ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Пролетна форумна среща на х. Вежен - 28 и 29 март 2015 г.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 28, 29, 30  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Пролетна форумна среща на х. Вежен - 28 и 29 март 2015 г.
Автор Съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Аз около 8 ще съм в района на Рибарица, мога да се мотам до около 9 - 9,30. Мога да запера един човек по пътя.
Тишо ще идваш ли и да минавам ли през Троян?

Шогуне, кой Росен? Вълчо?

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Чет Мар 26, 2015 7:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
astika



Регистриран на: 04 Ное 2010
Мнения: 36
Местожителство: Хасково

Мнение До igurbev Отговорете с цитат
Надявам се въпреки претоварването да се довлачим някак до хижата и да се видим там Smile

_________________
Слънце, вятър и туризъм - здрав и бодър организъм!
Чет Мар 26, 2015 8:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Бе аз да си кажа, да няма изненади. Smile Спомням си преди няколко години едни момчета се бяха появили в групата за Пирин, как точно не беше съвсем ясно, този казал на онзи, пък онси незнам си какво и т.н. и те щяха да вървят с нас, което няма лошо, но пък на тях им стана лошо в един момент, защото (поради спецификата на маршрута така да се каже) се бяхме покатерили на едни камъни, след което трябваше да се прехвърли на други камъни и така още много пъти, а те изнемогваха и ги беше страх, и тогава с изкрено и безкрайно възмущение се изправиха срещу нас заявиха: "Ама как може такова нещо, вие не знаете ли, че ние по цял ден седим в офиса и не сме подготвени за такъв преход!?". И тогава ние доста стъписани седяхме насреща и не знаехме какво да кажем, освен може би истината (което обаче не би било възпитано), а именно, че идея си нямаме какво правят по цяла седмица и няма откъде да си имаме, защото за пръв път ги виждам (и за последен, сега като се замисля). На всичко отгоре изглеждаха здрави момчета, че и добре екипирани при това.
Та изводът е, че когато човек обсъжда преходи с непознати, тряба да подхожа предупредително, така да се каже.
Чет Мар 26, 2015 9:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
didogen написа:
Шогуне, кой Росен? Вълчо?

Незнам кой е Вълчо, но не е той Smile (Шогуна говори за един от най-верните си четници).
Чет Мар 26, 2015 9:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Имам предвид Северния Вълк.
Ако е той много ще се радвам да го видя.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.

Последната промяна е направена от didogen на Чет Мар 26, 2015 10:06 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Мар 26, 2015 10:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
чиляк трябва да подхожда винаги внимателно,
когато въобще обсъжда преходи с някой освен с жена си или брат/сестра/ си
или двама трима кръвни братя
иначе носи три раници освен собствената по въжето на зимната над плевен
по една под мишницити и една на.... така де
а, своята на гърба
и уста проклинат цяла вселена


Последната промяна е направена от Kent на Чет Мар 26, 2015 10:43 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Мар 26, 2015 10:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Irha



Регистриран на: 05 Окт 2013
Мнения: 243
Местожителство: БГ

Мнение Отговорете с цитат
Ванката Гърбев е много прав
Чет Мар 26, 2015 10:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Иван освен, че е прав и ходи много бързо. Добре, че са Валйо и Ели Smile
Чет Мар 26, 2015 11:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mirosllaw



Регистриран на: 21 Сеп 2011
Мнения: 81
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Има ли някой да тръгва от София с идея за качване от юг? Че май всички софиянци клонят повече към север.
Чет Мар 26, 2015 11:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
mirosllaw написа:
Има ли някой да тръгва от София с идея за качване от юг? Че май всички софиянци клонят повече към север.

Аз има голяма вероятност да съм от юг, след като днес "преговорите" със сестра ми за качване от север пропаднаха.
Особено ако си намеря място в нечия кола (че не ми се кара моята на технически преглед утре). Wink
Освен това с мене щяха да пътуват още 2-3 души... Smile
Но това са подробности... Smile

За групата от юг - бургазлии, сливналии, димитровградчани, хасковлии и други - по Козница искате да минете/минем за по-интересно ли или за по-кратко? Или е по-добре да се качим по синятя маркировка и стълбовете, а в неделя в хубавото време да слезем обратно по Козница? (Аз не съм минавал по нито една от двете, а по жълтата и Червената).
Пет Мар 27, 2015 12:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Pagane



Регистриран на: 15 Юни 2011
Мнения: 385
Местожителство: София

Мнение Стефане , Отговорете с цитат
Влака тръгва в 6.00 ч от София и е 8,43 на гара Клисура , аз ще съм с него Razz
Пет Мар 27, 2015 1:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
За групата от юг - бургазлии, сливналии, димитровградчани, хасковлии и други - по Козница искате да минете/минем за по-интересно ли или за по-кратко? Или е по-добре да се качим по синятя маркировка и стълбовете, а в неделя в хубавото време да слезем обратно по Козница? (Аз не съм минавал по нито една от двете, а по жълтата и Червената).


Стефко тръгнали сме да се лъзгаме на воля в хубавото време. Така, че варианта по най-голямата пързалка е за предпочитане. Миналата седмица са се качили от там и проблем не е имало. За тази не знам - като се знаем какви сме куцузи по някога (поне аз). Пък интересното слизане да го оставим за неделя - я през въртопа, я от нейде другаде. Ти ела до там нейде пък ще го мислим.
Пет Мар 27, 2015 1:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
SHOGO



Регистриран на: 10 Окт 2014
Мнения: 229
Местожителство: град София

Мнение Отговорете с цитат
Хора, незнам в какви сайтове гледате "хубавото време", но такова ще липсва като цяло този уикенд, поне от това което виждам до сега в 5-6 сайта за време. Даже ако времето е малко по-добро, то ще е събота предиобед, и то не е напълно сигурно.
Сняг ще вали над 1800m, надолу ще е дъжд. Така че грабвайте канутата и ще се видим на х.Вежен. На южняците успех и късмет, дано някой не стигнат чак привечер. Bad Mood
Пет Мар 27, 2015 2:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Не трябва аз да пиша това, което пиша, защото нямам достатъчно опит, но го пиша, защото мисля че някой трябва да го напише.

Южняци стягайте се. Предстои ни качване по не маркирана пътека в нестабилно време. Ще бъде мокро и студено, възможно е видимостта да бъде намалена, да има мъгла. След като качим Вежен ни предстои стръмно слизане. Това ще се случи във втората част на деня, може би надвечер, ще бъдем изморени. Възможно е склона или части от него да бъдат фирновани ( малко вечроятно, но все пак).
Ако видимостта е намалена ще трябва да се движим заедно без да се разпръскваме, а ще бъде мокро и студено, ако има вятър доста студено. Т.е. предстои ни интересен и труден преход.

За тези, които ходят бавно - "дупе да им е яко и Господ да им е на помощ". Амин.


Smile
Пет Мар 27, 2015 8:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ilko



Регистриран на: 16 Яну 2013
Мнения: 215
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
Имате ли идея колко струва нощувката, имам карта на БТС?
Пет Мар 27, 2015 9:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 28, 29, 30  Следваща
Страница 22 от 30

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov