ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Лакатнишко каране на колела с бирички
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Велотуризъм Предишната тема
Следващата тема
Лакатнишко каране на колела с бирички
Автор Съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
На снимката, където са отбелязани т.3 и т.4 (вляво от тях), ясно се вижда горски път, който подсича масива на Издремец от запад. Мисля, че това е пътя, обозначен на картата на уикимапиа-та. Всичко ми говори също така, че този път е продължението на пътя от с.Лакатник към хижа Тръстеная (отбивката за хижата е при онова красиво водопадче). Ако идеята не е да се спазва стриктно червената марка, мисля, че този вариант за колело е доста по-приятен и бърз, отколкото да се катери до Чемерника, оттам до т.R10а и т.н.
Пет Май 29, 2015 9:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Петър



Регистриран на: 20 Авг 2012
Мнения: 425
Местожителство: София

Мнение Re:Към и около вр.Издермец Отговорете с цитат
@boris_borisov,
Става,това е друг вариант,маршрутът е изчертан в BGM и Wikimapia,можеш да се ориентираш по тях. От къде ще избереш да минеш, изборът е твой.



Ако катериш от Лакатник за да се включиш в маршрута губиш около 70м. денивелация, не е много, но ако си минавал от там за разнообразие може и от гара Бов. Пътната настилка:
до 1 и 3-макадам.
2-3 римски път
след 3 горски път,мек.
На снимката малко преди излизане към 3/"долният път"означен 3а/.



Съб Май 30, 2015 9:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
Петър, ти си като ходеща енциклопедия с картинки Laughing Дали бих могъл да използвам неизчерпаемите ти знания в търсенето на отговора на следния въпрос, провокиран от твоя по-горен пост: Има ли от х.Петрохан подходящ маршрут, немного по-дълъг от "червения", който да слиза в Бов (а не в Лакатник) и оттам да се качва билото и да се гони западно подсичане на Издремец? Като знам, че в 3 през нощта ще трябва да катеря билото към Тодорините кукли, а в 4-5 да се друсам по камъните в тъмницата към Губислав, ми се прииска да разбера дали няма и резервен вариант с кротко каране по някой черен път от Петрохан та чааак до долината на Искъро, пък и после качване по хубав път от Бов нагоре към Издремец...
Сря Юни 03, 2015 10:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
boris_borisov написа:
Петър, ти си като ходеща енциклопедия с картинки Laughing Дали бих могъл да използвам неизчерпаемите ти знания в търсенето на отговора на следния въпрос, провокиран от твоя по-горен пост: Има ли от х.Петрохан подходящ маршрут, немного по-дълъг от "червения", който да слиза в Бов (а не в Лакатник) и оттам да се качва билото и да се гони западно подсичане на Издремец? Като знам, че в 3 през нощта ще трябва да катеря билото към Тодорините кукли, а в 4-5 да се друсам по камъните в тъмницата към Губислав, ми се прииска да разбера дали няма и резервен вариант с кротко каране по някой черен път от Петрохан та чааак до долината на Искъро, пък и после качване по хубав път от Бов нагоре към Издремец...

Има два варианта (и двата през Заселе), след малко ще уточня с картинки, пък ти преценявай вършат ли ти работа. Само дето "качването по хубав път от Бов нагоре към Издремец" е малко сложна задача, хубавият път след Бов отива към Чемерника, ако ти върши работа.

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Сря Юни 03, 2015 1:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
Rincewind написа:

Има два варианта (и двата през Заселе), след малко ще уточня с картинки, пък ти преценявай вършат ли ти работа. Само дето "качването по хубав път от Бов нагоре към Издремец" е малко сложна задача, хубавият път след Бов отива към Чемерника, ако ти върши работа.


Е, вярно, че отива към Чемерника, ама преди да стигне до фермата, при Old Bov Mines, има разклон вдясно по желания от мен път, заобикалящ западно Издремец (тъй ми шепне уикимапията).
Сря Юни 03, 2015 3:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1218
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Малко закъсняло, но все пак... го намерих! Отговорете с цитат
Rincewind написа:
Качи си трака в Google Drive, сподели го с опция "всеки с връзката" и "да преглежда", вземи линка и го пусни тук.


И въпросният трак!

https://drive.google.com/file/d/0B3-ZvLFHnloWVG80YlhuX2NqbDA/view?usp=sharing

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Съб Апр 22, 2017 1:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Велотуризъм Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov