ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
ТРИ ДНИ ИЗ ПИРИН ОТ 21.07.2009 ДО 23.07.2009
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
ТРИ ДНИ ИЗ ПИРИН ОТ 21.07.2009 ДО 23.07.2009
Автор Съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
koce написа:
Интересно ми е откъде произлизат имената на "самодивските езера" и на връх "Безбог"?


Чети Коце, чети, търси, пък ако не намериш тогава питай. Всичко наготово не става.

За "Самодивските" езера прегледай тази тема-> http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=1070 Човекът питаше преди две седмици.

Безбог е неясно. Вероятно иде от думата възбог (остар. вЪзбогъ, вЪзбого) - извисен, нагоре. С легендите винаги едно на ум имай.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Нед Авг 02, 2009 9:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
bitterman, шъ тъ замоля, (тъй като виждам, че имаш желание да пишеш) да съжалиш останалите четящи и пишещи тук, и да пишеш правилно, без да бързаш, а най-вече, моля те, чети какво си писал и го коригирай след като завършиш четенето. Разните му там запетаи и главни букви в българския език също са от значение, може би ти ги смяташ за излишни, но моля те (пак Oops ) поне пиши правилно

_________________
Пон Авг 03, 2009 10:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
bitterman



Регистриран на: 29 Юли 2009
Мнения: 280
Местожителство: ГРАД ДОБРИНИЩЕ

Мнение Отговорете с цитат
добре ще се постарая

_________________
Пирин планина номер 1
Пон Авг 03, 2009 10:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
elena



Регистриран на: 11 Юни 2009
Мнения: 134
Местожителство: Г.ДЕЛЧЕВ

Мнение три дни из Пирин Отговорете с цитат
чудесен пътепис, прекрасни снимки!продължавай да ходиш и поместваш впечатления за извървяното и видяното.не съм съгласна с критиките от цял народ за допуснати грешки.достатъчно бе , че speedy му обърна обърна внимание-не отрязвайте мерака на човека.нищо лошо не написа bitterman, поне езика на писане бе нормален.от мен още веднъж БРАВО!

_________________
В ПЛАНИНАТА Е КРАСОТАТА НА ЖИВОТА.
Пон Авг 03, 2009 11:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес MSN Messenger
bitterman



Регистриран на: 29 Юли 2009
Мнения: 280
Местожителство: ГРАД ДОБРИНИЩЕ

Мнение Отговорете с цитат
мерси много елена

_________________
Пирин планина номер 1
Пон Авг 03, 2009 11:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
vasil111



Регистриран на: 20 Мар 2008
Мнения: 183
Местожителство: велинград

Мнение Отговорете с цитат
Там където си разказал за легендата е повече от чудесно и стила е много готин, а няма и никаква правописна грешка. Значи нещата се получават и началното образование в Добринище си е на ниво. По същия начин се върни да коригираш и първия пост най в началото и всичко става ок. Снимките са супер, браво. А банята в Добринище е най добрата ей. Само масажистката липсва че е в майчинство.
Сря Авг 05, 2009 12:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
bitterman



Регистриран на: 29 Юли 2009
Мнения: 280
Местожителство: ГРАД ДОБРИНИЩЕ

Мнение Отговорете с цитат
Да Банята е супер, а масажиската сме приятели.Ти кога, си идвал в Добринище.Сега има много добър минерален плаж.

_________________
Пирин планина номер 1
Сря Авг 05, 2009 10:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
vasil111



Регистриран на: 20 Мар 2008
Мнения: 183
Местожителство: велинград

Мнение Отговорете с цитат
ааа как кога - всеки път като сляза от високото, дори и от Банско да е - аз директно в банята. От както съм я открил тая баня не я пропускам след ходене, пък и тя си работи до късно. не го знам плажа къде е - ама верно е мн луксозен, гледах го в нета. кога се връща масажистката - голям пропуск е да е няма. Сега съб и нед съм към Стражите - дано я хвана после.
Сря Авг 05, 2009 5:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
bitterman



Регистриран на: 29 Юли 2009
Мнения: 280
Местожителство: ГРАД ДОБРИНИЩЕ

Мнение Отговорете с цитат
Още е в майчинство но можеж да отидеш до Хотел Орбел там има масажистка

_________________
Пирин планина номер 1
Сря Авг 05, 2009 7:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
BateBorko



Регистриран на: 01 Авг 2008
Мнения: 318
Местожителство: Враца

Мнение Отговорете с цитат
Момчета, добра разходка сте си направили. Хубав район сте посетили.
Надявам се ходенето из планините да Ви е харесало и да продължите
в тоя дух и занапред.
Забележки:
За правописа и други го писаха, добре е да подобрите нещата. Има правописни
речници, може да надниквате и там.
Снимките вероятно са правени със сапунерка (не DSLR апаратче). Нищо лошо
няма в това, но ако апаратчето има и други режими, освен "Ауто", добре е
да ги разучите и ползвате. Ако е по-сериозна "сапунерка", може и филтърче
да се сложи. В планината това често е препоръчително.
Иначе желанието Ви да споделите видяните от Вас красоти е похвално!
Чет Авг 06, 2009 8:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
bitterman



Регистриран на: 29 Юли 2009
Мнения: 280
Местожителство: ГРАД ДОБРИНИЩЕ

Мнение Отговорете с цитат
Много голям мерак имаме за преходи , планината много ни харесва.А апаратчето е Sony DSC-S600, и само на ''Ауто'' съм го фключил.Трябва да пробвам и другите функци.

_________________
Пирин планина номер 1
Чет Авг 06, 2009 9:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Jonnie_Walker



Регистриран на: 21 Май 2008
Мнения: 94

Мнение Отговорете с цитат
Хайде сега, баба ми все SLR е ползвала. И аз съм със сапунерка, пък не е чак толкова зле, да не кажа, че на мен лично ми харесва! Smile Хубаво е едно по добро апаратче, ама под 1000 няма да намеря, пък това са ми палатка и зимни обувки! Smile

_________________
Take the first step and keep walking
Пет Авг 07, 2009 10:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov