ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Долнослав-Лястовичи вир-Рупска черква-Тополово

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Долнослав-Лястовичи вир-Рупска черква-Тополово
Автор Съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Долнослав-Лястовичи вир-Рупска черква-Тополово Отговорете с цитат
Преди 2 години, почти по същото време ходих в този район( http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=5849&sid=133ff6800139535c8fa49466cb97d75f ) и не знаех нищо. Този път реших да комбинирам познатото с непознато за мен. Имах намерение от с. Долнослав да отида до Лястовичи вир, след което да изкача Рупска черква и да сляза в съседното с. Тополово. Горе-долу това и направих.



Утрото започва с дърво в небето:



След 40 мин. слизам към реката след яз. Сушица:



Продължавам по реката до водопада. Ето го и него Лястовичи вир:





Продължих нагоре по реката, но по някое време реших да съкратя излизането към пътищата и до тук беше познатото. Заизкачвах се без пътека нагоре в гората, до засичане на черните пътища.
В ляво вр. Рупска черква:



Имах някаква надежда, че ще се разхладя, като видях чешма от далече, но тук вода няма...



...защото може би е „прибрана” там:



Извървях набелязания черен път докрай, докато стигне до нищото, но 50 м преди това се отделя пътека по склона на Рупска черква. Захванах нагоре, и къде по пътеки, къде без изкачих билото. Бях по-високо от Рупска черква и на юг от седловината. Поглед от склона далече към отсрещния, с.Орешец:



Седловината е единственото открито място, дълга пъстра поляна:



Междувременно намерих пътечка, която слизаше на запад към черния път и реших, че съм до тук с изкачването за днес. Скоро се спуснах на пътя, който трябваше да ме заведе към Тополово. Някъде от пътя, долу - с.Тополово, далеч на заден план - Драгойна:



Гледки:





и билки:





Улисан в снимане, пропуснах отбивка на пътя(или пътека), но продължих по този, по който вървях и той ме отведе до панорамно място високо над селото. Голям кръст, нова чешма, навес, маса с пейки и трима, които пиеха и говореха на висок глас(и градус). Разменихме няколко думи, пробвах водата и поех по пътеката надолу. В Горния край на селото, между къщите има хубава чешма с пейка и сянка, там „разпрегнах магарето” и поседях, преди да потърся спирката на автобусите. Това е надписа на чешмата:



_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Вто Юни 02, 2015 9:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
kikoleppard



Регистриран на: 03 Фев 2015
Мнения: 115
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Някой път ще ме заведеш на разходка там! Хубав преход е бил на едно съвсем непопулярно място.

Поздравления за снимките и темата!
Съб Юни 13, 2015 6:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Става, но скоро ходих. Може есенно. Имаш ли някаква друга идея за този месец?

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Вто Юни 16, 2015 10:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
kikoleppard



Регистриран на: 03 Фев 2015
Мнения: 115
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Здрасти,

ами принципно този уикенд смятам семейно да ходя някъде т.е. с две малки деца.

За по самостоятелно ходене имам планове това лято за Вихрен, Беласица и Голяма Сютка, че последната само тя ми остана от основните две хилядници на Родопите.

Ако искаш да се уговорим за нещо?
Вто Юни 16, 2015 10:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov