ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Да изберем място за следващата пиринска форумна сбирка, а?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Да изберем място за следващата пиринска форумна сбирка, а?

Място на пиринската форумна среща
х.Беговица
21%
 21%  [ 6 ]
х.Бъндерица
53%
 53%  [ 15 ]
х.Попови ливади
25%
 25%  [ 7 ]
х.Мочарата
0%
 0%  [ 0 ]
Общо гласове : 28

Автор Съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Йосарян написа:
Смятам утре след обяд да променя анкетата и да започнем да избираме хижа. Нека е Пирин този път.

Хижите, които сте предложили са:
А/ Яворов
Б/ Вихрен
В/ Безбог
Г/ Беговица
Д/ Мочарата


Не знам дали да пиша и Бъндерица. Както кажете.
E те х.Вихрен и х.Бъндерица са съседни постройки....
Пиши го м/у тях мястото

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Май 26, 2015 10:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Pagane



Регистриран на: 15 Юни 2011
Мнения: 385
Местожителство: София

Мнение . Отговорете с цитат
По принцип юли е отпускарски сезон и колегите от далеч така или иначе вземат няколко дни я за Рила , я за Пирин , така, че би могло да стане , а Мечо , ти си пенсионер , можеш от сряда да се разхождаш в района. То явно освен холандките и аз ще прелетя на 10 ти от Дубай , но ме устройва и 18 Smile , тъкмо се чудех къде да черпя за РД .
Вто Май 26, 2015 11:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Сега зачетох темата.
Бих искал да вметна, че юли и август е пикът на навалицата в планините. И собено събота срещу неделя. Много е вероятно леглата в спряганите хижи да са вече резервирани за споменатите дати.
В този ред на мисли, щом везните са наклонили към Пирин, би било добре да включете в анкетата, като варианти за сбирката, някоя хижа с по-малък туристопоток - "Попови ливади", "Малина", "Загаза"

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Вто Май 26, 2015 11:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Speedy написа:
Сега зачетох темата.
Бих искал да вметна, че юли и август е пикът на навалицата в планините. И собено събота срещу неделя. Много е вероятно леглата в спряганите хижи да са вече резервирани за споменатите дати.
В този ред на мисли, щом везните са наклонили към Пирин, би било добре да включете в анкетата, като варианти за сбирката, някоя хижа с по-малък туристопоток - "Попови ливади", "Малина", "Загаза"


А защо не при Ваньо. На Тевно ...... Rolling Eyes Още утре му звъня да го пази за юли целия Laughing Laughing Laughing
Сря Май 27, 2015 12:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
rumi_xristova



Регистриран на: 12 Мар 2012
Мнения: 139

Мнение Отговорете с цитат
А, защо не Синаница - никой не я спомена.? За дата за провеждане не мисля, че след 10 юли и първата половина на август са подходящи - тъй като това е времето на дългите преходи и доста от желаещите да дойдат няма да успеят.
Сря Май 27, 2015 11:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6375

Мнение Отговорете с цитат
Синаница и Тевно езеро са силно неподходящи за такова мероприятие в периода юли-август.
Обикновено хижите са препълнени по това време и единствената алтернатива е палатков купон. При външни температури ок 3-7 градуса, това би значило край на моабета след 8 -9 вечерта.

Палатковия лагер на паркинга при Бъндерица сякаш най-добре ще пасне на събитието.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Май 27, 2015 12:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1061

Мнение Отговорете с цитат
Дидо е абсолютно прав както винаги, че Синаница и Тевно езеро не стават за подобно мероприятие през юли-август.
Сря Май 27, 2015 12:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kalcho



Регистриран на: 13 Фев 2014
Мнения: 47

Мнение Отговорете с цитат
А гигантските комари там, какво ще се правят? Последния път от тая поляна се върнах като болен от едра шарка. Че даже и не си доядох кюфтетата, защото комарите ми отмъкнаха половината. А температурата няма да бъде с кой знае колко разлика на Бъндерица, Синаница и Тевно, плюс-минус 3-4 градуса. Wink
Сря Май 27, 2015 12:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Синаница и Тевно езеро са силно неподходящи за такова мероприятие в периода юли-август.
Обикновено хижите са препълнени по това време и единствената алтернатива е палатков купон. При външни температури ок 3-7 градуса, това би значило край на моабета след 8 -9 вечерта.

Палатковия лагер на паркинга при Бъндерица сякаш най-добре ще пасне на събитието.


Това за Тевно беше на шега. Нали си ми е любимо. За комарите на Бъндерица и мен са ме яли. Най-добре май както казва Speedy си е Папаз чаир. Лесен достъп, страхотна хижа и хижар, има къде да се поразходи човек. Наплива няма да е толкова голям. И Яворов става, само че там хората ще са повече
Сря Май 27, 2015 1:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6375

Мнение Отговорете с цитат
В такъв случай трябва да се търсят хижи на ниското до 1200-1400 м надморска - Папазчаир, Загаза, Мочарата или такива нависоко, но с повече места и голяма столова - примерно Яворов, Демяница, Безбог, Беговица.

Комарите там също са проблем обаче, а достъпността на Папазчаир, Загаза и Беговица не е кой знае колко добра (имам предвид колко трудно ще се стигне дотам идвайки примерно от източните части на България).

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Май 27, 2015 1:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Някой модератор трябва да промени анкетата, аз не мога, нали вече не можем сами да редактираме.

_________________
И нека се знае:
1) Щастлив съм, че живея в България, а не някъде другаде.
2) Балкана е единствен и неповторим и добре, че е така та да ги има Рила, Пирин ...
Сря Май 27, 2015 2:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Just in time Laughing

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Май 27, 2015 2:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Аз за това казвам Папаз чаир. До там може и през Асеновград-Доспат-Неврокоп да се мине. Другите две са от другата страна на планината и си е още повече път. Не съм ходил и на двете поради тази причина - далечко са. Безбог си е хотел, колкото и да е красиво, пък от там всеки минава поне веднъж в годината. Мочарата малко в страни остава. Демяница последно беше много зле, не вярвам Георги да я е стегнал последната година. Яворов е приемлив вариант, щото е яко.

Нали имаше приказка от миналата година следващата среща да е на Славянка. Там също не съм ходил и си заслужава като гледам. А и условията са екстра както казват всички. То пак ще се пътува през ноща, където и да е.

Още не са почнали да оправят Луда Камчия. Там е идеално иначе за такова мероприятие. Особено за Виденлии, Врачани и Софианци Laughing Laughing Laughing
Сря Май 27, 2015 2:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
мъдураторите не спят.

да вметна - освен папазчеир,
също и малина не е много посещавана, тиха хижа. тая над с. пирин.

ясно, че не е място за дати тука, но юли съм много зает

може да ходим до алпите
ако не е еднопосочно ходенето /луд пилот, нещастен случай, карма/
бих предложил втората половина на август или дори началото на септември
Сря Май 27, 2015 2:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6375

Мнение Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:
Аз за това казвам Папаз чаир. До там може и през Асеновград-Доспат-Неврокоп да се мине...


След минаване по тоя маршрут вероятно поне 2 дни няма да ти е до купон. Виж, Септември-Велинград-Юндола-Разлог е значително по-умерен вариант.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Май 27, 2015 3:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 4 от 7

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov