ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Намерен телефон по пътеката от Буново - хижа Чавдар.

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Намерен телефон по пътеката от Буново - хижа Чавдар.
Автор Съобщение
Алекс.Йо



Регистриран на: 24 Мар 2013
Мнения: 303
Местожителство: София

Мнение Намерен телефон по пътеката от Буново - хижа Чавдар. Отговорете с цитат
Здравейте съфорумци,

Днес 29.03.2015 год. по пътеката между с. Буново и хижа Чавдар намерихме телефон. Умишлено не споменавам какъв. Ако някой знае нещо по въпроса, да пише.
Нед Мар 29, 2015 10:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Аналогичен случай Отговорете с цитат
Телефонът най-вероятно е мобилен, иначе не си го представям Very Happy Защо не опитате да наберете някой от последните набрани номера и да питате чий е? Малко майтап с подобен случай. Сядам в автобуса за Кокаляне, а той след "Окръжната" почти празен. Най-предната седалка, единичната, празна. До нея има нещо като полица за багаж и върху нея дамска чанта. Огледах се - никой не си я взима. Взех я аз и реших да проверя за документи, та да я връщам. Първо напипвам телефон и звънвам на последния номер. Извинявайте, казвам, но намерих чанта с този телефон и ако можете да ми кажете, на кого да я върна... Човекът започна да ми обяснява и в този момент ми връхлетя възмутена контрольорка: "Защо ми ровите в чантата?!" Ами, сестро, казвам, как можете да си оставяте чантата точно до изходната врата - десет души слязоха и всеки от тях можеше да я грабне. Не можете ли да я оставите при шофьора? Еле, омекна и му я занесе. Та такива смешки се случват понякога, като реши човек да е честен. Very Happy
Пон Мар 30, 2015 12:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Алекс.Йо



Регистриран на: 24 Мар 2013
Мнения: 303
Местожителство: София

Мнение Re: Аналогичен случай Отговорете с цитат
Цитат:
Защо не опитате да наберете някой от последните набрани номера и да питате чий е?


Това беше първото нещо, което направих. Сим картата е спряна.
Пон Мар 30, 2015 7:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Ценното не е телефонът... Отговорете с цитат
... а паметта му. Записаните номера. Не си ли ги запише човек на листче, рискува да остане без "връзки". Дано не се е натопил притежателят му с някакви неизпълнени ангажименти, за които мълчи по принуда.
Пон Мар 30, 2015 8:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ieronimus



Регистриран на: 30 Окт 2011
Мнения: 185

Мнение Re: Намерен телефон по пътеката от Буново - хижа Чавдар. Отговорете с цитат
Алексйо написа:
Здравейте съфорумци,

Днес 29.03.2015 год. по пътеката между с. Буново и хижа Чавдар намерихме телефон. Умишлено не споменавам какъв. Ако някой знае нещо по въпроса, да пише.


Ще си позволя да Ви дам съвет. Отидете и предайте телефона в най-близкото РУП, защото - който намери чужда движима вещ и в продължение на една седмица не съобщи за нея на собственика, на властта или на този, който я е загубил, се наказва с глоба от сто до триста лева и това представлява престъпление по чл.207,ал.1 от НК. Уверявам Ви, че полицаите ще намерят собственика. Естествено, служителите на МВР трябва да съставят протокол за доброволно предаване с копие за Вас. Имате време, но знайте, че срока в посочената разпоредба е краен, освен ако нямате уважителни причини.
Пон Мар 30, 2015 9:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Re: Намерен телефон по пътеката от Буново - хижа Чавдар. Отговорете с цитат
ieronimus написа:
Алексйо написа:
Здравейте съфорумци,

Днес 29.03.2015 год. по пътеката между с. Буново и хижа Чавдар намерихме телефон. Умишлено не споменавам какъв. Ако някой знае нещо по въпроса, да пише.


Ще си позволя да Ви дам съвет. Отидете и предайте телефона в най-близкото РУП, защото - който намери чужда движима вещ и в продължение на една седмица не съобщи за нея на собственика, на властта или на този, който я е загубил, се наказва с глоба от сто до триста лева и това представлява престъпление по чл.207,ал.1 от НК. Уверявам Ви, че полицаите ще намерят собственика. Естествено, служителите на МВР трябва да съставят протокол за доброволно предаване с копие за Вас. Имате време, но знайте, че срока в посочената разпоредба е краен, освен ако нямате уважителни причини.


Абсолютно е прав колегата! И докато тече дознанието ще ви наложат мярка за неотклонение "подписка", ще искат характеристика от работодателя, а ако е загубен на територията на друго РПУ дознателят ще ви призове на разпит, като обвиняем и ще ви заплаши с принудително довеждане, ако откажете да си вземете неплатен заради малоумието му.....
И понеже много ме е яд на това малоумие, ще ви кажа един трик - от момента, в който ви повдигнат обвинение не сте длъжни да казвате истината, т.е. няма наказание дори да ви уличат в лъжесведетелстване. Ако просто сте го купили от лице от мъжки пол, на възраст около 25 години, около 160 см., 45 кг с мургаво лице, накуцва с левия крак и при разговор бърка окончанията..... това деяние не се преследва от закона Wink
Вто Мар 31, 2015 1:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Алекс.Йо



Регистриран на: 24 Мар 2013
Мнения: 303
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
За да заключим темата: Свързах се с хората, които са загубили телефона. Оказа се, че е бил на дете. Картата е спряна, купен е нов апарат. Не им трябва вече. Smile
Пет Апр 03, 2015 8:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Има ли желание - има и начин... Отговорете с цитат
2013та - по Коледа бяхме с апапи на един РД на хижа Венетица. Всичко точно. На връщане от Долня Баня един авер ме закара до Костенец, за даси хвана влака за София. Качвам се кефлия на влака и сядам, надигам си току що купената бира за изпът. Усещам как влакчето потегля и на рамото ми... го няма фотоапарата. Веднага телефони - на момчето с колата, на рожденика, на хижата... К*р! Фотоапарат - йок! Тотален сдух, след два дена отивам на хижа Козята стена да срещам Нова година и няма да има снимки. Най- лошото - не бях свалил важн снимки от картата - от мързел веднъж на няколко месеца я точа чак. Фотото струваше не малко пари, ама преди 5-6 години - избил си ги е. И точно когато бях най-отчаян... звъни непознат номер на телефона ми... викам си пак от някоя банка ми прдлагат кредит... ама вдигнах, противно на навиците ми.
"Добър ден, Пламен Петров търсим"
"Аз съм"
Накратко, от Виваком момичетата пили кафе пред магазина си (до него е магазина за алкохол и цигари) и видели на тезгяха външния зарязан (скъп на пръв поглед голям) фотоапарат. Отворили - при бележките и визитките случайно ми била личната студентска карта и в нея ЕГН. По него проверка в системата им - нямам карта на Виваком. От там - при колегите в Мтел, там имам карта, ама не е на мое име, а на фирма, и там греда. От там в Глобул. Оп там ми е личния номер... Казаха ми, че няма как да ми кажат откъде са ми намерили номера, аз се сетих де... Беше денят преди да замина за Козя стена. Разбрахме се догодина да мина. Изпразнувах без снимки и на втори гааааз на стоп до Костенец, магазина, бонбони, уиски... Тъпак! Smile Да си знам за другия път. Поччерпих момичетата и всички доволни.
Малко се разприказвах, но идеята ми е, че като намеришш нещо... има как да се намери собственика - телефон, портфейл така съм намирал и предавал, портфейлът нямаше документи, а бележка от Еконт... там телефони, звънене по оператори и т.н. пак стана. Проблем е да звъните в полицията, почват се едни обяснения, ама кога, ама как, ама къде... По- добре в свои ръце! Smile
Нека вярваме в доброто и да го търсим и да го правим!

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Пет Апр 03, 2015 11:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Доброто, колкото и да е малко,... Отговорете с цитат
... говори за този, който го върши. В случая, Алексйо, не е важно, че апаратът се е оказал ненужен. Ами ако беше с важни телефони? Не можем да знаем предварително, затова нека направим, каквото можем. Very Happy
Съб Апр 04, 2015 12:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Re: Има ли желание - има и начин... Отговорете с цитат
packo packov написа:
Отворили - при бележките и визитките случайно ми била личната студентска карта и в нея ЕГН. По него проверка в системата им - нямам карта на Виваком. От там - при колегите в Мтел, там имам карта, ама не е на мое име, а на фирма, и там греда. От там в Глобул. Оп там ми е личния номер... Казаха ми, че няма как да ми кажат откъде са ми намерили номера, аз се сетих де...

Всичкото това цитираното не е повод за радост и не се налага да се допитват до никого.Има си единна база данни в която си пише всичко,кой какво...Преди време жената при една промоция и бяха дали допълнително към промоцията и карта от МТел.Понеже беше излишна я сложила на един телефон,който го не ползвам за нищо,щото му е скапан микрофона и се чува лошо като говориш по него.Но пък е нокия и има прекрасно фенерче.Та зарад пустото фенерче телефона се сдоби с карта за да не мечи постоянно че няма сим.
До един слънчев ден в който почна по него неистово да се звъни.Има малък проблем че въпросния номер не е даван на АБСОЛЮТНО никой,даже и ние го не знаехме номера.Вдигам аз и ха познай-търсят жената и цитират точно имената и.Обаждат се при това от конкурентна фирма-от Виваком.На жената майка и на времето имала стационарен телефон и имала неплатени сметки за него-та оттам понеже тъщата спряла да вдига като и звънят и те рекли на мойта жена да позвънят да досаждат.
Оттогава нокийката се ползва без картата,а въпросната карта отиде в печката.А дядо Ореул и ЩАЗИ пасти да ядът пред грозната българска действителност.
Имам и още такива случки,ама не ми се разправя....Там нейде пише всичко-адреси,телефони,кво работиш,къде какво си казал,кви убеждения имаш,колко пъти си препсувал под мустак властта кат пиеш две ракии,къде ходиш често,какво купуваш често,какво имаш да вземаш и какво да даваш и на кой,цвета на гащите на любовницата.И т.н. и т.н. и т.н...Пък на някой нека му звучат параноично тези неща...1984та е сега!

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Съб Апр 04, 2015 1:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Insight



Регистриран на: 25 Сеп 2014
Мнения: 122

Мнение Re: Намерен телефон по пътеката от Буново - хижа Чавдар. Отговорете с цитат
Todor написа:
ieronimus написа:
Алексйо написа:
Здравейте съфорумци,

Днес 29.03.2015 год. по пътеката между с. Буново и хижа Чавдар намерихме телефон. Умишлено не споменавам какъв. Ако някой знае нещо по въпроса, да пише.


Ще си позволя да Ви дам съвет. Отидете и предайте телефона в най-близкото РУП, защото - който намери чужда движима вещ и в продължение на една седмица не съобщи за нея на собственика, на властта или на този, който я е загубил, се наказва с глоба от сто до триста лева и това представлява престъпление по чл.207,ал.1 от НК. Уверявам Ви, че полицаите ще намерят собственика. Естествено, служителите на МВР трябва да съставят протокол за доброволно предаване с копие за Вас. Имате време, но знайте, че срока в посочената разпоредба е краен, освен ако нямате уважителни причини.


Абсолютно е прав колегата! И докато тече дознанието ще ви наложат мярка за неотклонение "подписка", ще искат характеристика от работодателя, а ако е загубен на територията на друго РПУ дознателят ще ви призове на разпит, като обвиняем и ще ви заплаши с принудително довеждане, ако откажете да си вземете неплатен заради малоумието му.....
И понеже много ме е яд на това малоумие, ще ви кажа един трик - от момента, в който ви повдигнат обвинение не сте длъжни да казвате истината, т.е. няма наказание дори да ви уличат в лъжесведетелстване. Ако просто сте го купили от лице от мъжки пол, на възраст около 25 години, около 160 см., 45 кг с мургаво лице, накуцва с левия крак и при разговор бърка окончанията..... това деяние не се преследва от закона Wink



Последните 2-3 години 2 пъти попадам на загубени документи, единия случай намерих адреса и пуснах документите в пощенската кутия. Другия път намерих адреса, обаче никой не отвори входната врата. Оставих бележка на таблото (имаше такова), но 2 дни не ми се обади никой.... занесох нещата в 1-во РПУ, написах при какви обстоятелства съм ги намерил и от тогава нито съм ги чувал, нито виждал... освен дето майката на титулярката ми се обади да ми благодари, щото СЛЕД като ги издирили от 1-во РПУ, забелязала бележката на таблото пред входа. ... така че според мене съвсем излишно драматизирате нещата със следствени истории и прочие глупости.
Сря Апр 22, 2015 10:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение За намереното и изгубеното Отговорете с цитат
Пресен случай.

В събота купуваме на малкото дете костюмче за абитуриентски бал. Двамцата- той и аз. Прибираме се в къщи и вечерта Майката- кралица пожела да види дали панталонът ще се скъсява и т. н. Та облече се отново младежът и си бръкна в джобовете, от където извади 100-тина английски лири, 100- тина лева, английска дебитна карта и българска лична такава. В неделния следобед позвънихме на овчакупелския адрес на докторанта по финансова математика в Англия и бъдещ професорант по същата дисциплина в Америка, който се оказа съименник на детето, качихме се до площадката пред жилището му, където той ни очакваше и го запитахме дали е генерирал негативни емоции напоследък. Човекът видимо се зарадва на пълния комплект намерено, който му връчи малкото дете и обеща да почерпи.......ама друг път. Та има хора, които няма и да намерят това, което им липсва.
Сря Апр 22, 2015 11:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov