ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Относно ГРАМОТНОСТТА в постовете.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Относно ГРАМОТНОСТТА в постовете.
Автор Съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Re: ТЕСТ НЯМА ДА ИМА! Отговорете с цитат
tortomanin написа:
Предлагам ви обаче кратка лекцийка, четенето не е задължително.....

Respect Clap надявам се да сме повече от (примерно)6% тия, дето ще го прочетем!
п.п.Моля,не ме поправяйте-"дето" си е "дето" и няма нищо общо с"които"!!! Very Happy
Пет Апр 24, 2015 10:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Правописът не е самоцел Отговорете с цитат
fena73 написа:
нищо лично-от доспиванещо ше да е... Very Happy

От него ше да е - от какво друго... Very Happy

Глей сега, щом ти разбирам текста, без да се мъча, значи всичко с правописа е наред. Не казвам, че няма грешки, но не съм ги и търсил, защото не ми е това работата. Когато по-горе написах, че правописанието е и уважение, имах пред вид, че небрежно написаният текст често пъти измъчва читателя и в това точно се състои неуважението. Не става дума за изрядно спазване на всички правила (макар че би било добре). Става дума за изчукани по клавиатурата думи без интервалите между тях, с безкрайни изречения без главни букви, които преливат едно в друго и в крайна сметка са без ясно сказуемо... Извинявай, но не приемам текстове, които трябва да чета по три пъти (включително отзад напред), за да схвана структурата на изказа. А е било достатъчно авторът сам да си прочете написаното и сигурно е щял да види слетите думи, изреченията с неясен логически акцент и прочие подобни. Ето това наричам аз неуважение.
Пет Апр 24, 2015 10:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:

Преди броени минути се замислих защо аджеба все се мъчим да казваме на хората колко са по-глупави от нас като им посочваме правописните грешки и всичко това придружено с назидателен тон. Зададох си въпроса, но не успях да си отговоря, защото наличието на черна дупка в празната ми кратуна не позволява на нито една мисъл да отлети оттам в търсене на поле за изява посредством ръка, химикалка и празен бял лист.
Единственото, което успях да направя беше да разгранича отделните типове емоционална интелигентност на хората правещи се на ментори.


Дълго и сложно за обяснение е но ще ти нахвърлям 2-3неща...Приеми че основните водещи качествени характеристики на човешкото мислене са страха от смъртта и производния от нея стремеж към величие.Всичко останало в човешкото мислене може да се изведе като производно на тия две мисли.
Човек е захвърлян някъде,незнайно къде,незнайно защо,във връждебна среда и след недълго време ще умре.Всичките тези неща са в основата на напрактика всичко от човешкото битие.
На човек му се налага да жонглира между абсолютния възторг от това че е жив и неописуемия ужас от това че е жив.
Един от начините да жонглира е чрез самозалъгване.Считайки се за по-велик от останалите,човек в собствените си очи вижда мултиплициран собствения си Аз в останали индивиди.Сиреч-той вече не е толкоз смъртен,не е толкоз подвластен на смъртта,живота му може и да не бъде заличен толкоз лесно от забравата след смъртта му,защото той е проектирал Аз-а си,своята свободна воля и власт върху останали индивиди,които ще са живи и след неговата смърт.Поне така изглежда в неговите очи.Освен това-щом е по-велик от останалите,значи е по-различен от тях,нещо повече от тях,а защо не тогава и да е неуязвим за Смъртта!?
Разбира се-човек не ги вярва тия неща на 100%,но му вършат работа.
Стремежа към величие се счита за отделна компонента в мисленето,защото има известна доза автохтонност в него,за разлика от всичко останало в мисленето,което е само следствие на тия две компоненти.Стремейки си към налагане на свободната си воля и властвайки над останалите-човек се идентифицира с Демиурга.Сиреч-той е този който е захвърлил на незнайното място,а не този който е бил захвърлен...Това разбира се пак е самозалъгване.
Всичко това е разбира се съм го нахвърлял малко грубовато и схематично.Ако те интересува въпроса по-надълбоко-то има бая материал за четене.Най-вече покрай екзистенциалистката школа във философията-на първо място-Карл Ясперс и по-назад-Киркегор и недолюбвания от тебе бай Ницше...

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Пет Апр 24, 2015 11:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Знам, драги... Отговорете с цитат
Цитат:
Господин Сотиров, нямах предвид Вас...

Знам, че не се имаме предвид един друг Very Happy
Пет Апр 24, 2015 11:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:

Мерси за резюмето!
Почувствах се длъжен да ти отговоря, но баш сега не знам какво да кажа . Smile


Иво,не знам закво го не харесваш Ницше,но има доста неща въпросния които си заслужават да се прочетат...Меко казано.Ницше ще ти даде "инструменти" да разбереш доста за психологията на човека и най-вече защо човек в дадена ситуация реагира по даден начин.
Човешкото мислене всъщност е далеч по-просто функциониращо,отколкото изглежда на пръв поглед.Или както го е казал по начина по който само той може да се изрази:"Търсих велики хора,а винаги намирах само маймуните на техния идеал."

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Съб Апр 25, 2015 12:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Иво, ти и Балканджията сте за модератори. Не мога да ви разбера - да си модератор е най - прецаканата работа на света: не се плаща, постоянно те критикуват, рядко някой забелязва работата, която вършиш.
Лично за мен вие двамата, Иво и Балканджиту, сте критикарите на този форум и тази работа е по - блага от другата.

п.с. щях да пиша направо в кошчето за да не спамя тук, но темата е заключена за съжаление.

Иначе как съм с правописа, имам ли много грешки?
Съб Апр 25, 2015 9:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Rish Horror delenda est! Отговорете с цитат
Йосарян написа:
... Иначе как съм с правописа, имам ли много грешки?

Добре си с правописа (10-тина грешчици, при степенуване не се слагат интервали преди и след свързващото тиренце).
По-важното е, че изреченията ти са правилно структурирани и на важните места не липсват запетаи, поради което се разбират идеално.

П. П. Нещо за левурдата и сланинката да кажеш? Този път никакво измъкване от чевермето! Smile

Сотиров написа:
... не съм буквоед и не настоявам текстовете да са изпипани по всички канони на правописа. Това не е възможно, не е и необходимо. Съществува обаче минимална правописна хигиена, която трябва да се спазва. Липсата ѝ възприемам като обида за читателите. Не е задължително човек да проверява текстовете си с речник, но би могъл поне да ги изчете, преди да ги пусне. Тогава неминуемо ще отстрани повечето грешки, допуснати от бързане. А те са досадни и затрудняват четенето. В края на краищата нали пишем, за да ни разбират?

Ето това е изкуството да се изказваш точно, ясно и пълно - с малко думи, но на място!
Подкрепям мнението на Сотиров! С допълнението, че от нас зависи да спрем ширещата се потресаваща неграмотност във форумите.
Защото колкото и да си затваряме очите, истината е налице - превръщаме се в неграмотна нация (а може би вече сме се и превърнали).

Ружа 62г. написа:
... В едно от писмата си до Филип Тотю Васил Левски пише: "На драго сърце трябва да обичаме онзи, който ни покаже грешката, инак той не е наш приятел".
... След "Васил Левски пише" задължително трябва да има двоеточие, защото следва цитат.

При цитиране възможна ли е замяната на двуеточието с тире, както такава замяна е допустима при други случаи?



Освен това мисля, че Ужасът на Риш трябва да бъде унищожен!

(От Уикипедия: „Картаген трябва да се разруши“ (или Картаген трябва да се унищожи) (на латински: Carthago delenda est) е ораторска фраза на римския политик Марк Порций Катон Стари, консул през 195 и цензор през 184 година пр.н.е. В последните години на Пуническите войни, Катон винаги завършвал речите си в Римския сенат с тези думи „Освен това мисля, че Картаген трябва да се разруши.“ (на латински: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam), дори когато в речите му не става дума за Картаген. През 146 пр.н.е. Картаген е разрушен от римляните след края на Третата пуническа война.)
Съб Апр 25, 2015 11:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Rish Horror delenda est! Отговорете с цитат
Off Topic
Shocked Просто останах изумен от прочетеното! Shocked
Понеже виждам, че се редактира многократно, реших да го цитирам, за да не се изгуби.
Пет Апр 24, 2015 8:52 pm написа:
Освен грамотността, мисля е добре да обсъдим и в кои случаи е удачно да се правим на даскали и в кои да не се обаждаме, защото би било неуместно и грубо.
Да направим разлика и да вземем правилно решение не е трудно при положение, че притежаваме минимума емоционална интелигентност (цъкни на синьото) необходим за решаването на подобен вид задачи.

Ако размислите ми Ви се сторят изсмукани от пръстите, вероятно причината за това ще е, че трудно обличам в думи *емоционалните си мисли*, а и не съм специалист по *бурите* в главите на хората и вероятно бъркам причините за техните постъпки.

Преди броени минути се замислих защо аджеба все се мъчим да казваме на хората колко са по-глупави от нас като им посочваме правописните грешки и всичко това придружено с назидателен тон. Зададох си въпроса, но не успях да си отговоря, защото наличието на черна дупка в празната ми кратуна не позволява на нито една мисъл да отлети оттам в търсене на поле за изява посредством ръка, химикалка и празен бял лист.
Единственото, което успях да направя беше да разгранича отделните типове емоционална интелигентност на хората правещи се на ментори.
Едно разграничение получено в резултат на десет минути интимност с интернет търсачката и още толкова чудене какво по-полезно нещо бих могъл да свърша докато се занимавам да пиша глупости, които по някое време ще ми се прииска да изтрия, но няма да мога, защото някой ще ги е копирал.

Всъщност докато се канех да опиша всичко това от радиоточката зазвуча един от хитовете на АББА, настроението ми се смени, лошото настроение се изпари и ...не се сетих за друга дума, която да се римува със *смени* и *изпари*.
Притесних се и че някои съфорумци ще се припознаят и вероятно ще се намусят, че ги слагам в графа *лишени от емоционална интелигентност инвалиди* затова няма да им описвам странностите.
По традиция ще опиша кога аз се правя на даскал.

Пример 1: Някой нискочел индивид гневно поправя правописни грешки на друг коментиращ, но в същото време неграмотността струи от собствения му коментар. Обикновено освен посочване на грешките му добавям и едно *присмял се щърбел на хърбел*. Разбира се важно условие е тапирът да е по-прост и от мен, за да мога да открия неговите грешки, което е рядко срещано явление.

Пример 2: Ентелегенти като Жимито които освен с навирен нос който се пълни с вода като вали дъжд, се хвалят че са видни професори, които пишат двойки на глупавите студенти и това ни го съобщава с неграмотно написан коментар. Как да не го поставиш там където му е мястото, а именно в кучи гъз.

Пример 3: Доспа ми се да ви кажа честно и не ми се мисли повече, така че ще ме извините.Smile

Последната промяна е направена на Пет Апр 24, 2015 9:36 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти


Пет Апр 24, 2015 9:25 pm написа:
Разсъни ме. Smile


Пет Апр 24, 2015 10:08 pm написа:
Господин Сотиров, нямах предвид Вас, а хората, които не могат да преценят кога един неграмотно написан коментар наистина заслужава порицание и кога посочването на грешките си е просто дребно заяждане.


Пет Апр 24, 2015 10:55 pm написа:
Balkandjiq написа:

Цитат:
Преди броени минути се замислих защо аджеба все се мъчим да казваме на хората колко са по-глупави от нас като им посочваме правописните грешки и всичко това придружено с назидателен тон. Зададох си въпроса, но не успях да си отговоря, защото наличието на черна дупка в празната ми кратуна не позволява на нито една мисъл да отлети оттам в търсене на поле за изява посредством ръка, химикалка и празен бял лист.
Единственото, което успях да направя беше да разгранича отделните типове емоционална интелигентност на хората правещи се на ментори.



Дълго и сложно за обяснение е...


Мерси за резюмето!
Почувствах се длъжен да ти отговоря, но баш сега не знам какво да кажа . Smile


Съб Апр 25, 2015 8:10 am написа:
Утрото уж било по-мъдро от вечерта. Който го е казал със сигурност е нямал предвид утрото на 25.04.2015г. Smile
Не мога да ти дам удовлетворяващ ме мен самият отговор, защото нямам никакви познания в тази област.
Разбира се мога да се поровя в интернет търсачката и да напиша нещо засукано, но ще бъде празно, кухо, лишено от заряд, от живец. Тук май трябва да спомена, че освен да се пазя от фрапиращи прояви на неграмотност гледам да избягвам да пиша коментари, когато няма какво да кажа(каза човекът с 3000 коментара и написа 3001) Smile
Каквото и да напише човек ако няма поне щипка сила в него, то не струва и пукната пара.

Споменах че трудно обличам мислите си в думи и затова мразя да мисля какво да напиша, защото само в един от милион случая това, което е на белия лист ще отговаря на сто процента на това което е в главата ми. Все още има да пиша 997 000 коментара докато успея.Smile Това малко като онзи виц за това как може да направиш двигател на Мерцедес от двигател на трабантче като вземеш един голям чук и почнеш да го млатиш. След милион години има вероятност макар и нищожна да го подобриш и дори да го направиш по-добър.
Кой е казал, че краткия път с книгите е верния път, понякога трябва чук и достатъчно търпение.Smile
Трудно ще обясня какво съм искал да кажа затова може би е по-добре да го направя с пример. Разбира се има вероятност примера да не е точен, но просто се сетих за него в този момент, а дали има връзка кой знае.
Преди много много години попаднах на поредния странен автор, който с идеите си ми спираше дъха.Smile(тук май малко преиграх). Беше все още по време когато се потапях изцяло в книгата и външния свят изчезваше. После животът ме грабна и вече не можех да се *потапям*. Не помня заглавието на книгата. Презаписвах я в в библиотеката течение на една година всеки месец, но така и не стигах по-далеч от първа страница. Сядах прочитах едно две изречения и се усещах, че ако продължа просто ще изхабя хубавата книга. Чаках подходящо настроение, за да я прочета както трябва, но то така и не дойде. Оттогава минаха 20 години.

Същото е и при писането.
Ако човек не е в подходящо състояние на духа не трябва да пише и една дума.
Колкото и да е грамотен човек, ще изглежда като глупак.



п.п.
Хвърлих един поглед на това което е писал авторът и се сетих коя е книгата.
Чудех се какво ме гложди пък то било едно съвпадение със заглавието и въпросът за *маймуните на идеалите*.
Просто съвпадение на думи, вероятно нищо повече, дори бегла връзка не виждам, но все пак е интересно съвпадение, защото някак подсъзнателно съм направил връзка макар че все още не виждам такава.
Май че е време да се пробвам отново и да я прочета тази книга.
Ето няколко произволно взети изречения, за да разберете за какво иде реч и как според мен трябва да звучи даден текст.
Това за което става дума в текста не е толкова важно, то е само като ордьовър на начина по който е представено.
Това е поезия макар и представена чрез проза.Smile
Без значение дали ще го прочетете един или сто пъти всеки път се усеща силата която блика от написаното, колкото и шантаво да звучи самият текст.

**Хапчетата бяха етични, защото не нарушаваха човешката детеродна способност, което би било неестествено и неморално. Хапчетата просто лишаваха секса от всякакво удоволствие.
По такъв начин моралът и науката вървяха ръка за ръка.**




Освен това мисля, че Ужасът на Риш трябва да бъде унищожен!

(От Уикипедия: „Картаген трябва да се разруши“ (или Картаген трябва да се унищожи) (на латински: Carthago delenda est) е ораторска фраза на римския политик Марк Порций Катон Стари, консул през 195 и цензор през 184 година пр.н.е. В последните години на Пуническите войни, Катон винаги завършвал речите си в Римския сенат с тези думи „Освен това мисля, че Картаген трябва да се разруши.“ (на латински: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam), дори когато в речите му не става дума за Картаген. През 146 пр.н.е. Картаген е разрушен от римляните след края на Третата пуническа война.)
Съб Апр 25, 2015 11:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Re: Rish Horror delenda est! Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
от нас зависи да спрем ширещата се потресаваща неграмотност във форумите.


Аман от хора тръгнали да оправят светът...За такива като тебе има една много хубава повест на Булгаков-"Кучешко сърце" и болшевиките които маршируват по улиците под лозунга "Бий разрухата!" без да осъзнават че самите те са разрухата.
Най-много неграмотност произвеждате именно вие-пасмината от Gramar Nazi-та,Владко Мундаровци и прочие правописни пуритани.
Щото заради някакви имагинерни грешки гоните много свестни хора.А природата не търпи празни пространства.На тяхно място идва паплач.На нея не и пука от забележките и вирее насекъде.Общо взето съм забелязал че когато в един форум почне да се спазва стриктно правописа,то интелектуалното ниво на участниците в него пада.А в крайна сметка и правописа-също...
Оставете хората да пишат така както могат.Стига да е читаемо без затруднения-проблем няма.
Така или иначе единственото нещо,което истински му принадлежи на човек на тоя свят са няколко кубични сантиметра пространство между ушите.И мисля че е далеч по-редно да го запълни с нещо по-важно,отколкото с правилата за пълният и празният член,запетайката и прочие дивотии...

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Съб Апр 25, 2015 11:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Re: Rish Horror delenda est! Отговорете с цитат
Balkandjiq написа:
stefan_iliev38 написа:
от нас зависи да спрем ширещата се потресаваща неграмотност във форумите.


Аман от хора тръгнали да оправят светът...За такива като тебе има една много хубава повест на Булгаков-"Кучешко сърце" и болшевиките които маршируват по улиците под лозунга "Бий разрухата!" без да осъзнават че самите те са разрухата.
Най-много неграмотност произвеждате именно вие-пасмината от Gramar Nazi-та,Владко Мундаровци и прочие правописни пуритани.
Щото заради някакви имагинерни грешки гоните много свестни хора.А природата не търпи празни пространства.На тяхно място идва паплач.На нея не и пука от забележките и вирее насекъде.Общо взето съм забелязал че когато в един форум почне да се спазва стриктно правописа,то интелектуалното ниво на участниците в него пада.А в крайна сметка и правописа-също...
Оставете хората да пишат така както могат.Стига да е читаемо без затруднения-проблем няма.
Така или иначе единственото нещо,което истински му принадлежи на човек на тоя свят са няколко кубични сантиметра пространство между ушите.И мисля че е далеч по-редно да го запълни с нещо по-важно,отколкото с правилата за пълният и празният член,запетайката и прочие дивотии...


Твърдо подкрепям, Балканджи!

Нашата цел би трябвало да е да спираме ширещата се географска неграмотност.
За преборването на правописната неграмотност има тематични форуми, където радетелите на членовете могат да заемат нужната твърда позиция. Cool

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Съб Апр 25, 2015 1:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Моята твърда позиция е, че това което правим трябва да е забавно.

Да ходим на планина, сами или с група, еднодневно или многодневно, да правим тежки или леки преходи и да споделяме преживяванията си именно тук във форума. Добре би било да обсъждаме какво се случва и какво не или каквото ни хрумне, но трябва да е забавно. Ако не е - губи смисъл... защото това не е задължение.

"- FREEDOM" - извика Мел ... и умря докато една жена го гледаше.
Съб Апр 25, 2015 3:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
За съжаление за някои хора не е само забавление...Пусти интернет има свойството да увлича и после:



_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Съб Апр 25, 2015 3:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Re: Rish Horror delenda est! Отговорете с цитат
Balkandjiq написа:
stefan_iliev38 написа:
от нас зависи да спрем ширещата се потресаваща неграмотност във форумите.


Аман от хора тръгнали да оправят светът...За такива като тебе има една много хубава повест на Булгаков-"Кучешко сърце" и болшевиките които маршируват по улиците под лозунга "Бий разрухата!" без да осъзнават че самите те са разрухата.
Най-много неграмотност произвеждате именно вие-пасмината от Gramar Nazi-та,Владко Мундаровци и прочие правописни пуритани.
Щото заради някакви имагинерни грешки гоните много свестни хора.А природата не търпи празни пространства.На тяхно място идва паплач.На нея не и пука от забележките и вирее насекъде.Общо взето съм забелязал че когато в един форум почне да се спазва стриктно правописа,то интелектуалното ниво на участниците в него пада.А в крайна сметка и правописа-също...
Оставете хората да пишат така както могат.Стига да е читаемо без затруднения-проблем няма.
Така или иначе единственото нещо,което истински му принадлежи на човек на тоя свят са няколко кубични сантиметра пространство между ушите.И мисля че е далеч по-редно да го запълни с нещо по-важно,отколкото с правилата за пълният и празният член,запетайката и прочие дивотии...


"Света", не "светът" Tooth
Съб Апр 25, 2015 4:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
Нямам претенциите да пиша особено грамотно.Така че не мойш ме впечатли с тия неща....
Колкот-толкоз.Разбира ли се текста без да се напряга изобщо човек-разбира се...

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Съб Апр 25, 2015 5:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Майтапя се с темата де Wink Всеки бърка, особено при интернет писания.
Съб Апр 25, 2015 6:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 5 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov