ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
BGMountains - планинарската GPS карта за Android - OruxMaps
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 21, 22, 23  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
BGMountains - планинарската GPS карта за Android - OruxMaps
Автор Съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Малко инфо относно проблеми с вътрешни и външни памети на андроидски устройства и съответно инсталацията в тях на Oruxmaps и BGMountains (актуално особено във връзка с трикратно порасналия обем на последната версия на картата (500MB срещу 170MB) при по-старата версия):
При устройства с Android KitKat са възможни проблеми с инсталацията на приложението Oruxmaps на външна SD карта. За да не задръствате вътрешната памет на устройството си с копиране на обемни карти в нея, е нужно да направите следното: изберете произволна папка на външната си памет (или създайте нова, като я кръстите примерно Oruxmaps Offline Maps или нещо друго по ваше желание) и поставете в нея картата или картите, които искате да визуализирате в Oruxmaps. След това стартирайте програмата и от основната лента на приложението (червената в горния край на дисплея) натиснете най-дясната опция (трите вертикални точки), след което изберете Global Settings, а след това Maps. Първата (най-горна) опция е за посочване на пътя към желаната директория с карти. По подразбиране пътят би следвало да изглежда така: (/storage/sdcard0/oruxmaps/mapfiles/). Натиснете и ще се активира меню, в което можете да изберете нов път към директория с картите, съхранени на външната памет. Когато достигнете желаната директория, би следвало да видите следната последователност (или нещо подобно на нея): Root - storage - sdcard1 - [име на папката]. Натиснете продължително върху [име на папката] и програмата автоматично ще ви върне в предното меню, където вече ще видите новия път, който ще изглежда например така: (/storage/sdcard1/[име на папката]/). Важно!: за да не останете разочаровани, че нищо не се е получило както трябва, е необходимо да изминете още две съвсем кратки стъпки, а именно: да влезете в настройките на устройствата си, да изберете опцията "Приложения", да намерите приложението Oruxmaps и да влезете в него, след което да натиснете "Принудително спиране" и "Изчистване на кеша". След като направите това, стартирайте отново приложението Oruxmaps, което вече зарежда качените от вас офлайн-карти съгласно новоуказания път.

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Нед Май 24, 2015 11:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
d_genov



Регистриран на: 30 Яну 2014
Мнения: 263

Мнение Отговорете с цитат
Някой може ли да ми обясни как на Orux Maps да задам начална и крайна точка и да ми изкара маршрута, по който трябва да мина, за да стигна? Rolling Eyes
Чет Май 28, 2015 11:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Не можеш (почти). Нужно ти е допълнително приложение (BRouter), а дори и с него изчисляване на маршрут е възможно само тогава, когато пътищата и пътеките в BGMountains съвпадат с тези, налични в OSM.

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Чет Май 28, 2015 11:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vandu



Регистриран на: 03 Апр 2012
Мнения: 203

Мнение Отговорете с цитат
гледаш предварително маршрута, слагаш колкото се може повече точки (ако е възможно) и така. Аз свалям готови тракове от bgmountains и ги ползвам тях, но и при тях трябва предварително да видиш дали е точно твоя маршрут.
Чет Май 28, 2015 12:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
vandu написа:
гледаш предварително маршрута, слагаш колкото се може повече точки (ако е възможно) и така. Аз свалям готови тракове от bgmountains и ги ползвам тях, но и при тях трябва предварително да видиш дали е точно твоя маршрут.

Сега, ако става дума за ползване на готови тракове, OruxMaps дава тази възможност, но много по-лесният вариант в случая е да се инсталира на компютър безплатната гарминска програма BaseCamp, да се инсталира и BGMountains, да се изчисли маршрута в BaseCamp, да се превърне в трак и този трак да се прехвърли в паметта на телефона, за да се визуализира в OruxMaps. По този начин - освен всичко останало - човек е в състояние сам да си изготвя маршрути, а не да е ограничен в избора си от това, което има на сайта на BGMountains (не че там няма сума неща, но все пак ...).

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Чет Май 28, 2015 12:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
d_genov



Регистриран на: 30 Яну 2014
Мнения: 263

Мнение Отговорете с цитат
Rincewind написа:
Сега, ако става дума за ползване на готови тракове, OruxMaps дава тази възможност, но много по-лесният вариант в случая е да се инсталира на компютър безплатната гарминска програма BaseCamp, да се инсталира и BGMountains, да се изчисли маршрута в BaseCamp, да се превърне в трак и този трак да се прехвърли в паметта на телефона, за да се визуализира в OruxMaps. По този начин - освен всичко останало - човек е в състояние сам да си изготвя маршрути, а не да е ограничен в избора си от това, което има на сайта на BGMountains (не че там няма сума неща, но все пак ...).
А като го прехвърля в телефона този трак, после как да го заредя?
Чет Май 28, 2015 7:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
d_genov написа:
А като го прехвърля в телефона този трак, после как да го заредя?

Извинявам се за непрекия отговор, но не ми се пише излишно, затова ще си позволя да се самоцитирам. Тук съм обяснил всичко, което мога да обясня за работа с OruxMaps, вкл. и как се прехвърлят тракове в приложението и се визуализират с негова помощ.

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Чет Май 28, 2015 7:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
d_genov



Регистриран на: 30 Яну 2014
Мнения: 263

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря, отговорих си на доста въпроси! Smile Скоро ще я пробвам на терен. А какво е мнението ви, ако работят едновременно Orux Maps и Endomondo? Дали ще си пречат една на друга?
Пет Май 29, 2015 10:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Нямам опит с Endomondo и не мога да коментирам.

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Пет Май 29, 2015 10:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Insight



Регистриран на: 25 Сеп 2014
Мнения: 122

Мнение Отговорете с цитат
d_genov написа:
Благодаря, отговорих си на доста въпроси! Smile Скоро ще я пробвам на терен. А какво е мнението ви, ако работят едновременно Orux Maps и Endomondo? Дали ще си пречат една на друга?


Не виждам причина да работиш едновременно с двете, при положение, че можеш да запишеш трака с Орукс и да си го качиш на ендомондо през компютър... аз никога не съм пробвал да включвам едновременно които и да са две GPS-програми. Все си мисля, че дори да работят, това ще вдигне разхода на батерията?!
Пет Май 29, 2015 10:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
d_genov



Регистриран на: 30 Яну 2014
Мнения: 263

Мнение Отговорете с цитат
Не знаех, че мога да си кача трака после на Endomondo. Главната ми цел беше да ми отчете средна скорост, калории, различните отсечки с каква скорост са и т.н. Wink
Пет Май 29, 2015 7:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hristoa76



Регистриран на: 24 Окт 2014
Мнения: 112

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте
Колега Rincewind,страницата с разяснениятя НЕ РАБОТИ!Иначе инсталирах орукс-а,качих и картите.Бавно зарежда,не знам дали при другите е така!Става дума за таблет ASUS,версия 4.2.2!И сега не знам,аджеба,кво да правя с този Орукс!Въпросът ми е: къде да прочета тези инструкции за работа?И нормално ли е да зарежда така бавно?
Вто Юли 07, 2015 2:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Hristoa76 написа:
Колега Rincewind,страницата с разяснениятя НЕ РАБОТИ!

Работи, но тъй като не мога да редактирам горното мнение, пускам линка пак.
Може и да ти зарежда бавно, но при работа "на терен" това не е проблем, защото не се движиш прекалено бързо. Very Happy

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Вто Юли 07, 2015 2:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Hristoa76



Регистриран на: 24 Окт 2014
Мнения: 112

Мнение Отговорете с цитат
Да,сега работи!Поздравления за това,което сте направили и правите!
Вто Юли 07, 2015 6:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Hristoa76



Регистриран на: 24 Окт 2014
Мнения: 112

Мнение Отговорете с цитат
Човъркам го този Орукс,но не намирам хижа Добра вода!Хижата се намира на 30 км. от Пазарджик посока курорта св.Константин,който също липсва!Аз ли не мога да се оправя,или е пропуск на картата?(Bgmount.)
Чет Юли 09, 2015 4:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 21, 22, 23  Следваща
Страница 6 от 23

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov