ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
източна Стара планина-Трите каи
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
източна Стара планина-Трите каи
Автор Съобщение
staria



Регистриран на: 13 Ное 2010
Мнения: 218
Местожителство: гр.Ботевград

Мнение Отговорете с цитат
Поздравления! Тошко, ти направо рисуваш с четката бе човек - С Руми сте страхотен тандем. Бъдете здрави!
Пон Яну 19, 2015 7:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
Който не е ходил на там да отиде!Страхотно преживяване!
Очаквах красоти, но това което видях надмина очакванията!

Средната кая е "черешката на тортата"!Алпийско в равнината!
Съперничи на Пирин,Рила,на Купена в Стара планина.
По думите на щерката съпоставимо с Родопското конче.

Всичката тази красота е била под носа ми и я откривам чак сега, но съм доволен че се насладих!

Района предлага и още красоти, ще се опитаме да ги видим!
Няма нищо случайно, че наблизо са и Чудните скали!
Пон Яну 19, 2015 1:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Относно маркировката Отговорете с цитат
От Дропла вървят, червена/почти не личаща/, зелена/която след селото изчезва/ и жълта.

По жълтата е вариант добре маркиран, както разбрах от Христо/стигнал до Топчийско/, който е по черни пътища и асфалт
за велосипедисти, ставащ и за пешеходци, но само виждаш Голямата кая/снимката на Димо/.На превала пред нея завиваш в дясно.


Объркващо е че тя продължава и до реката, но не я пресича а се качва по друг път към тази по-горе на дясно/по него не сме я
проследявали, не знам повече засега/.
Има вода, Чешма след като се пресече реката в дясно от юг на 100м. в първото деренце под Голямата кая и границата с гората.
За червената водеща вече се следи по добре, тя ще трябва да се опресни/не че и другите не са/до седлото между Голямата
и Средната нататък/по думите на Христо както разбрах/ е оскъдна, някъде липсва но проследима, с вързаните от него бяло
червени ленти.

От седлото между ГОЛЯМАТА И СЕДНАТА И ТОВА ПРЕД нея на запад по черни пътища може да се отиде,слезе в Билка, но не знам
има ли маркировка, по вероятно не.

Зелената, върви през Голямата заедно с червената/реално тя е за обхождане по Каите/, до седлото към Средната и продължава към
нея до подножието и проследима.Там я търсихме в доста посоки, но не открихме на къде продължава.Качихме се по кози пътечки.
На слизането ни към Малката пак излезе от североизток.Предполагам заобикаля Средната от юг, югоизток, изток и на север/което
ще трябва да се провери/, или ако някой знае да каже как е.

За зелената пак има нещо объркващо.ПРЕД Голямата, може да се продължи по нея и проследи до с.Билка.
Реално това е и друг начин да се качат Каите, като идваш от север Търнак и Билка, по този маршрут.

От Малката, както направихме ние се връщаш обратно на юг на седлото и на запад за Билка и Търнак.
По пътя вървящ на югозапад към селото, на две-три места видяхме едва личаща си жълта марка.
От това седло на изток пък заобикаляш Малката под скалите от изток и север, в нея посока към Струя и Добромир.
В началото има табела указваща за къде е пътя, вижда се и на снимките, но дали има марки не знам.
Вто Яну 20, 2015 3:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Тошко жълтата слиза до реката и в дясно има една жълта марка с табелка. И толкоз. Ние се качихме от там на връщане, а не по пътя. Като варианта е много по-добър.

Най-много се чудя на зелената дето свършва след селото на къде води. Нарочно влязох във всяко едно разклонение за да видя дали не продължава на нейде, но я нямаше никъде.

Продължавайки след селото се достига до разклон в дясно на който имаше вързана лентичка и ние поехме по него. Маркираната пътека минава малко по надолу успоредно на пътя. Затова на връщане я преместих след разклона на пътя. До реката маркировката е почти на всяко дърво сложена. След реката обаче има много какво да се прави

След пирамидките и няколкото марки сложени от Тошко и групата се навлиза в гора, след която се излиза на един камънак, по който на места личат стари маркировки. Изведнъж обаче те изчезват и нагоре явно се върви най-вдясно. До там стигнахме и се върнахме. За жалост. Следващия път без децата, или поне само с малкия който беше на гости при баба си във Варна. Той не мрънка.
Вто Яну 20, 2015 4:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
hsray2000



Регистриран на: 23 Окт 2012
Мнения: 65
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Супер ходене стана, отдавна не бях ходил с компания, доволен съм.
Това упражнение със "зелената" марка след Дропла и аз го правих, изчезва и това е... Нещо няма връзка с останалата част от маршрут "Трите Каи". Той тръгва от "кантона" отбелязан на асфалта между Билка и Добромир (BG Mountains), няма боя, само табелите от снимките(Флаг 018 от трака). Лошото е, че до табелите има стара лентова жълта(вероятно за Билка)+червена (за х. Луда Камчия)..., тази смяна на цвета върху стари маршрути и без да се маркира с боя оставям без коментар. То знам че приемствеността ни куца ама...Края на "Трите Каи" - гара Търнак(зелени ламаринки в с.Билка и на гарата), само не знам как точно се спуска тоя зелен маршрут от вр.Коджакая към с.Билка.

http://dox.bg/files/dw?a=7eae556d50

Трака от едно лутане в мъгла, като откатерването на Коджакая е актулно (по изтритите марки). Много е красива реката издълбала скалите и малкия водопад (ок.100м по долу от брода). Ще кача и точен "червен трак" по-късно. Снимки от въпросното ходене

https://plus.google.com/photos/103838655902721490469/albums/6106173193607026977?authkey=COO7wOb_9qSU_QE
Вто Яну 20, 2015 6:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:
Тошко жълтата слиза до реката и в дясно има една жълта марка с табелка. И толкоз. Ние се качихме от там на връщане, а не по пътя. Като варианта е много по-добър.

Най-много се чудя на зелената дето свършва след селото на къде води. Нарочно влязох във всяко едно разклонение за да видя дали не продължава на нейде, но я нямаше никъде.

Продължавайки след селото се достига до разклон в дясно на който имаше вързана лентичка и ние поехме по него. Маркираната пътека минава малко по надолу успоредно на пътя. Затова на връщане я преместих след разклона на пътя. До реката маркировката е почти на всяко дърво сложена. След реката обаче има много какво да се прави

След пирамидките и няколкото марки сложени от Тошко и групата се навлиза в гора, след която се излиза на един камънак, по който на места личат стари маркировки. Изведнъж обаче те изчезват и нагоре явно се върви най-вдясно. До там стигнахме и се върнахме. За жалост. Следващия път без децата, или поне само с малкия който беше на гости при баба си във Варна. Той не мрънка.


Ще се постарая да дам моето виждане.
относно жълтата марка преди реката, затова и казвам объркваща подвеждаща, но щом казваш, че сте минали на връщане и е добра
има смисъл.
След превала при слизането към реката би следвало да има зелена, а не жълта която е в дясно.

За зелената го казах от разклона към качването на Голямата на север е за влизане и излизане/от и за/ с.Билка, Югоизточен край
От Дропла при токова положение е логично да я има и към реката, ама я няма.
Това си е несвършена работа, незнание, нямам обяснение защо е. по табелите си има адресант"Р.П."/Разбирам- родни простори -
варна/

От разклона табелата за качването към Голямата се следват и зелена и червена вървят заедно + само голямото бяло, явно подготвено
за червена и зелена, но не сложени.Знаете че не боравя с ГРС и въпреки мъглата успях да ги следвам, може и да е късмет/съмнявам се/

Преди превала след с.Дропла марките са на север по пътя и почти веднага пак юг, държи се по газения южен път покрай язовира
после се събират, само се избягва обраслото и ненужно влизане в това дере под язовира, където те праща марката.

Не съм сигурен че успях да обясня, а че ще има още ходения нататък е ясно.
Само чудесии за гледане, но маркировката е по силите и не по тях, дори за Комеминеец или Мезеец.
Ще рисуваме, както казва Стария.
Вто Яну 20, 2015 9:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение отново някой се опитва да възстанови хижа Луда Камчия Отговорете с цитат
Миналата седмица когато бяхме в района се видяхме с пазача на въпросната опустяла и протекла сграда. Каза, че синът му и още един авер са купили и двете хижи и на пролет започва голям ремонт. Всичко ще се изтрамбушва и прави наново. Ще се зида голям външен басейн, ще се градят няколко барбекюта, тенис корт, футболно игрище, детска площадка. Намерението е голямо, дано стане. Хората са строители по курортите, имат фирми не са работници. Една скъпа за мен от детството хижа, която ще се радвам да посетя отново. Всяко лято сме прекарвали десетки дни там, ходихме за риба, на разходки и т.н. После като тинейджъри не са били малко безсънните опиянени нощи пак там. Спомени. Дано проработи.

И като стана дума за спомени да Ви разкажа следното: дядо ми бе голям приятел с тогавашния хижар, който работеше и в жп-то. Казваше се Ниязи от Дъскотна. Жена му за жалост така и не запомних как се казваше. Страхотни хора. Много ги харесвахме. Техните деца викаха на тази жена Анна. И ние щото не знаехме, че това е майко си мислехме така се казва. И винаги така и казвахме. Още слезли от колите се затичвахме към нея с думите Анна. Жената наистина много ни обичаше. Дали заради тази наша грешка или просто бе такъв човек. До преди няколко години се отбивахме в Дъскотна да им се обадим. Скоро не сме. Кой знае дали са на този свят още...
Сря Яну 21, 2015 9:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
hsray2000



Регистриран на: 23 Окт 2012
Мнения: 65
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Красиво място, дано успеят да съживят хижата. Малко снимки с цвят от есента:
Коджакая:

Ортакая:


Трите Каи от шосето към Каменяк.



Трака х.Луда Камчия - х.Топчийско (заедно с варианта през с.Ясеново по жълтата марка)
http://dox.bg/files/dw?a=6b5cfb85a6
Чет Яну 22, 2015 12:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Пчелата Жужа



Регистриран на: 29 Окт 2013
Мнения: 837

Мнение Отговорете с цитат
Боже, колко са хубави тия Каи! А аз и там не съм била...
Чет Яну 22, 2015 11:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rumi_xristova



Регистриран на: 12 Мар 2012
Мнения: 139

Мнение Отговорете с цитат
През изминалата седмица отново се разходихме между х. Луда Камчия и х. Топчийско.
На 18.03 сутринта слязохме от влака на гара Търнак и от там през с. Билка по черния път излязохме на пътеката между Голямата и Средната Кая. От там хванахме бяло-червената маркировка за Е3 към Топчийско. На места е добре маркирано, но на разклоните все липсва. Добре, че Христо е връзвал лентички на тях, че не се чудихме на къде е пътя. Скоро слязохме в с. Снежа. След селото асфалта води към с. Заимчево, а маркировката завива в дясно по "белия" /както го наричат в Снежа/ път - каменист път. Пътя е добре маркиран и само по него се стига до Каменяк /не се влиза в селото/. Тук след беседката с чешмата и преди фермата в ляво се отклонява черен път - с. Топчийско се вижда насреща. Тръгнахме по този път и стигнахме до второ пресичане на реката, където този път се събира с маркирания. Видяхме маркировка в дясно и продължихме по нея. Скоро разбрах, че не вървим към хижата, а се връщаме, а татко ме успокояваше, че сега щяла да се появи. Ама като му казвам, че се връщаме значи се връща ме - посоката ни не е вярна. И така и стана излязохме по маркировката на асфалта между Добра поляна и Каменяк. Маркировката е по асфалта към Каменяк, накъдето и отидохме. Слязохме към Снежа и от решихме да се върнем по жълтата маркировка през Ясеново към Дропла. Така и направихме.
Ето и линк за снимките от този ден:
https://plus.google.com/photos/106300290792232111697/albums/6129390610920271185?authkey=CLjKpdSyuurkiwE
Вто Мар 24, 2015 11:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rumi_xristova



Регистриран на: 12 Мар 2012
Мнения: 139

Мнение Отговорете с цитат
И продължението.
Не стигнах до Топчийско и не можах да се примиря с това - трябваше да разбера пътеката. И така в неделя на 22.03 отидохме с колата да разклона на пътеката на асфалта между Добра поляна и Каменяк. Извадихме бялата и червената боя и започнахме с маркиране първо на разклона, после и пътеката. Стигнахме и до мястото с минаването на реката от предния път. След поляната по левия път се появи и маркировката. Тръгнахме по нея, като същевременно маркирахме пътеката. Доста често пътеката пресича реката, докато накрая се стига и дървения мост над Балабандере. Следваше малко забавяне, че ме беше страх да мина по тоя мост, но се указа доста по-здрав от колкото си мислех. Следва изкачване, маркираме, излизаме по равното и хижата се показа. Спряхме за почивка. Татко направи надпис със стрелка към пътя за х. Луда Камчия и пребра за сега боите, докато аз се чистих от червената боя по ръцете и обиколих да снимам наоколо. Трънахме да се връщаме по пътя от където дойдохме - пак този дървен мост - поне и от другата страна да му бяха сложили парапет, че да не ме е страх толкова. До моста има и хубава чешма. Слязохме до мястото където се разделят маркирания път и прекия. До тук реката се пресича 6 пъти с моста /броих ги - че ми се сториха много/. Извадихме отново боите, за да маркираме и прекия път - с бял кръг и вътре червено кръгче. По този път още два пъти се минава реката и има 4 чешми. Излязохме до Каменяк и направо по пътя и по асфалта маркирахме от където минава и оригинала на пътеката до разклона на асфалта между Каменяк и Добра поляна, където отново влиза в гората по черния път.
Ето и линк за снимките:
https://plus.google.com/photos/106300290792232111697/albums/6129438305222137969?authkey=CIet-ayS4fyWeg
Вто Мар 24, 2015 11:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bugcho



Регистриран на: 06 Юли 2012
Мнения: 198

Мнение Отговорете с цитат
Пичове, дайте един гпс трак. От Варна съм и си търся къде да обикалям в близост.. Ще съм благодарен ако иамте и други тракове.
Вто Мар 24, 2015 8:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hsray2000



Регистриран на: 23 Окт 2012
Мнения: 65
Местожителство: Варна

Мнение Трак.... Отговорете с цитат
Трака х.Луда Камчия - х.Топчийско (заедно с варианта през с.Ясеново по жълтата марка)
http://dox.bg/files/dw?a=6b5cfb85a6[/quote]

Пряката пътека дето сте я маркирали е супер попадение, спестява доста обикаляне...Опит за онагледяване, излишното
маане отчасти по асфалт да се стигне до х.Топчийско е от точки 09 до 12. Сега по тея хубави червени точки ще е почти
директно към хижата. Хубаво ходене и още по-хубава работа сте свършили.




Вто Мар 24, 2015 9:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
Този който ти е отговорил е точно от там и познава района.
Можете да се уговорите, а вероятно през април ще се ходи отново по тези места.
Приемат се и други желаещи за там.
Сря Мар 25, 2015 10:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov