ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Трак-логове
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Трак-логове
Автор Съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Нищо не мога да направя по въпроса, засега.

За да може да разпраща емаили при промяна, наложи се да напиша имената на планините от кирилица на латиница. Системата е лошо написана по отношение на кирилицата, това е очевидно.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Окт 22, 2014 10:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
...

А и да не съм изтрил без да искам първите две качвания от оня ден, че не ги виждам вече там на страницата където бяха?
За Тарзановата и т.н.


Въведени са вече (и затворени). Виждат се само активните билетчета. Всичко, дето е "изчезнало", е въведено.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Окт 23, 2014 10:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
ZCEZBPM написа:
...

А и да не съм изтрил без да искам първите две качвания от оня ден, че не ги виждам вече там на страницата където бяха?
За Тарзановата и т.н.


Въведени са вече (и затворени). Виждат се само активните билетчета. Всичко, дето е "изчезнало", е въведено.


Затворените билетчета отпадат от списъка с активните (достъпен през Home (View Tickets)), както Дидо е обяснил. Все пак, те остават налични в системата и могат да бъдат намерени с търсене (Search) или пък през Available reports --> All closed. Съществува също възможност затворено билетче да бъде отново отворено, ако бъде установено че описаното в него не е отразено както трябва.
Чет Окт 23, 2014 1:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Петър



Регистриран на: 20 Авг 2012
Мнения: 425
Местожителство: София

Мнение Въпрос ? Отговорете с цитат
Пример:Ticket#119 Levischte-Kubilini steni
Начин на представяне на трак с цел удобство при последваща обработка върху картата. Дал съм два варианта, кой от двата,ако никой от тях- как Question Idea
Сря Окт 29, 2014 7:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Re: Въпрос ? Отговорете с цитат
Петър написа:
Пример:Ticket#119 Levischte-Kubilini steni
Начин на представяне на трак с цел удобство при последваща обработка върху картата. Дал съм два варианта, кой от двата,ако никой от тях- как Question Idea


Твоите варианти са ок - забележки нямам.
Да се знае - важно е да се отбелязва какво е трасето - път/пътека, дали е лесно проследима (пътеката) или се губи, дали има маркировка, ако има - цвят. Въобще колкото повече информация има, особено за точките, по-добре. Примерно - маркирайки заслон, може да се отбележи руини, заключен, три стени само (т.е. отворен от едната страна), има нарове, има печка, има чешма вътре, има 3 легла, има 5 места за спане и т.н. Всичко това може да се вкара в инфото за точката, системата го позволява.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Окт 29, 2014 7:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
redex



Регистриран на: 18 Дек 2007
Мнения: 389
Местожителство: гр.София

Мнение връх Черноглав Отговорете с цитат
Качил съм трак и описание тук: http://bgmountains.org/bg/tracks?task=view.download&cid=530
Пон Ное 03, 2014 2:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Здрасти,

качи моля те трака като ново билетче в тази система - http://mountain.bajhui.org/trac

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Ное 03, 2014 2:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
redex



Регистриран на: 18 Дек 2007
Мнения: 389
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Здравей,
Готов е тикета ( 124 номер)

Ще налея още тракове довечера в тракинг системата.

Поздрави
Пон Ное 03, 2014 3:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря!

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Ное 03, 2014 3:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Как мога да кача два трака в едно билетче, в трак-системата? Нещо не ми дава да кача папка и не мога да прикача две следи.
Оправих се.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Вто Мар 10, 2015 11:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Папка не, само файлове. Просто атачни 2 броя един след друг.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Мар 10, 2015 11:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Видях, че и така става, но компресирах папката и я качих.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Вто Мар 10, 2015 11:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tribaleo



Регистриран на: 27 Апр 2015
Мнения: 124
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Бихте ли ми препоръчали трак за Ком - Емине, мисля, че колега ми беше дал линк някъде, но така и не мога да го открия. Благодаря предварително.
Пет Май 15, 2015 7:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
tribaleo написа:
Бихте ли ми препоръчали трак за Ком - Емине, мисля, че колега ми беше дал линк някъде, но така и не мога да го открия. Благодаря предварително.

http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=93062#93062

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пет Май 15, 2015 8:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
iozkan



Регистриран на: 21 Сеп 2012
Мнения: 296
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Вчера се разходихме до Мургаш по Жерковското дере от местността Жерково. Направо ми се надминаха очакванията, направо си е чудо пътеката по дерето, освен ако имаш фобия към водата и пресичането на потоцитеVery Happy . Заклеймявам всекакви подходи от юг, като Желявски, Чурешки и Елешнички. Основания: 1. Разходка през гора, сянка, уникална габърова гора, една от най-добрите в Бг (така четох из нета, и това беше единственото инфо, до което се добрах за пътеката).
2. Изобилие от вода, тече отвсякъде, вярно че е още пролет, но някои от потоците там ще ги има и през лятото, за разлика от това, което го чака човек, ако тръгне от Чурек към Мургаш по пътищата. Там където трака прави завой надясно след точка 4.2 ние се отделихме от дерето на реката, но не видяхме възможност да продължим до него, а пътеката завиваше надясно. Другият път може да се пробвам отгоре, откъм върха да се мушна в тоя участък. Сега, освен да чакаме снимките ?Wink

точка 001 - разклон, път вдясно, посока "нагоре"
002 - вода от поток
003 - разклон с три пътя, тръгва се по средния път, който липсва на картата. Върви се по широка пътека, покрай реката, която се пресича на няколко места до точка 004.3. Между точка 003 и 004 реката на картата е дадена, че тече погрешно от другата страна на пътеката, и двата gps-a, които носехме, показваха едно и също.
004.1 - разклон, път отляво
004.2 - вода от голям поток, пресича се трудно
004.3 - вода от поток. От тази точка, ако се продължи на юг по пътя даден на картата се достига "hunting lodge" и след това се излиза на точка 028 (част от пътя липсва на картата, но съм го минавал преди, следващ път ще го дам). Това е отличен вариант(пътека само през гора) за качване на Мургаш от Чурек, без да се минава около и през Йоцова ливада, където е голо и безводно.
004.4 - от тук до върха качване предимно без пътека
005 - коловете по билото от 005 до 027 имат и маркировка бяло/черв/бяло
014 - тук има разклон с табелка х.Лескова, и маркировка на коловете б/черв/б. Записани са само още два кола от тази пътека 015,016.
028- разклон, път вдясно, посока "надолу". Десният път извежда до "hunting lodge" и точка 004.3 (виж точка 004.3)
Пътеката на връщане, от малко преди връх Вража глава, та чак до Жерково е може би по-правилно да се даде, като unpaved на картата, вместо path, тъй като е широк горски път.

http://dox.bg/files/dw?a=a26ebe2ff2
http://dox.bg/files/dw?a=c3e9a45241
http://dox.bg/files/dw?a=81272fdfe9
Нед Май 17, 2015 4:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 6 от 7

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov