс серията, вече двойката отива прекалено нагоре в параметрите и надолу в консумацията на енергия. Харесал съм си и един блек даймънд.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Съб Мар 21, 2015 11:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
.....
Това е накратко.Smile

Off Topic
Иво, ако това е накратко, то предполагам, че "Война и мир" ще е като булевардно романче в сравнение с пълнометражната ти версия Laughing

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Нед Мар 22, 2015 1:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Tito написа:

Off Topic
Иво, ако това е накратко, то предполагам, че "Война и мир" ще е като булевардно романче в сравнение с пълнометражната ти версия Laughing
Tooth

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Нед Мар 22, 2015 1:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
pepe2p написа:
Една идейка от мен къде да държите лейкопласт.На бутилка за вода-навива се върху стеснените части които повечето бутилки притежават,така не отнема място и не дразни.

Да, да и на втория ден този лейкопласт ще заприлича на гъз. Хайде да не е на гъз, но на фанелка непрана една седмица. А понеже не може да се налепи идеално по краищата като се напълни с боклуци после искай да лепне като хората.
Колко място ще спестиш от една-две ролки лейкопласт.
pepe2p написа:
Същото става и с дъктейп който е перфектен за полеви ремонти.

Тук по може да стане номера.
Армирано тиксо ли имаш предвид под дъктейп?
pepe2p написа:
Аз мога само да допълня едно -режете ноктите до месо пръстите след вторият ден стават като понички и там където нокът опира в обувка става мазало.Сещам се и друго но може да ме разпнат -по големи обувки(1 номер) 2 чифта добри чорапи(намалява фрикцията).

Явно не ти се е цепил живака(живеца) на нокът. Ако това стане и лейкопластът от бутилката няма да ти помогне, а ако се и възпали работата отива на "влак за вкъщи".

П.С.Стига с тези номера в стил Беър Грилс.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Нед Мар 22, 2015 10:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
Ще си позволя да копирам тук едно мнение относно екипировката за КЕ на човек, когото страшно много уважавам, бивш рекордьор по Пътеката - Райко Стефанов.
Ето го: "Напоследък доста хора ме питат за екипировката, храната, колелото. За да не отговарям на всеки поотделно, ще го напиша тук. Но искам да направя едно уточнение: направил съм моят избор, за моите нужди.

Започвам с колелото:
Всички части съм ги подбирал да са максимално прости, надеждни, удобни и на последно място съм се съобразявал с теглото.
Най-важната особеност - 29" предна гума - според мен най-добрият избор за маратонски дистанции. Не открих недостатъци, а предимствата са доста:
по-рядко забива, по-трудно прави човки, прощава много грешки в избраната линия (които се допускат при умора, в тъмното, при вятър), по- леко се търкаля, меко вози, пръска по-малко.
Твърда вилка с голямо разстояние между арката и гумата - не затлачва кал, не отнема време за почистване. Това, че е карбонова не е търсено качество, просто такава ми попадна.
Рамката - твърда, с класическа форма, за да е удобна за носене, Hr Mo, голямо разстояние около гумата за да не затлачва кал. Много е тежка, но както казах, теглото не е толкова важно, колкото надежността и удобството. Марка не искам да споненавам, за да не правя реклама (точно тази фирма с нищо не е заслужила).
Педалите - с автомати, разбира се.

Багажът: обемът му е обратнопропорционален на възможностите на индивида.
Не бих тръгнал без:
Ветровка, шапка, карти, компас, ключ за спици, спици, машинка за верига, смазка за верига, лепенки, лепило, помпа, комплект шестограми, резервно жило, накладки, крем бочко, фар, батерии.
Не бих носил:
резервни обувки, яке, външна гума, вътрешна гума, очила, дъждобран, гпс, сапун.

Храната - предпочитам естествените храни пред синтетичните (протеин, аминокиселини, витамини и минерали). Изключението, което направих бяха няколко пликчета изотонична напитка.
Ето какво носех за ядене:
500мл ябълков оцет (домашен)
500мл мед (от дядо)
магданоз, копър, чесън, хималайска сол, авокадо, лимон, овес, сушени плодове, годжи бери, зърна какао, зелени водорасли, хляб (жена ми го изпече от черно брашно).

Зорове, които изтърпях:
Ранното ставане - много ми е трудно, но после е кеф, като си в движение още преди изгрева.
Подбиха ми се стъпалата и дланите.
Изръби ми се рамото от носене.
Леко ми се възпалиха сухожилията.
Изгорях от слънцето последния ден.
"
Знам, че не бих могъл да направя това както Райко, но смятам да опитам нещо подобно Smile Само че без толкова инструменти за колелото - просто не умея да си служа с тях... Oops
Пон Мар 23, 2015 2:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nicktodorov



Регистриран на: 27 Сеп 2013
Мнения: 24
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Борисе, ако знаеш повече детайли, би ли споделил това за предната 29"?
Ако правилно съм разбрал, той е ползвал стандартен 26" велосипед и е заменил предната вилка и капла с такива за 29"?
Предполагам си го копирал от mtb форума, дали ще ти е удобно да да споделиш линка, евентуално ако е обсъждано това с подробности?
Пон Мар 23, 2015 2:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Остап Бендер



Регистриран на: 22 Яну 2015
Мнения: 59

Мнение Отговорете с цитат
nicktodorov написа:
Предполагам си го копирал от mtb форума, дали ще ти е удобно да да споделиш линка, евентуално ако е обсъждано това с подробности?


Айде да отговоря вместо Борисов Smile:

http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=24313&start=930

Off Topic Между другото не е много лесно намирането на подобна информация разпръсната къде ли не в теми от по 100 страници - това само в подкрепа на оная идея за сайт, който да събере цялата тази информация, дори само с линкове.
Пон Мар 23, 2015 8:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Всеки си има свое виждане за екипировката, включително и моето не е много правилно, защото не ми се дават пари за дрехи и не се постарах да науча нищо за мембрани, шелове и разни такива неща. В резултат екипировката ми е под всякаква критика, което не ми пречи да давам мнение, разбира се Wink
Какво смятам, че не е вярно от досегашните изказвания:
Цитат:
Ако обаче тази олекотена екипировка не ви е налична ще трябва да се изръсите една баля с пари, а дали си струва тези няколко килограма, Вие си знаете най-добре.

Най-скъпото нещо от моята екипировка за Е-8 бяха обувките и те струват 160 лева. Заедно с храна за три дена и литър и половина вода раницата ми тежеше 11 килограма. Впоследствие се оказа, че освен през първия ден, никъде другаде не носих толкова вода и храна, така че като цяло раницата ми беше под 10 кила и то със спалния чувал, шалтето и бивак сака. Между другото самата раница струва 50 лева Very Happy Та може и леко и евтино, стига човек да е умен и да слуша когото трябва Wink
Цитат:
сандалите тежат и освен това правят гадни пришки, така че само джапанки за хижите и то от леките

Минала съм със сандали почти цялото КЕ, части от Ел Камино и Е-8, никога не съм имала пришки от тях. Както и трима от хората, с които бях на Е-8. И доста хора по Ел Камино. Така че това не го вземайте на сериозно, а проверете за себе си как стоят нещата. Всеки ще ходи с неговите си крака, а не с моите или на някой друг всезнайко.
Джапанките освен за къпане за нищо друго не стават и определено с тях е трудно при нужда да се мине Върбиш-Риш Wink
Цитат:
Другото което направих макар че никога не съм имал гъбички по краката е да направя един курс на лечение с мисля че беше Ламизил.
Това десетина дена преди Ком Емине.
Общо взето ако имунната система на човек е ок той няма проблеми в цивилизацията с тези неща, но като хукне по баирите за 20 дена и ходи по цял ден и му се спарват краката в жегите, а и самия стрес при подобни натоварвания и ей го на, идеални условия за нещо което е там някъде по кожата, но досега не ни е разболявало, защото имунната ни система е била по-силна, а и не сме му давали повод за това.
Все си мисля макар че може и да не съм прав, че това е една от причините хора, които никога са нямали такива проблеми, защото са правили само кратки няколкодневни преходи изведнъж кожата им висва на парцали по средата на Ком Емине, а дори и по-рано. Тук не става дума за пришки причинени от калпава обувка, които са нещо съвсем различно.
Така че един преглед при миколог е добра идея преди да тръгнете на Ком Емине дори и да нямате никакви симптоми за подобно заболяване. Другия вариант е да направите като 99% от българите, пишете в гугъл търсачката, избирате си нещо което ви вдъхва доверие, прочитате внимателно листовката, купувате го и мажете профилактично, но това е идиотския вариант.Smile

От това съм съгласна само с последното - че в никакъв случай не трябва да се мажете с каквото и да е лекарство за кожни заболявания без консултация с дерматолог. Имайте предвид, че може да сте алергични към лекарства като Ламизил и една алергична реакция по краката може да ви струва прехода. Пък и е безсмислено да си давате парите за лекарства без да сте болни Wink
Иначе пришките не знам от какво се причиняват, на КЕ Сашо така и не можа да спре образуването им, въпреки че се маза с какво ли не, на Е-8 Косьо накрая си бинтоваше целите крака, а на Ел Камино какво съм виждала да търпят разни хора, особено корейците, няма тук такова нещо, никой не е изживял и изтърпял. А се къпеха хората, мажеха и олепваха отвсякъде.
От друга страна хора като мен с нищо не се мажат, слагах си лепенки превантивно защото и аз съм чела разни съвети, но и като не слагах беше същото, на Е-8 краката ни бяха все мокри, защото валеше почти всеки ден.
Та не разчитайте на чудодейни мазила, ами на волята да издържите болката, ако се наложи Smile
Цитат:
Имах голям проблем с подбиването на краката, но това вероятно заради болните ми кокали, така че ако сте кекав по-добре намалете километрите, не повече от 30км на ден.
Така че все още мисля какво точно да взема за мазане, за да предотвратя това.

Ако всичко минаваше с мазане... Има ортопеди, изследвания и подходящи стелки ако се наложи.
Цитат:
Аз мога само да допълня едно -режете ноктите до месо пръстите след вторият ден стават като понички и там където нокът опира в обувка става мазало.

Рязането на ноктите е много, много индивидуално и такива съвети могат да доведат до големи бели. Как може някой да съветва другите как да си режат ноктите, все едно някой да ми казва каква козметика да ползвам без да познава кожата ми. Всеки възрастен човек знае как да си реже ноктите, така че да не става медицински проблем и не трябва да променя формата им точно преди такъв преход.
Цитат:
Сещам се и друго но може да ме разпнат -по големи обувки(1 номер) 2 чифта добри чорапи(намалява фрикцията).

Ейииии, много сте се наплашили в тези теми, бива ли един ком-еминеец да бъде толкова деликатен? Wink По-добре разпване тук, отколкото осанна и после разпването да е на Витиня. Laughing
А какво значи добри чорапи? Два чифта не са ли много за един номер повече, няма ли да притиска крака така?

А най-вече съм съгласна с това:
Райко Стефанов написа:
Но искам да направя едно уточнение: направил съм моят избор, за моите нужди.

Тази тема е малко безмислена, при положение че всички имаме различни физически особености, но за подсещане какво може да вземе човек става. Иначе конкретни съвети за конкретни продукти, особено лекарства, обувки и храна - не, това са твърде индивидуални неща.

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Вто Мар 24, 2015 12:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Чехли / сандали - защо се мъчите да убеждавате хората не знам. Пишите си мнението и това е достатъчно според мен.

Аз сандали носих на Е 4 и беше грешка, почти не ги ползвах а тежат 1 кг. За Е 3 е по различен терена, но те пак тежат 1 кг.
Чехли бих си взел ако ми е много лека раницата, но и това не е сигурно. Доколкото знам гъбичките виреят при определена среда, която ако се внимава с това няма да има проблем. Пък и от това не се умира.

До тук всички сме съгласни, че багажа трябва да е лек. Как ще се постигне - това може всеки да сподели и всички да открием по някоя добра идея.

Дрехите, които нося на преходи и бих взел на Е 3 са:
- по - дебел полар
- термобельо (лятно, долно и горно)
- 2 бр бързосъхнещи тенески
- чорапи 3 чифта + бельо
- вълнена шапка, слънце - предпазваща шапка, вълнени ръкавици
- ветровка, която е водоотблъскваща и дищаща
- водонепромокаем панталон - той не е дишащ и ако ходя интензивно спарва.
- бързосъхнещ панталон - рядко го свалям

И аз съм много доволен от Спасителя, много добро кремче. Ето нещо руско и неосрано.
Вто Мар 24, 2015 9:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stoyanov



Регистриран на: 18 Мар 2015
Мнения: 1
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Йосарян написа:
И аз съм много доволен от Спасителя, много добро кремче. Ето нещо руско и неосрано.


Цитат:
Продукт на: Alfa Intel Sp./ Dr. Retter EC Polska


Май е Полски.
Вто Мар 24, 2015 10:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kibik



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 387

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:

Ако аз бях един тепърва прохождащ турист и мераклия за Ком Емине какво бих искал да прочета за екипировката за Ком Емине?
Поставям се на мястото на тези хора и пиша отговори които реално да ги насочат, а не след прочетеното да се чудят кой *път* да хванат .
]


точно ТИ едва ли можеш да бъдеш мерило за избор на екипировка

точно на теб МНОГОКРАТНО ти бяха обяснявани абучни истини за екипировката, но ТИ предпочете да ги научиш по трудният начин ... ама барем прихвана нещо ...
Вто Мар 24, 2015 10:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
ZC, твоето мнение може да не е правилно. Но пък ще бъде толкова аргументирано през твоята гледна точка почти до абсолютна стойност.

Навсякъде пишеш, че обясняваш и помагаш заради другите. Според мен е заради самият теб. Някой психолог сигурно ще може да ти обясни какъв ти е проблема.

За Спасителя - не съм го проверил и затова не съм отговорил.

Все още мисля бутилката да ми 1.5 л. Като ще гледам да имам възможност да добавя още 0.5 л ако лятото е сухо и ще ми трябва.
Сря Мар 25, 2015 10:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
по-ъпгрейтнатия "Спасатель" е тоя със сребро, мазен крем. малко по-скъпо излиза.

http://apteka.framar.bg/30024480/%D1%81%D0%BF%D0%B0%D1%81%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%8C-%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BC-50-%D0%B3%D1%80-
Сря Мар 25, 2015 11:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SakatOrel



Регистриран на: 09 Сеп 2014
Мнения: 71
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
След двете пришчици на кутретата по време на Е-3 миналата година и десетките по краката на Ванката тогава, това лято имах точно 0 за цялото Е-4 на фона на появяващите се немалко на останалите ми спътници въпреки голямата помощ на обилното използване на вазелин от тяхна страна по съвет на maratonec.
Причината за липсва на проблеми при мен отново беше носенето на вълнените чорапи (шушони), плетени от баба ми!

_________________
Какво са очите ми без гледки?
http://peshanamore.blogspot.com/
Вто Юни 30, 2015 4:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Страница 3 от 9

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov