ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Джангал
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Джангал
Автор Съобщение
JimBoj



Регистриран на: 21 Юли 2009
Мнения: 157

Мнение Отговорете с цитат
Предстои ни опит да качим Джангала BG ако даде време Bad Mood в неделя, но преди години имахме интересно изживяване с тази пътека от Попово езеро през улея. Бяхме голяма група и от Безбог отивахме на Тевно, но на поповото се разделихме аз и Цветето, решихме да се разходим повечко да качим Джано, Демиркапийска и през Дясна Краледворска да стигнем до Тевно. Отпарашихме ние напред а другите останаха да лежат по поляната край езерото. разтъпчехме се ние обиколихме Всичко което бяхме планували и се шегуваме,
- отиваме на заслона а групата я няма, ха ха ха ....
Ха ха ама наистина я няма, брее притеснихме се Capitulate , тя лава краледворска, не че няма някои и друга дребна особеност като се обикаля пряспата, но все пак е доста по кратко от колкото през двете порти и върха и след час тъкмо да се шашнем мощно, гледаме притеснено в посока на портите и хоп те ни изненадаха в гръб идват от към Джангала
Трета част от групата тръгна по късно от Безбог щото пътуваха от СЗ в същия ден
и те пристигнаха от същото място с ясното убеждение че това е лява клаледворска бррррр Shocked Shocked
И тогава оня улей го кръстихме Моминото пенджере, щото порта не е.... дъра-бъра
Оказа се, че там на езерото на едни голям камък официалната пътека прави ляв завой със слизане на долу, а напред тръгва пътека гъсто маркирана с пирамидки и двете групички газ напред и на горе, и така аз още не съм минавал от там, а другарчетата ни минаха, е не се качили върха, нямало и върховистка фракция с тях, но ако
тогава BG BG
Чет Юли 23, 2009 11:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Мдааа. Това в момента е лееко променено. Левия завой надолу (зелено маркиран) все още си е там разбира се. Нагъсто маркираните пирамидки направо обаче в момента са разритани в продължение на около 200 метра за да няма подобни обърквания.

Всъщност преди няколко години, при първото ми ходене към Тевното езеро от Безбог и аз се заблудих по пустите му пирамидки и хванах към Джангала без да се усетя. Преди 2 седмици нарочно минах по тая пътека да я огледам отново, а и да загледам насам-натам дали водят други криминални пътечки къмто връо.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Юли 23, 2009 12:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ще използвам тази тема... надявам се да няма сърдити Smile.
След 100-те км на Стара планина се обади лека болежка, та този уикенд направих една стандартна разходка в Пирин :
х.Безбог - Попово езеро - Момини езера - Джангал - Оранжеви точки Smile - Тевно езеро. Връщане през Краледворската порта.
Снимчоци тук.

_________________
Който пие бира не умира!
Пон Юли 27, 2009 10:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
И аз в петък...изпуснали сме тоз завой на ляво и право към връо. После по оранжавите точки... Laughing
Ето една луна над Тевно, ужасна е , правена е от ръка, ама от сърце


Пон Юли 27, 2009 11:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
ОО, Цеци, ти пак ли на 100-те км? Явно първия път и болката тогава не те е спряла Very Happy
Но щом е намаляла, явно е с тенденция към затихване?
Стандартната разходка за отмора ли е била Tooth

Ирина, луната е екстра, нищо че е мътна Very Happy

_________________
Сря Юли 29, 2009 3:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
irina написа:
Ето една луна над Тевно, ?????? ? , правена е от ръка, ама от сърце



Cool палатка Respect

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Юли 29, 2009 4:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bitterman



Регистриран на: 29 Юли 2009
Мнения: 280
Местожителство: ГРАД ДОБРИНИЩЕ

Мнение Отговорете с цитат
Ас преди седмица качвах ДЖАНГАЛ наи добрия маршрут според мене е от валявишките езера от там е наи добре

_________________
Пирин планина номер 1
Сря Юли 29, 2009 6:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Kat написа:
ОО, Цеци, ти пак ли на 100-те км? Явно първия път и болката тогава не те е спряла Very Happy
Но щом е намаляла, явно е с тенденция към затихване?
Стандартната разходка за отмора ли е била Tooth


Ами пак да... трета година Smile. Ама резултата ми с всяка година става по- лош, не знам догодина дали ще се вместя в 24-те часа.
Лявото коляно ми прави грижи, лекувам го с ежедневно каране на колело Smile.
За мен беше отмора, защото аз бях най- бързоходния в групата Smile.

_________________
Който пие бира не умира!
Сря Юли 29, 2009 11:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Маратонецо...а къде са снимките от 100-те км. на Стара планина..?? /докога че ги чекам..??/.

Инак добре сте се разтъпкали из Пирина. Аз пък се "отдадох" на хубавицата Рила за 4 дни...Smile

По-здрави.. Cool

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Чет Юли 30, 2009 12:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
абе, Цеци, болките в колената да се лекуват с напрягане от карането на колело, ми се струва неразумно (тук бих сложила иконка на човече, което размахва пръст Very Happy ама няма)
Начи да смятам, че сте се прибрали на 26 т.м. обратно на Безбог? С лифта ли надолу? Случайно не видяхте ли продавача на книги, който киснеше до пътеката, близо до езерото Wink
В неделя на Безбог (че и навсякъде из Пирин) имаше яка мъгла. На снимките ти няма такова нещо. Не си ли снимал от неделята?
Какво става с палаткуването на Тевно?
Поздрави!

_________________
Чет Юли 30, 2009 10:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Да в неделята към 15:00 бях на Безбог. За съжаление не съм видял продавача...
Почти не снимах освен 2-3 фотки сабахле около Тевното.
Палаткуването е 2 лв. на човек. Бирата е по 3 Smile.

_________________
Който пие бира не умира!
Чет Юли 30, 2009 12:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
dobrudjan4e написа:
Да в неделята към 15:00 бях на Безбог. За съжаление не съм видял продавача...
Почти не снимах освен 2-3 фотки сабахле около Тевното.
Палаткуването е 2 лв. на човек. Бирата е по 3 Smile.


А бе аз те видях, но вече беше далечко и се чудех ти ли си или не си ти. В крайна сметка реших да не зарязвам книгите и да хукна на "разузнаване". Wink Нищо де, другия път.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Чет Юли 30, 2009 1:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Другия път ще му пием по бира, то е ясно Wink.

_________________
Който пие бира не умира!
Чет Юли 30, 2009 9:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
dobrudjan4e написа:
Другия път ще му пием по бира, то е ясно Wink.

Croc

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Пет Юли 31, 2009 8:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov