ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Връхна дреха за лятото
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Връхна дреха за лятото
Автор Съобщение
Julius



Регистриран на: 01 Авг 2013
Мнения: 61

Мнение Отговорете с цитат
hanastasov написа:
Сега ясно е че за да е колкото непромокаемо и толкова дишащо отиваме на много скъпи неща, но главната цел е да пази дъжда, и приемаме че ще зе изпотим. За това мисля че трябва да си взема непромокаемо поне 5000мм, това декатлонско е 2000мм, не е ли твърде ниско.

Трудно ми е да преценя, но специално на влага декатлонското добре се държи - доста прилично ме е плющял дъжда и не съм се мокрил, но конденза отвътре не може да се спре. Иначе Лидл-ското нарочно го бях сложил при изкачването към с. Железница с колелото и добре се вентилираше. След това минах през три Лидл-а /два в Младост и този в Ст. град/, но бяха изчерпани /мислех да си взема още 1 бройка/, така че потърси в други квартали. В тези няма да намериш.
p.s.
За тези лостове говорех - дори картинките им са еднакви... Laughing пак намалили са ги малко в Декатлона, бяха по 80, а се намират на къде къде по-нормални цени.
Пон Май 25, 2015 6:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
hanastasov написа:
За това мисля че трябва да си взема непромокаемо поне 5000мм, това декатлонско е 2000мм, не е ли твърде ниско.

Колко е водният стълб на найлона в железарията питал ли си? Very Happy
Като си вземеш найлонка по картинка от Спортсдиректа, най-вероятно ще я пуснеш за продажба тук с мотив "голяма/малка ми е". Дори и да ти стане, пак ще се чудиш оти си ручал жабетата и не отговаря на очакванията ти.
Посочил съм ти Декатлона, защото моето боклуче е от там, зная какво може и какво не може (да повторя - държи ме сух във всякакъв дъжд, стига да не ходя и сам да се мокря отвътре, и ме пази от летни ветрове) и защото имат сайт да се ориентираш. Иначе можеш да обиколиш туристическите магазини (че и Лидъл, че и Карфур, ако искаш), и сам да прецениш.
И забрави за водните стълбове (на такива дрехи и в този ценови клас), всички числа са едно към гьотере.

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Пон Май 25, 2015 6:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Имах яке с 2000/2000 воден стълб/дишаемост, още го имам и от време на време го нося през лятото. Държи на дъжд (доста силни дъждове са ме прали с него), но категорично спарва брутално Smile Т.е. ако си склонен да преглътнеш второто - якето ще ти върши добра работа и с 2000мм. Всичко над 1500 се смята до голяма степен водоустойчиво, драмата е с дишането - дори в дъжд може да се намокриш отвътре от собствен сос, не че якето е пропуснало.
п.с. трябва да погледна тенденцията при облеклото, но поне при палатките големите производители рядко вече дават воден стълб, или ако дадат - той се отнася до материалите, а не до готовия продукт.

_________________
www.summitsweb.com
Пон Май 25, 2015 7:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Julius



Регистриран на: 01 Авг 2013
Мнения: 61

Мнение Отговорете с цитат
Ето ги двете - nylon-by-nylon - всеки по 16 лв. Laughing
Пон Май 25, 2015 8:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov