ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Въпросче: Мелник - Тевно езеро - Синаница - Вихрен - Разлог

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Въпросче: Мелник - Тевно езеро - Синаница - Вихрен - Разлог
Автор Съобщение
Cavalera



Регистриран на: 03 Авг 2009
Мнения: 2

Мнение Въпросче: Мелник - Тевно езеро - Синаница - Вихрен - Разлог Отговорете с цитат
Здравейте,
Не веднъж съм влизал да чета полезна информация тук, но чак сега се регистрирам. Smile
Дано не нарушавам правилата и не нахалствам много с тази нова тема, но ми се стори, че така ще е най-лесно Smile Ако не е така, после няма да има лоши чувства към модераторите Razz Laughing

===

Та, планирали сме с приятелчета да се разходим малко из Пирин. Идеята е да бъде за 5 дни, пък ще видим какво ще стане Smile

Маршрута е (или поне планът е такъв Laughing Laughing )
Ден 1: София - Мелник - Влашката чешма
Ден 2: Влашката чешма - Тевно езеро
Ден 3: Тевно езеро - Синаница
Ден 4: Синаница - вр. Вихрен - заслон Кончето (знаем, че там се спи в краен случай, ама... oops )
Ден 5: заслон Кончето - Разлог - София

И сега въпросчетата. Smile Които дефакто са 2, но пък от тях зависят последните дни :

От Синаница към вр. Вихрен първоначално мислихме да минам по стандартната пътека, през хижа Вихрен, обаче доста хора ми препоръчаха да минем през Георгийски Циркус. Никъде не мога да намеря колко часа е пътят до вр. Вихрен и дори не много подробно описание. Някой ми казаха 7-8, друга разправят над 10. В една от темите тук видях, че хижарите на Синаница са дали напътствия, но ми се иска да имам малко повече информация предварително Smile

И друго. Възмножен ли е въобще планът ни за последния ден oops Laughing Laughing Laughing От Кончето, през Яворов и после до Разлог грубо са 9 часа. Ако тръгнем към 7:30 значи към 17 може да сме долу и с малко повече късмет да си хванем и автобус. Това на теория (че ми чвучи и правдоподобно), но дали някой е пробвал подобно нещо? Smile
Резервният ни вариант е вместно на Кончето да спим на Бъндерица и от хижата няма да има проблем да се приберем в София за един ден. Smile Предпочитаме да си остане всичко за 5 дни, вместо да спим и на Кончето и на Явор, пък после да се прибираме.

Много ще съм благодарен за всякаква полезна информация Wink
И, въобще, ако видите нещо гнило в плана ни, давайте предложения Smile

До скоро Wink
Пон Авг 03, 2009 11:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
stanimir



Регистриран на: 08 Мар 2009
Мнения: 76
Местожителство: София

Мнение з.Кончето - х . Яворов - Разлог - София Отговорете с цитат
Привет ! От з . Кончето до х. Яворов е около 5 ч . а от х. Яворов до Разлог е 4 ч. От х. Яворов до м . Беталовото се ходи в гора а от м.Беталовото до Разлог се ходи по асфалт няма никаква сянка . BG
Пон Авг 03, 2009 5:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
На мен ми е интересна разбивката за първите 2 дни. Искам да попитам минавали ли сте друг път от Мелник до х. "Пирин"? Защо сте избрали Влашка чешма за бивак?

Иначе са добре разпределени нещата по дни според мен, но бих искал да споделиш нещо относно моите питания. Питам защото искам да пресметна нещата както си описал още веднъж откъм водопойна гледна точка. Cool Относно разтояния е ОК. Няма нужда да бъхтите чак до Разлог. Автобуси може да причакате на главния път при разклона за Бетоловото.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Пон Авг 03, 2009 7:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Cavalera



Регистриран на: 03 Авг 2009
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
Първо благодаря за отговорите Wink Cool

Дам, минавали сме от Мелник до Тевното езеро... при това със солидно губене още преди чешмата Laughing Laughing А я избрахме, защото дори нещо да се обърка с транспорта до Мелник смятаме, че ще успеем да стигнем до нея преди да мръкне съвсем.

Втория ден, честно казано, не сме го мислили много-много... Около 2 часа до х. Пирин и после около 4-5 часа до Тевното.

Относно водата ни е ясно, че ще е тегаво. На Кончето сигурно ще пропуснем да си измием зъбите... Особено ако изберем през тия Георгийски езера, както никой от нас не е минавал там, нямаме никаква идея как седи въпросът с чешмичките и изворчетата. Rolling Eyes Confused А, все пак, колко часа да очакваме там?

За връщането към София не бяхме сигурни, че има опция да спрем автобуса на разклона. Идвайки от София сме слизали там, но само предполагахме за обратната посока. Smile

Благодаря отново, че обърнахте внимание. Smile
Пон Авг 03, 2009 8:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Поразгледах си данните - през Гергийските езера съм минавал все в посока Синаница и никога в обратна посока. Все пак ето едно средно време - от брега на Голямото Влахинско езеро до заслона ми е отнело 2:30 часа с почивките за снимане, мотаене и т.н. Чистото време вероятно е около 2:00 часа, спокойно ходене.

Води текат доста около двойката Гергийски езера в източната част на циркуса, има откъде да налеете за пиене.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy

Последната промяна е направена от dido на Вто Авг 04, 2009 9:37 am; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Авг 03, 2009 10:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Ако не държите да гледане Мелник, може да спестите време ако тръгнете от Кърланово или Рожен.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Вто Авг 04, 2009 8:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov