ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
За приятелите, левурдата и анасонлийката
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 21, 22, 23, 24  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Предишната тема
Следващата тема
За приятелите, левурдата и анасонлийката
Автор Съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Тодор (Тошко) написа:
В четвъртък по-рано от 18.00 часа не можем да тръгнем, говорихме по мобифона с шуменския Христо и стигнахме до извода че няма смисъл да пътуваме в четвъртък, ще пристигнем почти по тъмно, от там нататък яж, спи и т.н.
Аз мислех да тръгнем в петък в 06.00 да речем (може и по-рано) и до 08.30 да сме на обекта, нека и варненци да кажат.

joy_boy, Кажи си мнението за деня и часа.
аз съм съгласен с Шуменци.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Сря Апр 29, 2015 11:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joy_boy



Регистриран на: 21 Авг 2012
Мнения: 324

Мнение Отговорете с цитат
Тодор (Тошко) написа:
В четвъртък по-рано от 18.00 часа не можем да тръгнем, говорихме по мобифона с шуменския Христо и стигнахме до извода че няма смисъл да пътуваме в четвъртък, ще пристигнем почти по тъмно, от там нататък яж, спи и т.н.
Аз мислех да тръгнем в петък в 06.00 да речем (може и по-рано) и до 08.30 да сме на обекта, нека и варненци да кажат.

ами то и аз /респективно варненци/ не мога в четвъртък, че съм на раб поне до 18.. няма смисъл..
така че пак казвам - мога да тръгна мн рано сутринта /за петък става въпрос/ примерно ако искате да тръгнем от шумен в 6, то ние ще тръгнем от варна по рано за да сме там в 6.
Сря Апр 29, 2015 11:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
joy_boy написа:
Тодор (Тошко) написа:
В четвъртък по-рано от 18.00 часа не можем да тръгнем, говорихме по мобифона с шуменския Христо и стигнахме до извода че няма смисъл да пътуваме в четвъртък, ще пристигнем почти по тъмно, от там нататък яж, спи и т.н.
Аз мислех да тръгнем в петък в 06.00 да речем (може и по-рано) и до 08.30 да сме на обекта, нека и варненци да кажат.

ами то и аз /респективно варненци/ не мога в четвъртък, че съм на раб поне до 18.. няма смисъл..
така че пак казвам - мога да тръгна мн рано сутринта /за петък става въпрос/ примерно ако искате да тръгнем от шумен в 6, то ние ще тръгнем от варна по рано за да сме там в 6.

Е добре, тръгване от Шумен в 6,00 часа.
Аз със малка презастраховка ще тръгна в 4,00 от Езерче.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Сря Апр 29, 2015 11:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Тодор (Тошко)



Регистриран на: 02 Дек 2014
Мнения: 234
Местожителство: от Шумен

Мнение Отговорете с цитат
Еми, значи чекирането ще е в 06.00 на местодомуването на аероплана.
За допълнителна информация утре по мобифоните.
Сря Апр 29, 2015 11:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Поредната много хубава среща Smile
Три дена яли, пили и се веселили дъра-бъра

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Нед Май 03, 2015 5:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Много гадно беше подсичането на Голям Дебелец и после и слизането от него, заради начупените клони и гъсталака.
Това е работа за няколко дена и не вярвам групата да е успяла и там.

Тези, които ще правят Ком Емине това лято, може и да организират и да почистят под Голям Дебелец.
Ние не можахме да стигнем до там.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Нед Май 03, 2015 7:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
Получи се страхотна среща!
Благодарности за свършената работа!
Главния готвач се представи със специалитет.

Оставихме работа и за желаещите да ходят тази година.
Това което е при Голям Дебелец е " злато" пред това, което е след Голям Карък.
Да се има в предвид, повтарям предупреждението, да не се сърди никой.

Предложението е да се чисти и там, а се сърдете на себе си , ако си остане така!
Пон Май 04, 2015 8:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
todor__x написа:
Получи се страхотна среща!
Благодарности за свършената работа!
Главния готвач се представи със специалитет.

Оставихме работа и за желаещите да ходят тази година.
Това което е при Голям Дебелец е " злато" пред това, което е след Голям Карък.
Да се има в предвид, повтарям предупреждението, да не се сърди никой.

Предложението е да се чисти и там, а се сърдете на себе си , ако си остане така!

Що ли трябва да се сърдят?
Вместо да се сърдят или да чистят, могат да минат по асфалта покрай язовир Камчия.
Very Happy
А вместо под Дебелец - през с. Бяла река и с. Риш. Very Happy
Има си хора за чистене (затова им "плащат") Very Happy, а други да ходят по чисто. Oops

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пон Май 04, 2015 9:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
HHristov



Регистриран на: 05 Дек 2013
Мнения: 88
Местожителство: Шумен

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
...За тази част под Дебелец ще трябват моторни триони, храсторези...и няколко дена здрава работа...


Тази част под Дебелец е доста по-къса и има по-малко нападали клони от това което беше почистено БЕЗ моторни триони, храсторези и два дни здрава работа.

Очертава се тежък сезон за Ком-Еминееца. Да му мислят всички които смятат да поставят рекорди, дали да не изчакат една година, за да бъде почистено навсякъде.
Пон Май 04, 2015 10:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joy_boy



Регистриран на: 21 Авг 2012
Мнения: 324

Мнение Отговорете с цитат
HHristov написа:
ZCEZBPM написа:
...За тази част под Дебелец ще трябват моторни триони, храсторези...и няколко дена здрава работа...


Тази част под Дебелец е доста по-къса и има по-малко нападали клони от това което беше почистено БЕЗ моторни триони, храсторези и два дни здрава работа.

Очертава се тежък сезон за Ком-Еминееца. Да му мислят всички които смятат да поставят рекорди, дали да не изчакат една година, за да бъде почистено навсякъде.

или па да хванат да поразтикат малко клоните предварително Smile
аз не знам коя година ще тръгна да минавам, но тук в нашата част мога още веднъж да се включа в разчистване, ако се организира..
Пон Май 04, 2015 11:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ей тука Митко пише обезпокоителни неща:
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=8636
И те са чистили колкото са могли в района на Чумерна като са минавали.
Ако всеки, който мине премести десетина клона, нещата ще се подобрят малко от малко.
А не рекордьорите да минават с ръце в джобовете и даже да подмятат за хората, които работят, че са мързеливи. То не става само с ядене на левурда...

И аз пак ще се включа, стига да е през юли, когато ще съм в отпуска.

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пон Май 04, 2015 11:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
iozkan



Регистриран на: 21 Сеп 2012
Мнения: 296
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Вчера се върнахме от ЧупрЕне и хижа Горски рай и мога да потвърдя, че тази година проблемът с непочистените пътеки е по-голям в сравнение с предходните, вероятно заради тежката зима. Маркираната пътека от селото до хижата е проходима, чистена е преди 2 седмици, но пораженията по гората са големи. Не съм виждал толкова паднали брези на друго място, грозна работа. Довечера ще гледам да пусна трака с някои корекции, на вече съществуващия такъв от миналата година, когато отново се качвах на Оба. Има добавени важни точки, един шорткът, вида на пътеката, както и единствената вода на път за билото към Оба и т.н. Пътеката от хижата към Миджур е още по-зле, много изпопадали дървета, които се налага да се заобикалят, а гората там е уникална. Сутринта в събота, още в 6.10 тръгнахме за Миджур, за да избегнем лошото време, но не успяхме. На билото ни подхвана такъв ураганен вятър и суграшица, че можахме да стигнем само до Оба, на два пъти вятъра ме събори и седнах на земята, особено когато започнахме да подсичаме Оба на път към Миджур. Върнахме се и се качихме поне на Оба от север, отам беше по тихо, горе отново ни задуха страшен вятър. На връщане от инат се качихме и на Реплянска църква (според БгМ Wink ), та вятъра дето ни би на Славов връх тая година, може само ряпа да яде.

Сега искам да напиша и най-важното нещо, което може и да се отдели като тема, ако искат администраторите. Пътеката от Горни Лом до хижа Горски рай, също е непроходима. По тази пътека аз не съм минавал и не я познавам, някъде около 14 км била. Хижарят Митко търси помощ от нас да помогнем за разчистването на пътеката. Колко хора са нужни не знам, но може да се уточни. Той предлага да спим на хижата, разбира се безплатно, храна има също. Нужни са хора, желание, резачки, той има една. Ако има желаещи, може да го направим през някоя събота и неделя, като се пътува естествено в петък вечерта или следобяд, за да може да се работи през събота и неделя.

А иначе, на тези които пътуват към Чупрене им предлагам да ползват пътя през Монтана-Белимел-Превала-Долни Лом-РеплянА-Чупрене, вместо Монтана-Ружинци и т.н( беше затворен заради ремонт). Такава красота и гледки към планината е между Долни Лом и Чупрене, че не може да се опише Very Happy .
Пон Май 04, 2015 12:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
iozkan написа:

...Сега искам да напиша и най-важното нещо, което може и да се отдели като тема, ако искат администраторите. Пътеката от Горни Лом до хижа Горски рай, също е непроходима. По тази пътека аз не съм минавал и не я познавам, някъде около 14 км била. Хижарят Митко търси помощ от нас да помогнем за разчистването на пътеката. Колко хора са нужни не знам, но може да се уточни. Той предлага да спим на хижата, разбира се безплатно, храна има също. Нужни са хора, желание, резачки, той има една. Ако има желаещи, може да го направим през някоя събота и неделя, като се пътува естествено в петък вечерта или следобяд, за да може да се работи през събота и неделя...

Ще ви помоля да пуснете нова тема за работата от Горни Лом до Горски рай, тъй като в тази ще има още много неща за обсъждане и предприемане.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пон Май 04, 2015 12:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Да действаме ! Отговорете с цитат
iozkan написа:

Сега искам да напиша и най-важното нещо, което може и да се отдели като тема, ако искат администраторите. Пътеката от Горни Лом до хижа Горски рай, също е непроходима. По тази пътека аз не съм минавал и не я познавам, някъде около 14 км била. Хижарят Митко търси помощ от нас да помогнем за разчистването на пътеката. Колко хора са нужни не знам, но може да се уточни. Той предлага да спим на хижата, разбира се безплатно, храна има също. Нужни са хора, желание, резачки, той има една. Ако има желаещи, може да го направим през някоя събота и неделя, като се пътува естествено в петък вечерта или следобяд, за да може да се работи през събота и неделя


Хайде, напред другари! Дайте да дадем! Предлагам на 29.05. да разпънем шапитото по трасето и да нападнем и тази пътека.
Пон Май 04, 2015 12:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
Божидаре, благодарности за споделеното.
Само че това затвърждава констатацията , положението е тежко, обезпокоително сериозно.
Петрокомок, ще е тежко и трудно начинание.
Предложението на хижарите е добро и дано се намерят желаещи, от там.
Пон Май 04, 2015 12:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 21, 22, 23, 24  Следваща
Страница 22 от 24

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov