ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Велинград без личен транспорт

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Велинград без личен транспорт
Автор Съобщение
Боряна николова



Регистриран на: 06 Май 2015
Мнения: 4

Мнение Велинград без личен транспорт Отговорете с цитат
Здравейте, искам да Ви помоля за съвет. Не съм много опитен планинар, но планувам почивка със семейството ми в някой от спа комплексите във Велинград през Юли месец (предложения?). Основният ми въпрос е- има ли обществен транспорт? Таксита? Няма да имаме личен транспорт, затова Ви моля за предложения как да стигнем до там от София и как може да посетим Леденика, крепостта Цепина, клептуза, и други забележителностти в района. Има ли автобуси или частни турове? Благодаря ви предварително!
Сря Май 06, 2015 3:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
До Велинград има автобуси от София, Пловдив, Благоевград, Пазарджик и Пловдив. Във Велинград има таксита, сещам се за поне две фирми на прима виста. До Дорково има автобуси от града, от селото до Цепина е около час път пеша. Клептуза е на практика в града.
Какво е това "Леденика" край Велинград?
Хотели бол, а в кой точно зависи от вашия бюджет.

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Сря Май 06, 2015 3:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Боряна николова



Регистриран на: 06 Май 2015
Мнения: 4

Мнение Отговорете с цитат
Извинявам се, имах предвид Снежанка- пещерата. Не знам защо написах Леденика. Умора...Има ли транспорт то пещерата? На колко често са автобусите вътре в градчето а и до съседните села? Може ли да се разчита на тях? Не можах да намеря разписние.
Що се отнася до бюджет- за добри условия и обслужване бих платила и по- високи цени. Искам да има добър детски кът и басейни, градина, гледка, сауни, глезотии, и т. Н.
Сря Май 06, 2015 5:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Автобусите от София за Велинград тръгват от Автогара Юг, намира се в Дървеница, бул. "Др.Цанков" 23, под моста, който е близо до Интерпред. За разписанието и цени на билетите не се доверявайте на интернет, а идете на място или намерете телефон и се обадете за да провериш. Имам някакъв телефон, но не знам дали е актуален - 02 8722345.

За информация относно самия Велинград - защо не се обадите в туристическия информационен център? Друго и да не могат да помогнат, със сигурност ще знаят за транспорта в района, защото са местни хора и също го използват.
http://tic.velingrad.bg/?page_id=14

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Сря Май 06, 2015 7:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
За Снежанка (без личен транспорт) е лекинко сложна работата. Има удобен сутрешен автобус Велинград-Пещера-Батак, който може да ви остави на разклона за пещерата, откъдето е лесно и приятно да се отиде до нея пеша, но мисля, че нямаше такъв следобед или привечер в обратна посока. Разбира се, ако ви се харчат пари, винаги можете да вземете такси от Велинград до паркинга под пещерата и да се разберете с него да ви вземе в уречен час по-късно през деня, за да ви върне във Велинград.
Що се отнася до хотел - аз имам лични впечатления само от един такъв в града (бях там по бизнес дела), и то отлични. Той отговаря на всичките ти изисквания, но и цените са, меко казано, подобаващи. Ето линк, разгледай сама: хотел Двореца.

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Сря Май 06, 2015 12:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Боряна николова



Регистриран на: 06 Май 2015
Мнения: 4

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря! Има ли препоръки за маршрути за разходки в планината за "кашкавал" туристи? Някъде да се разходим из гората, но да не е много далеч и да вземем да се загубим. Представям си полянка, рекичка, чист въздух, дървета..


Последната промяна е направена от Боряна николова на Сря Май 06, 2015 4:24 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Сря Май 06, 2015 3:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Боряна николова



Регистриран на: 06 Май 2015
Мнения: 4

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря Ви на всички за информацията! И на мен ми хареса Двореца, също си мисля и за Св. спас, Енира, и Макси. Някой има ли препоръка от тези кой е най-добър за почивка с дете? Или някой друг?
Аз изпратих запитване по емайла на градския съвет и ги питах за евентуални събори, фестивали... През м. Юли- нито дума от тях. Малко съм разочарована от това, че не отговарят на потенциялни туристи.
Сря Май 06, 2015 4:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tarsier



Регистриран на: 13 Май 2014
Мнения: 25
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Rincewind написа:
За Снежанка (без личен транспорт) е лекинко сложна работата. Има удобен сутрешен автобус Велинград-Пещера-Батак, който може да ви остави на разклона за пещерата, откъдето е лесно и приятно да се отиде до нея пеша, но мисля, че нямаше такъв следобед или привечер в обратна посока. Разбира се, ако ви се харчат пари, винаги можете да вземете такси от Велинград до паркинга под пещерата и да се разберете с него да ви вземе в уречен час по-късно през деня, за да ви върне във Велинград.
Що се отнася до хотел - аз имам лични впечатления само от един такъв в града (бях там по бизнес дела), и то отлични. Той отговаря на всичките ти изисквания, но и цените са, меко казано, подобаващи. Ето линк, разгледай сама: хотел Двореца.


До паркинга под пещерата с автомобил отпада като вариант, поне за в близко бъдеще. Наскоро ходих, асфалтовия път е затрупан от голямо свлачище и май не е голям приоритет да го оправят скоро. За деца от разклона на главния път до Снежанка и обратно ще си е изморително според мен.
Сря Май 06, 2015 4:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Tarsier написа:
Rincewind написа:
За Снежанка (без личен транспорт) е лекинко сложна работата. Има удобен сутрешен автобус Велинград-Пещера-Батак, който може да ви остави на разклона за пещерата, откъдето е лесно и приятно да се отиде до нея пеша, но мисля, че нямаше такъв следобед или привечер в обратна посока. Разбира се, ако ви се харчат пари, винаги можете да вземете такси от Велинград до паркинга под пещерата и да се разберете с него да ви вземе в уречен час по-късно през деня, за да ви върне във Велинград.
Що се отнася до хотел - аз имам лични впечатления само от един такъв в града (бях там по бизнес дела), и то отлични. Той отговаря на всичките ти изисквания, но и цените са, меко казано, подобаващи. Ето линк, разгледай сама: хотел Двореца.


До паркинга под пещерата с автомобил отпада като вариант, поне за в близко бъдеще. Наскоро ходих, асфалтовия път е затрупан от голямо свлачище и май не е голям приоритет да го оправят скоро. За деца от разклона на главния път до Снежанка и обратно ще си е изморително според мен.


Може и да е отворен пътя. Каманите от свлачището са набутани по-надолу. Паднали са на долния път. Ние ходихме за левурда, но тъй като и реката е пусната и няма мостове се върнахме. Коли тръгнаха нагоре към пещерата - няма предупреждения, че не се стига.
Сря Май 06, 2015 8:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Tarsier



Регистриран на: 13 Май 2014
Мнения: 25
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Todor написа:
Tarsier написа:
Rincewind написа:
За Снежанка (без личен транспорт) е лекинко сложна работата. Има удобен сутрешен автобус Велинград-Пещера-Батак, който може да ви остави на разклона за пещерата, откъдето е лесно и приятно да се отиде до нея пеша, но мисля, че нямаше такъв следобед или привечер в обратна посока. Разбира се, ако ви се харчат пари, винаги можете да вземете такси от Велинград до паркинга под пещерата и да се разберете с него да ви вземе в уречен час по-късно през деня, за да ви върне във Велинград.
Що се отнася до хотел - аз имам лични впечатления само от един такъв в града (бях там по бизнес дела), и то отлични. Той отговаря на всичките ти изисквания, но и цените са, меко казано, подобаващи. Ето линк, разгледай сама: хотел Двореца.


До паркинга под пещерата с автомобил отпада като вариант, поне за в близко бъдеще. Наскоро ходих, асфалтовия път е затрупан от голямо свлачище и май не е голям приоритет да го оправят скоро. За деца от разклона на главния път до Снежанка и обратно ще си е изморително според мен.


Може и да е отворен пътя. Каманите от свлачището са набутани по-надолу. Паднали са на долния път. Ние ходихме за левурда, но тъй като и реката е пусната и няма мостове се върнахме. Коли тръгнаха нагоре към пещерата - няма предупреждения, че не се стига.


Тези камъни ,които са на долния път са си паднали при самото свлачище, а не от човешка намеса. Гидовете горе на пещерата ми казаха,че свлачището е станало още март месец. Ходих преди няколко дни и нищо не беше подхванато да се оправя. Цял склон се свлякъл със камъни и пръст и ще трябва доста мащабна акция за да се възстанови пътя. А и не знам кой го стопанисва, мисля че не е община Пещера
Сря Май 06, 2015 10:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov