ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Хора, пътища, автомобили - до Миджур и обратно.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Хора, пътища, автомобили - до Миджур и обратно.
Автор Съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря на всички.
Въпросът ми беше с цел да се ориентирам за времето, защото х.Миджур не е дадена на снимката на krasy (Благодарности за снимката).

Кой е най-удобният маршрут до вр.Миджур (може и кръгче) по който е най-малко вероятно да се объркам, понеже никога не съм ходил в района?
Чет Юни 11, 2015 12:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
х.Горни Лом (бившата застава) не работи от няколко години, понеже не е ясно кой е собственик на постройката.
По нагоре след нея е вилата на Милчо и Пепа, която към момента е известна като х.Миджур (няма нищо общо с БТС).
За връзка с вилата на Милчо и Пепа тел.0888 562 394 (0888 204 268)

Реалното време за качване от х.Миджур до вр.Миджур е 4 -5 часа при нормални метео условия.
Постижението на Станимир Васакиев от ТД "Сърнена Гора" от 2,5 часа предлагам да се впише в книгата на Гинес Very Happy

За допълнителна информация за района на х.Миджур и х.Горски Рай тел.0878 41 49 29 -Председателя на ТД "Белоградчишки скали" -Бай Августин

Всички желаещи да се качат на вр.Миджур трябва да се обадят в Гранична Полиция-Белоградчик на тел. 0936 545 20
Там началник е Ивайло Конов, който ще Ви окаже пълно съдействие.

Бъдете Здрави !!!
Чет Юни 11, 2015 12:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Много благодаря!
Само още нещо - кой вариант е по-удобен за качване (от вилата на Милчо и Пепа или от х.Горски Рай), също от къде вероятността от объркване е по-малка?
Чет Юни 11, 2015 1:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
От х. Миджур е по-близо, тръгваш от под върха. От Горски рай първо се качваш на билото и след това по него до вр. Миджур.

От х. Миджур е стръмно изкачване до билото, после още малко и си на върха. От Горски рай - първо се изкачваш до билото. Пътеката не е чак толкова стръмна като от х. Миджур, но има нападали големи дървета в по-ниската част и те трябва да се заобикалят докато ги разчистят. След като се качиш на билото ще трябва да качиш или подсечеш вр. Оба. Следва доста слизане и после качване към финалната част и още малко и си на Миджур.

Ние като слизахме от върха освен сърбите - състезатели срещнахме три жени, българки, които идваха от Горски рай и бяха стигнали за почти 4 часа недалеч от върха. После се върнаха на Горски рай.

Според мен и от двете места следването на пътеката не е проблем.

_________________
И нека се знае:
1) Щастлив съм, че живея в България, а не някъде другаде.
2) Балкана е единствен и неповторим и добре, че е така та да ги има Рила, Пирин ...
Чет Юни 11, 2015 2:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
krasy написа:
Постижението на Станимир Васакиев от ТД "Сърнена Гора" от 2,5 часа предлагам да се впише в книгата на Гинес Very Happy


Всички желаещи да се качат на вр.Миджур трябва да се обадят в Гранична Полиция-Белоградчик на тел. 0936 545 20
Там началник е Ивайло Конов, който ще Ви окаже пълно съдействие.


Ако ше ме пишете в книгата-да не ми забравите "л"-то във фамилиятаSmile
Обаждането до полицията е само частично решение-и зависи от благоволението на дежурния(както самия той ми каза)-надлежния ред е пускане факс 2 седмици предварително до шапката,която той каза къде е ма аз не запомних-Враца май...
А за най-добър маршрут-естествено че е нашия-пълно кръгче,посещение и на 2-те хижи както и на 2-та върха(+Оба-2033м),много време по билото с прекрасни гледки, по-бързо качване на върха(както вече видяхте Laughing ),супер готина пътека за прибиране покрай Раков връх-с възможност и за неговото качване и още мн. други +-ве.....
Чет Юни 11, 2015 4:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Много благодаря! Като дойде време да се качвам, пак ще питам (ако се сетя нещо) .
Чет Юни 11, 2015 6:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Гранична Полиция-Белоградчик са на подчинение на ГП -Драгоман
Сори, ала в бързината днес съм изпуснал "л" във фамилията на Фена Very Happy
Чет Юни 11, 2015 10:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Краси, ти в бързината много работи пропускаш. Човека пише с псевдоним във форума, а ти и фамилията му изтипоса без причина. Но нали си малък досадник - все гледаш нещо остроумно да напишеш.

Не става само с ядене, трябва и акъл поне малко. Smile

_________________
И нека се знае:
1) Щастлив съм, че живея в България, а не някъде другаде.
2) Балкана е единствен и неповторим и добре, че е така та да ги има Рила, Пирин ...
Пет Юни 12, 2015 7:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
niki_1978



Регистриран на: 15 Май 2015
Мнения: 45

Мнение Отговорете с цитат
Йосарян , може ли да споделиш GPS трак от вашето приключение.
Този връх ми е в плановете за това лято , само дето не съм решил дали да е по този маршрут или от Бабин Зуб в Сърбия.
ПС: Това за обаждането в полицията майтап ли е? Мислех, че отдавна са минали тези времена.
Пет Юни 12, 2015 1:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Към този момент нямам гпс. Фена има, но тъй като той беше ходил и друг път гпс-а го ползвахме само при отсечката от Горски рай към х. Миджур. Ако ще правиш кръгов маршрут за два дни този трак ще ти трябва.

Защо не провериш в БГмаунтинс, може да имат някакви данни за този район.

Ние се обадихме и граничаря каза да му се обадим от върхо (каза и други работи, но те не са забавни), но ние, така да се каже, забравихме.

Общо взето фрийдъм е положението. Даваш го свободно, ако те спипат - ослушваш се и това е.

_________________
И нека се знае:
1) Щастлив съм, че живея в България, а не някъде другаде.
2) Балкана е единствен и неповторим и добре, че е така та да ги има Рила, Пирин ...
Пет Юни 12, 2015 2:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Йосарян написа:
Краси, ти в бързината много работи пропускаш. Човека пише с псевдоним във форума, а ти и фамилията му изтипоса без причина.

Как без причина ве-нали за рекорд кандидатстваме-ако трябва ше му пратя ЕГН,номер на лична карта и банкова сметка... Rolling Eyes
Пет Юни 12, 2015 3:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
niki_1978



Регистриран на: 15 Май 2015
Мнения: 45

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, както споменах малко по-нагоре, имаме намерение да се качим на Миджур откъм Бабин Зуб в сръбско.
Много моля , ако накой е бил там да даде координати на хубаво семейно хотелче в района на техния курорт "Стара планина" (едно от семействата е с малко дете и ще бъдат само в хотела).
Ако смятате, че молбата ми противоречи на правилата на форума и отговора би бил реклама, ще съм безкрайно благодарен на лично съобнщение !
Вто Юли 28, 2015 2:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Тази събота и неделя направихме преход от с.Чупрене-х.Горски рай -вр.Миджур с преспиване на Горски рай. Изненадващо хижата беше почти пълна.
Над хижата в посока Билото (пирамида 234) има множество нападали дървета, които са разчиствани с моторен трион. Има поставени нови двуезични табелки указващи посоката към вр.Миджур. В боровата гора под вр.Реплянска църква има множество манатарки и горски плодове. Носете си достатъчно вода за пиене.
В района на хижата, имахме среща с Гранична Полиция, които се бяха качили на обход.
На хижа Горски рай времето сякаш е спряло, в столовата още лежат снимките на Бате Борко от 2011 год.
Хижарката Красимира има завидни кулинарни способности и прави чудеса в кухнята.
Най-големият хит на хижата бяха група 4 чешки туристи (65 години) с раници над 20кг, които щяха да правят преход по билото до пр.Витиня.
Същите, през лятото на 2017г. за 20 дни бяха направили преход от тур.спалня Витиня до н.Емине.

Дай Боже и ние като станем на техните години да сме в такава кондиция!
Нед Сеп 02, 2018 9:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
t.hristov написа:

В района на хижата, имахме среща с Гранична Полиция, които се бяха качили на обход.


Искаха ли нещо документи, разрешение? Някакви проблеми?
Пон Сеп 03, 2018 9:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Storm



Регистриран на: 20 Дек 2012
Мнения: 69

Мнение Отговорете с цитат
200 000 арабели и всякаква измет влязоха в България (само жени, деца, инженери и зъболекари според Меркел) минаха нелегално, другите се крият по София, ти ще пускаш факсове до ГП Драгоман, че ще ходиш в гората Laughing Дори и да срещнеш някой, носи си лична карта, нищо няма да се случи, свиркай си и се радвай на природата..
Съб Сеп 22, 2018 1:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov