ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на ниски обувки
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на ниски обувки
Автор Съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Като ги премериш и са ти удобни, действай.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пет Мар 27, 2015 10:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Само да ти кажа, че не ти е вярна справката и спирам да споря за глупости. Даже съжалявам, че не се пуснах на Е-3 с тях. Ами залитнах по пет.десет
Заставам зад всяка една моя дума.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пет Мар 27, 2015 10:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Това е модел 3, моят беше модел 2 и беше на намаление.
Е не е булнес, ама толкова мога.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пет Мар 27, 2015 10:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Добре, бъркам моделите, моят беше този червения със силиконовите ленти на третата снимка. Демек предния модел. Взех го на намаление, наречи го ситуация.
И стига с тези спорове, това са просто обувки, не е руски ядрен реактор.
Де-ба и глупостите.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пет Мар 27, 2015 11:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Че показаните тук не са ли намалени?
Айде стига за днес. Няма да строим Енергия.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пет Мар 27, 2015 11:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hitch-hiker



Регистриран на: 03 Авг 2013
Мнения: 71
Местожителство: Шумен

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
dr.nora написа:
Момчета, да разсея малко спора Very Happy Да кажете две приказки и за тези

http://eshop-gorgona.com/bg/turizym/turisticheski-obuvki/visoki/turisticheski-obuvki-trezeta-idaho-jr.html


Един колега тук ми беше казал че най-удобните обувки за тези пари, които е носил са на Net-Walk. Правят ги в Русе.
Като недостатък се посочва че мембраната им не диша добре, но то обувка без недостатъци няма.

http://www.redrockbg.com/product.php?id=1102
http://www.safari.bg/product/b/bg/1352
Удобни и леки обувки са! Спарват краката.Износих два чифта,за две три години.Странното беше че по старите ми бяха влагоусточиви,и почти не пропускаха вода.По новите ми доста лесно подгизваха Sad Smile
Вто Мар 31, 2015 10:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nicktodorov



Регистриран на: 27 Сеп 2013
Мнения: 24
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ако щете вярвайте, но точно такива - http://www.redrockbg.com/product.php?id=1102 имам от 2006 година! и все още държат. Е, грайфер на подметката вече не остана много, но иначе няма скъсано, няма протрито и отвън и отвътре. Носил съм ги по планините, зимата из града като има сняг и киша, както и 3 сезона ми бяха за мотора основни. От лоста за скоростите имам излъскан участък по кожата, но пак без нищо скъсано и т.н.
Напоследък при много газене в киша започнаха да пускат леко, но със спрей за импрегниране като че ли е в приемливи граници. Ако изобщо са правени за такава употреба Smile
Не знам дали тогава са били по-качествени от сега, дали аз съм някак прекалено пазещ, но е странно толкова време да изкарат.
И да, наистина са много удобни.
Вто Мар 31, 2015 11:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hitch-hiker



Регистриран на: 03 Авг 2013
Мнения: 71
Местожителство: Шумен

Мнение Отговорете с цитат
Моите са Аржентина,не че има някакво значение модела.Слабото място им е че и двата мои чифта и на приятеля ми които са съ–
щият модел, се скъсаха на едно и също място.Мястото където свършва набука,и където започва посмедката от дясно.Там кракът се трие може би най често по скали и камънаци .Дотук бях с българските обувки,време ми е да пробвам нещо по качественно и съответно на по висока цена.
Сря Апр 01, 2015 1:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Две зими изкарах аз с Netwalk, за планина не ставаха (мека подметка, но пък бяха топли), но за града бяха ОК. Започнаха да пускат в края на втората зима брутално вече, спарваха от ден първи, така наречената лята подметка ми беше неудобна и нямаше никакво сцепление при влага. Ето такива: http://deno.bg/product/454/netwalk-nordic.html
По мое мнение са подходящи за непретенциозни хора, които трябва да се вместят във възможно най-малък бюджет. Не мисля, че са по-лоши от Gri Sport или Quechua, само дето не са толкова лъскави като тях.

_________________
www.summitsweb.com
Сря Апр 01, 2015 1:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
wanderer142



Регистриран на: 10 Май 2014
Мнения: 539

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте уважаеми планинари! Имам планове да се обзаведа с ниски, туристически обувки, та ще се радвам ако помогнете в избора със съвет или каквото намерите за добре.
Та бюджета е до 150 BGN, терена е от града до към 2000 м., предимно леки преходи. Държа на водоустойчивост, "дишането" не е от значение, защото нямам изпотяване на краката, теглото също не е толкова важно.
Интересува ме и дали трябва да взема един номер отгоре, както при високите или точният като при маратонки?
За сега съм се спрял на два модела, като при вторият, моя номер липсва във всички БГ оферти. Само ще допълня, че това е желаната визия, която търся. Като резерва остават едни Salomon Vandon Lo GTX, но са ми над бюджета.

http://sports.mymall.bg/products/Karrimor-Aspen-Low-Mens-Walking-Shoes-%28183128%252d18312803%29.html

http://yakobg.com/turisticheski-obuvki-hi-tec-v-lite-buxton-low-wp.html#.VdtWY5fLJ-k

http://sports.mymall.bg/products/Salomon-Vandon-Lo-GTX-Mens-Walking-Shoes-%28183890%252d18389003%29.html
Пон Авг 24, 2015 9:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobsixkiller



Регистриран на: 09 Май 2011
Мнения: 62
Местожителство: Търговище

Мнение Избор на ниски обувки Отговорете с цитат
Привет.
Добре е да укажете колко сезонни обувки търсите - предимно летни или "всесезонни". О това за какви преходи ще ги ползвате, може да се направят някой изводи, но непълни. Според мен на една височина, дори и в една и съща планина, има различен терени-песъчливи пътеки, каменни сипеи, груби и остри скали и камъни и т.н.

Не знам защо
wanderer142 написа:
Държа на водоустойчивост, "дишането" не е от значение....
Предполагам имате основателна причина. От скромния ми опит в планината знам, че пълна водоустойчивост на ниски обувки едва ли има. Или поне не в ценовия клас който търсите.

Въпреки, че предложението, което ще Ви отправя не отговаря много ( особено за водоустойчивостта! ) на Вашите изисквания, все пак ще препоръчам марка: KEEN и конкретен модел сандали: KEEN Mckenzie
http://www.keenfootwear.com/product/shoes/men/mckenzie

През 2014г. си купих тези сандали ( от България ) за ~120лв. Направих два, мога да ги нарека прилични прехода в Ст. Планина, като през 2014 от връх Ком до х. Кашана изминах с тях около 110км, тази година от с. Антон по билото до връх Ботев и към Априлци още около 105. Възхищението ми от обувките е безкрайно: никакви пришки и травми по краката. Ако мога – ще си купя още два чифта, но нещо не ги намирам в българските магазини. Не знам дали е възможно човек да си ги купи от чужбина на прилична цена.

Като недостатъци мога да изтъкна малко по-тънката подметка, което пък се компенсира с още един чифт стелки, както и лекото протриване на лентовите връзки от постоянно стягане.

Не знам как биха се държали обувките в терените на Пирин и Рила, но за Ст. Планина са отлично попадение.

Аз лично, ако не успея да намеря този модел, ше си купя от същата марка, но маратонки. Тях поне ( за сега ) ги има в България.

На края ще споделя моя опит с HI-TECH. Имам модел високи обувки HI-TEC Mokala Mid WP, купени преди 4-5год. за около 125лв. Уж са Waterproof, уж това, уж онова. НО! Никога няма да си взема от тази марка, или поне не от ниския ценови клас. Защо ли? Ами веднъж намокрени, без подходяща топла среда за сушене, си седят мокри 2-3дни ! А иначе с тях навъртях над 200км из планините, но се поразлепиха тук-там, смачкаха, и не на последно място – винаги ми правеха пришки – по няколко.

Успех

_________________
Приключения опасни за читатели прекрасни
Вто Авг 25, 2015 11:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Добре ще е , ако някой знае Дизела какво ползува и кой модел в момента на Стара планина. Мисля че е Саломон, но не съм сигурен.
Вто Авг 25, 2015 5:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
wanderer142



Регистриран на: 10 Май 2014
Мнения: 539

Мнение Отговорете с цитат
@ bobsixkiller благодаря за отделеното време! За леки преходи през трите топли сезона, в горската зона, предимно пътеки, включително и кози такива. Това което са кръстили "hiking", доколкото 20-25 км може да се нарече разходка. Ясно че "водоустойчивост" е относително понятие, но бих искал един кратък дъжд или лека роса да могат да понесат. За това съм склонен да се откажа от "дишащите", за сметка на водоус... материали. Но забелязвам, че има и някакви разминавания в номерациите, та една онлайн покупка взе да ми се привижда малко рискована.

А някой да знае Дизела къде е роден, че като посочи родният ми край за любимо място, ми стана доста симпатичен?
Вто Авг 25, 2015 6:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
Добре ще е , ако някой знае Дизела какво ползува и кой модел в момента на Стара планина. Мисля че е Саломон, но не съм сигурен.
Снощи е тръгнал с едни, днес от Витиня го гледам с други. Та - с поне 3 чифта в раницата Laughing

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Авг 25, 2015 8:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
Снощи е тръгнал с едни, днес от Витиня го гледам с други. Та - с поне 3 чифта в раницата Laughing

Благодаря , Ристо , сигурно му ги носят придружаващи!?
Вто Авг 25, 2015 11:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 6 от 8

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov