ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Атака!
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Предишната тема
Следващата тема
Атака!
Автор Съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
iozkan написа:
Живко, и теб не те разбирам, какво не ти е точно ясно Very Happy ? Човекът търси хора и помоли, ако има желаещи да се съберат и участват в разчистването на пътя от Горски Рай до Горни Лом, има паднали и препречени дървета. Ако има желаещи има, ако не здраве да е. Какво общо имат двата пътя, за които съм писал,че могат да се използват за качване на хижа Горски рай от Чупрене? Е,имат дотолкова, че можем да използваме единия, за да се качим вечерта на хижата. Хижарят предлага да се качим до хижата от Чупрене, по пътя за джипове, (ще ни качи с уазката, ако нямаме автомобили проходими), спи се безплатно на хижата, храна също има, оттам се тръгва да речем на другия ден по пътя за Горни Лом, и почва да се работи. Докъдето се стигне, вечерта се връщаш пак на хижата и си спиш, и така, докъдето стигнем с изчистването на пътя. Просто и ясно е, като има един път проходим, другите да ги зарежем ли да си стоят затворени?


Питам, че не ми е ясно. Значи работата е да се чисти пътя от Г. Лом до Горски Рай, че хижарят го ползва да се качва от там с джипката, така ли?

_________________
И нека се знае:
1) Щастлив съм, че живея в България, а не някъде другаде.
2) Балкана е единствен и неповторим и добре, че е така та да ги има Рила, Пирин ...
Сря Май 06, 2015 10:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Една визуална разходка за тези, които не са били скоро в този район

площада на с.Чупрене -пътя за х.ГорскиРай е вдясно от кулата

маршрутите в червено по билото

табелите в района на х.Горски Рай

по пътя от Чупрене до х.Горски Рай

часната вила на Монбат

на терасата на х.Горски Рай

рибарника и пъстървите край пътя с.Чупрене -х.Горски Рай, до него се стига с нормална лека кола

Сря Май 06, 2015 5:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение За сведение на питещите и информиращите Отговорете с цитат
Пътеката до Горни Лом си е пътека и не може да се минава с уазката. Най- много с планински велосипед, каквато идея внушавам, засега успешно, на МТБ- форумни братя. Също така се опитвам да мотивирам и оркестър "Славеите на Студено Буче" да участват в надъхването ни за успешна работа. Така че, може да има и " Елена, Елена-а-а-а, дете на дивата пустиня.....". Има и храсторези. Има и контакт са интитуциите. Имам и да бирализирам белмекенска информация.
Чет Май 07, 2015 11:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
iozkan



Регистриран на: 21 Сеп 2012
Мнения: 296
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Питам, че не ми е ясно. Значи работата е да се чисти пътя от Г. Лом до Горски Рай, че хижарят го ползва да се качва от там с джипката, така ли?


Хижарят се качва на хижата от Чупрене. Той отскоро живее във Върбово, и никой рAзумен човек няма да иде от там с кола до Горни Лом, за да се качи след това и до Горски рай. Всичко това, след като може директно да се качи на хижата от Чупрене, освен ако не е мазохист. : Wink
Чет Май 07, 2015 1:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Re: За сведение на питещите и информиращите Отговорете с цитат
tzezko написа:
Пътеката до Горни Лом си е пътека и не може да се минава с уазката. Най- много с планински велосипед, каквато идея внушавам, засега успешно, на МТБ- форумни братя. Също така се опитвам да мотивирам и оркестър "Славеите на Студено Буче" да участват в надъхването ни за успешна работа. Така че, може да има и " Елена, Елена-а-а-а, дете на дивата пустиня.....". Има и храсторези. Има и контакт са интитуциите. Имам и да бирализирам белмекенска информация.


Черен път е - излиза малко над взривния завод, вървял съм го.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Май 07, 2015 2:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
И в участъка през Попски преслап, покрай Раков ръх ли?
Чет Май 07, 2015 4:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Pagane



Регистриран на: 15 Юни 2011
Мнения: 385
Местожителство: София

Мнение ' Отговорете с цитат
Датата фиксирана ли е ? за 13- 14 юни мога ,но 6-7 за съжаление не става , а района е страхотен и си заслужава !
Чет Май 07, 2015 8:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Аз съм навит за 6-7 юни, но не мога за следващата седмица. 13-ти с/у 14 ми е полов ден, за тази година! И ако е тогава отпадам. Sad

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Чет Май 07, 2015 8:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
tzezko написа:
И в участъка през Попски преслап, покрай Раков ръх ли?


Път път, поне за такова го ходих точно до този преслап. В какво състояние беше - не помня, снега стигаше до коляно горе. Преслушах сега един Копиловски съфорумец - вика и от преслапската поляна надолу било път, макар и обрасъл. Участъкът след това в гората - в лошо състояние.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Май 08, 2015 12:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ggattov



Регистриран на: 16 Юли 2008
Мнения: 302
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Чак Дидо ме заинтригува и за първи път от N - наброй месеци влизам. За питащите защо трябва да се прочисти пътя според хижаря Митко:
- Защото ако тръгнеш от взривния пеша единия ден до хижата, а на другия минеш до Миджур и се върнеш до взривния (или в обратен ред Smile ) е максимално полезната разходка в района с кръгче Smile Затова Smile Ако тръгне човек пеша от Чупрене и на другия ден иде до Муджур и се върне пак до Чупрене пеша е бая зор и напред-назад по едни и същи път Smile

Успех в начинанието
Пет Май 08, 2015 12:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение подреждат се нещата Отговорете с цитат
Както обикновено, в авторитарен стил, датата е фиксирана- 6 и 7.06. Мястото е извън границите на биосферен резерват "Чупрене". Регионалният министерски началник, отговарящ за защитените зони приветства идеята. Началникът на охраната обещава и лично съдействие. Предстои пазарлък с горското за едно агне. Кръгчето, описано от ggatov по-горе, наистина е много красиво и утре възнамерявам да го пробвам в двете му третини.
Пет Май 08, 2015 2:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
(между другото на 6 юни е "Wild Goat Run" на Козя стена, така че ако някой е любител на бягането и чистенето ще трябва да избира Wink)

Ха, ха, тъкмо си търсех основание да не ходя на Козя Стена. Smile А и то следващата седмица е обиколката на Витоша. Ще взема да се присъединя към Живко да спретнем едно тренировъчно до Миджур докато се возите на уазката.

dido написа:
tzezko написа:
И в участъка през Попски преслап, покрай Раков ръх ли?

Път път, поне за такова го ходих точно до този преслап. В какво състояние беше - не помня, снега стигаше до коляно горе. Преслушах сега един Копиловски съфорумец - вика и от преслапската поляна надолу било път, макар и обрасъл. Участъкът след това в гората - в лошо състояние.

Бе и аз съм го минавал и насам, и натам, и не се сещам в кой учатък е пътека - все пътища са, обикновено с повече от една вариации. А да - над взривния минахме по нещо, дадено като пътека на BgM и бая кожа и екипировка оставихме по тръните. Twisted Evil
Пет Май 08, 2015 4:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
А и то следващата седмица е обиколката на Витоша. Ще взема да се присъединя към Живко да спретнем едно тренировъчно до Миджур докато се возите на уазката.


О, супер, да не го мисля маршрута тогава, само че ако сериозно мислиш да тренираш аз няма да мога да те следвам. Вальо и Ели ще идват ли? Smile

_________________
И нека се знае:
1) Щастлив съм, че живея в България, а не някъде другаде.
2) Балкана е единствен и неповторим и добре, че е така та да ги има Рила, Пирин ...
Съб Май 09, 2015 10:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Йосарян написа:
О, супер, да не го мисля маршрута тогава, само че ако сериозно мислиш да тренираш аз няма да мога да те следвам. Вальо и Ели ще идват ли? Smile

Хубав план е да се спи в петък на хижа Миджур, че да потеглим рано в събота нагоре. Но има цял месец до тогава - ще се разберем. А дали ще идват - те да си кажат Smile
Пон Май 11, 2015 2:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Направо образувах интерес след тези коментари(особено последнитеWink )Да земем да дойдем и ние ли...че да ве видим с тоя-оня пак Rolling Eyes
Лошото е че само за два дни няма да успеем да свършим кой знае колко работа ако искаме и да походим нагоре...все пак и пътят ни е доста Shocked
Вто Май 12, 2015 8:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov